Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szülés előtt 28 nappal kell...

Szülés előtt 28 nappal kell hogy adjon a doki egy papírt, amit be kell küldeni a munkahelyre. Azt a nődoki adja vagy a körzeti?

Figyelt kérdés
2012. szept. 25. 14:01
 1/7 A kérdező kommentje:
És ez a tgyás?
2012. szept. 25. 14:06
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem feltétlen kell szülés előtt. Úgy is jó ha megszületik a pici, a zárójelentéssel elmész a háziorvoshoz, az ad egy papírt azt beviszed a munkahelyre és a könyvelő intézi a többi dolgot, hogy megkapd a TGYÁS-t legalábbis nálam így volt, de ezt csak a baba 6 hónapos koráig kapod, utána 2 éves koráig a GYED-et, majd 3 éves koráig a GYES-t.
2012. szept. 25. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nálunk (Bcsaba) a terhesgondozóban adnak egy igazolást a 36. héten, ami kell a TGYÁS-hoz.
2012. szept. 25. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ja és persze lehet szülés előtt is igényelni, én megkérdeztem a dokim és azt mondta hogy szerinte elég ha megszületett a lányom akkor kezdjük. Nálunk már lassan lejár a TGYÁS így már GYED-et fogok kapni.( első voltam)

Szép napot

2012. szept. 25. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Megint első vagyok. A második hozzászólónak írom, hogy az nem az egyszeri anyasági támogatáshoz kellett? Én nem emlékszem ilyenre.
2012. szept. 25. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Az az egyszeri anyasági, 4 pecsétnek kell lennie a kis könyvben.
2012. szept. 25. 14:22
 7/7 anonim ***** válasza:

A terhesgondózóba kell szólnod(vagy aki táppénzen tart),hogy előbb szeretnéd igényelni a TGYÁST.Ők kiírnak táppénzről,és megkapod hozzá a papírt is,amit a munkahelyre kell bevinni.Többit intézi a munkahely.Nekem küldtek postán egy lapot amit kitöltve vissza kellet postáznom.Többi papírt(baba anyakönyvi kivonat,taj,lakcímkártya,zárójelentés)akkor kell majd elküldeni ha megvan a baba és megkaptad postán.

3 hetes kislány anyukája

2012. szept. 25. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!