Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 3. terhességem, futhatok 2...

3. terhességem, futhatok 2 naponta 4-5 km-et ha eddig is? A dokim szerint ha nincs panasz akkor igen, de mi számít panasznak?

Figyelt kérdés
Nem régóta úgy egy éve futok, most babás lettem és persze vannak tüneteim (mindjárt megjön érzés, ilyen tompa görcsölés épp hogy érezni nem fáj vagy ilyesmi).Szeretek futni és nem akarok sokat hízni(persze tudom ez másodlagos dolog). Nem volt panaszom az első két terhességnél se, nem nyíltam, vagy görcsöltem idő előtt,túl is hordtam őket.
2012. szept. 26. 14:21
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:
Tyűű de kedves vagy.....:-/
2012. szept. 26. 14:32
 12/26 anonim ***** válasza:
55%

Szerintem futhatsz,ha nincsen panaszod (görcs,vérzés,szédülés stb) de lehet felére vehetnéd a távot.

2km is elég jó edzés és vannak nagyon jó kismama tornák amivel fitt maradhatsz!


Én sosem futottam babásan,most a 3.nál is mikor időm engedi tornázom.

2012. szept. 26. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:

Inkább ne írj többet ha megkérhetlek :)


Akkor hogy van az hogy sokan végigsportolják a terhességüket? Pl. én simán bírom a 4-5 km futást de egy Rubint Rékától féltávon kikészülök...és azt is sok kismama simán csinálja!! Nem a kismama tornára gondolok.

Csak szimplán érdekel.

2 km egyébként nekem nagyon laza az mintha nem csinálnék semmit olyasmi.

Köszönöm a válaszokat!

2012. szept. 26. 14:36
 14/26 anonim ***** válasza:
55%

utolsó előtti.

Ne haragudjál,de miért kell így bántani a másikat.

A legtöbb orvosnál ajánlott a mozgás,főleg,ha korábban is rendszeresen végezte valaki.

Nyilván ne erőltesse meg magát,de nem kell "betegséget" csinálni a várandóságból!

Szerintem a te felfogásod sem jó!

2012. szept. 26. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
54%
Én is most tudtam meg, hogy babás vagyok, és nekem is ez a harmadik terhességem. Én heti 2x 1 órát zumbázni járok. megkérdeztem a dokit, és azt mondta, ha a terhesség előtt is csináltam, szokva van a szervezetem, és mehet nyugodtan addig, amíg jól esik. Mellesleg szerintem egy két gyermekes anyukát nem kell kioktatni arról, milyen lemondásokkal jár egy baba. Szerintem fuss, amíg jól esik, ha gond lesz, azt előtte fogod érezni. Sokan vannak, akik sportolnak, és félideig, vagy tovább is problémamentesen csinálják, esetleg könnyített formában.
2012. szept. 26. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
66%
Ne haragudj,én nem bántani akarlak,de ha neked fontosabb a futás,mint a baba...Ahogy gondolod.Mindenkinél más a fontossági sorrend:/
2012. szept. 26. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:

Hol olvastátok ezt áruljátok már el???? Hogy nekem fontosabb a futás!! Nem nyilván nem fontosabb nem vagyok hülye...

csak érdeklődni merészeltem én kérek bocsánatot...

mivel jópár anyukát és terhest is láttam már aerobicozni (amit mint írtam én pl. nem bírok max. 30-40 percig) sőt futni is láttam már terhest viszont ilyen ismerősöm NINCSEN aki babavárás közben sportolt volna, ezért bátorkodtam itt megkérdezni hátha van itt olyan aki esetleg mozgott végig, netalán futott is!!!

Köszi aki erre válaszolt, és nem az anyaságomat kérdőjelezte meg....

2012. szept. 26. 14:44
 18/26 anonim ***** válasza:
69%

Terhességem előtt heti 5-ször elliptikus trénereztem egy órát.

Kérdeztem a dokit,hogy lehet-e, és mondta,hogy ésszel, heti kétszer nyugodtan,ha hozzá vagyok szokva. Azt is kérdeztem,hogy rázkódás nem árt-e. Erre annyit mondott,hogy az ő felesége területi képviselő volt és terhesen napi 100 km-t kocsikázott egy pusztulat vállalati kocsival, olyan úton, aminek a fele földes volt, az sem rázott kevésbé,sőt. Mégis két gyerekük lett!

Jelenleg van egy egészséges 9 hónapos babám!

Itt nem arról van szó,hogy valaki kéthavonta járt futni és most akarja elkezdeni, hanem, hogy aktívan csinálta előtte is.

2012. szept. 26. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
66%

Szerintem nyugodtan futhatsz, ha jól esik. Úgyis érzed, mi esik jól és mi nem. Feltételezem, ha rosszul vagy futás közben, akkor abbahagyod.

Egészséges terhesség nem fog elmenni lassú kocogástól. Ha elmegy a baba, akkor az amúgy is elment volna.

Én szerintem fuss nyugodtan, mellesleg én is futottam volna, csak nekem annyira fájtak a melleim a terhesség elején, hogy zavart futás közben.

Látod, a dokid is azt mondja, hogy futhatsz.

Nem értem itt a sok kismamát, aki azt írja, hogy ne fuss, gondolom ők életükben nem futottak egy métert sem...

2012. szept. 26. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
77%
A kismama -torna/aerobic és a futás két külön dolog. Én is tornáztam terhességem előtt/alatt/most is, de 4-5 km-t semmiképp nem futnék terhesen! Ha azt írtad volna, h hetente egyszer lefutod, oké, még írtam is volna, h az elején ne nagyon erőltesd , de úgy 3 hónapos kortól mehe. De hogy 2 naponta, és hogy neked a 2km "laza"....?:S Tudod, többen vagyunk, akinek szemet szúrnak efféle dolgok.....A futást egyébként nem is igen javasolják terhesség alatt, most jutott eszembe, inkább a kocogást.
2012. szept. 26. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!