Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 3. terhességem, futhatok 2...

3. terhességem, futhatok 2 naponta 4-5 km-et ha eddig is? A dokim szerint ha nincs panasz akkor igen, de mi számít panasznak?

Figyelt kérdés
Nem régóta úgy egy éve futok, most babás lettem és persze vannak tüneteim (mindjárt megjön érzés, ilyen tompa görcsölés épp hogy érezni nem fáj vagy ilyesmi).Szeretek futni és nem akarok sokat hízni(persze tudom ez másodlagos dolog). Nem volt panaszom az első két terhességnél se, nem nyíltam, vagy görcsöltem idő előtt,túl is hordtam őket.
2012. szept. 26. 14:21
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
69%

13as és 15ös válaszoló vagyok.

Ne mérgelődjél!


Már írtam én is a 3.babámat várom.Az első kettővel is végig tornáztam (15kilót híztam,szóval nem fogyóztam mellettük),39.hétre születtek majdnem 4kilósan.

Ittam kávét és ünnepekkor 1dl vörösbort.

Van ismerősöm,aki végig futott,amíg jól esett neki.Persze mikor jött a tél abbahagyta és tornázott ő is.Szóval én tudok olyanról,aki futott és semmi baja nem volt.

Nekem egy idősebb prof. a dokim ő azt mondja mindig:a kismama érzi mi esik jól,azt csinálja!

2012. szept. 26. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 A kérdező kommentje:
Köszi! Mondjuk ezt nem értem miért és kinek szúr szemet hogy 2 km az laza? Mindegy is. Ha megy csinálom, ha nem nem. Köszi a válaszokat!
2012. szept. 26. 14:55
 23/26 anonim ***** válasza:
100%

szia, én eredetileg úgy terveztem, hogy folytatom a futást (heti 4x-5x futottam 5-6 km-t), de a szervezetem "nem kívánta" ahogy babás lettem. Heti rendszerességgel úsztam, és most azt sem kívánom, olyan furi. Viszont majdnem minden nap tekerek 40-45 percet, ami nagyon jól esik. Szerintem nagyon jól fogod érezni,hogy jót tesz-e vagy sem. Én azt tanácsolnám, hogy húzd fel a nyúlcipőt, de ne tűzd ki magad elé a távot, hanem amennyi jól esik. Lehet, hogy lefutod, de az is lehet, hogy 200 m után érezni fogod, hogy nem jó.

Én is futóbolond vagyok, szóval teljesen átérzem a kérdésed lényegét, tudom, hogy nem kockáztatnád a babád egészségét, csak az a fránya endorfin ... :D

Arra azért érdemes figyelni, hogy légszomjad ne legyen, a baba oxigén ellátottsága miatt!

Jó futást :)

16 hetes

2012. szept. 26. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
100%
Szia, 16 hetes vagyok és naponta kocogok 15-20 percet. Nem gyors tempóban, hanem ahogy jól esik. Az elején (7 hetes voltam) kifejezetten rákérdeztem a dokinál, szabad-e futnom. Szó szerint azt mondta, hogy ha eddig lefutottam a félmaratont, akkor mostantól legfeljebb a felét teljesítsem, és ha nem esik jó azonnal álljak le. Gondolom egyedi eset, hogy kit tiltanak el a sportolástól. Nekem nem tiltották, végig sportoltam (könnyű kocogás, ellipszis tréner) az első trimeszterben. Nem volt panaszom (a babám szépen fejlődik), sőt úgy vettem észre, jobban vagyok ha minden egyes nap mozgok valamennyit. Remélem, tudtam segíteni.
2012. szept. 26. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
Ha nincs panaszod és az orvosod engedélyezte, fuss, de a napi 4-5 km az soknak tűnik, kicsit csökkenteni kellene. (Én a biztonság kedvéért a 8-9. hétig szüneteltetném a dolgot)
2012. szept. 26. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm, most azt találtam ki hogy napról napra csökkentem olyan 2 km-ig utána pedig majd ha van kedvem meg bírom akkor a 12.hét után kicsit növelem. Aztán lehet maradok ennél a 2kmnél vagy valami mást kipróbálok. Az a baj hogy az aerobic (dvd-ről) on kívül más nem nagyon jöhet szóba, felénk semmi ilyesmi nincs legközelebb 15kmre van mozgási lehetőség, eljárni meg nem tudok mert az is x óra lenne.
2012. szept. 26. 19:41
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!