Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen egy szülés? Hogyan...

Milyen egy szülés? Hogyan zajlik? A Császározás jobb? Az mennyivel zajlik másképp? Csak tapasztalt anyukák!

Figyelt kérdés

#szülés #vagy császározás?
2012. szept. 26. 14:58
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Szia!

Én csak a "sima" szülésről tudok nyilatkozni. Hogy milyen? Fájdalmas! Maga a szülés nem fájt, a kitolást egy jó erős székrekedéshez tudnám hasonlítani, de a vajúdás az valami borzasztó, de ki lehet bírni, mert tudod, hogy előbb-utóbb (de jobb ha előbb) vége, és hamarosan a karodban tarthatod a gyermekedet. Nekem idő előtti burokrepedésem volt amnioszkópiás vizsgálat közben, de mivel nem tágultam kaptam méhszájérlelő zselét, ami beindította a fájásokat. Mikor már kellő képpen kitágultam bekötötték az oxitocin infúziót is, onnan 2-2,5 óra múlva megszületett a kisfiam. Az egész a magzatvíz elfolyásától a születésig 12 óra volt.

Ugyan azon a napon mikor én is szültem volt egy szekciós kismama is. Ő bement, előkészítették, megkapta az érzéstelenítőt, vártak fél órát majd császármetszéssel megszületett a gyermeke. Összesen nem volt 2 óra az egész.

2012. szept. 26. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Csak természetes szüléseim voltak,probléma mentes terhességek után,probléma mentesen,és gyorsan szültem. Az első szinte kipottyant,1:57 perc alatt született meg az 1. "fájástól" (azért használtam a ""-t,mert nem fájt,pedig itthon voltam a "fájások" alatt,a mentőben semmit nem éreztem,mire felértünk,már jöttek a tolók). Annyi beavatkozás volt,hogy gátmetszést végeztek, utána 2 hétig alig tudtam leülni.Felszívódó varratom volt.Sokáig szédelegtem,inkább görbe háttal jártam,mert ha kiegyenesedtem,akkor megszédültem.Itthon,az 5. napon húztam ki magam,akkor már jó volt.

A másodikkal eleve kórházban voltam,semmi probléma nem volt,csak félig már nyitva voltam,túl is léptük már a kiírt időpontot,jobbnak látta a nődoki,ha bezavar,nehogy itthon szüljek meg. Ezúttal sem úsztam meg a gátmetszést,a varrás volt ott a komplikáltabb,mert minden egyes mozzanatot éreztem. A 4. napon kiszedték a varratot,onnantól kutya bajom nem volt. A harmadikat itthon sikerült a világra hoznom,a mentőben a ház előtt. Nem volt semmi gond,nem volt gátmetszés... Ez volt a legszebb szülésem!!!


Mindegyik nagy előnye,hogy a szülés utáni 2 órás megfigyelés elteltével betoltak a szobába,és mozoghattam,ahogy jól esett,mindenek előtt lezuhanyozhattam!! Ez annyira jó volt!! Utána rögtön leszaladhattam a büfébe,vagy a szemközti boltba (liftet csak akkor használtam,ha nem voltam egyedül,a 3. emeletről mindig lépcsőn mentem-és vissza is). Hihetetlenül jó volt szabadnak lenni!!

Nem kellett vigyáznom arra a varratra,amire a császárosoknak kell,nem kellett órákat feküdnöm-ahogy a császárosoknak kell,megkaphattam a babát hamar-ellentétben a császárosokkal (Nálunk a császárosokat hagyják x ideig,mosdatják,nem kelhetnek fel az ágyból sokáig...).

Remélem,soha nem kerül sor császárra!! Bele bolondulnék!!


Tartós hátulütője a természetes szülésnek nálam annyi volt,hogy a méhem és a hüvely falam is megsüllyedt- de ez a Páromat nem zavarja! és a következő baba összehozását- megtartását sem akadályozta!


Boldog babavárást és egészséges kisbabát Minden babát várónak!! :-)


Üdv: 3 lányos,21hkm

2012. szept. 26. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek főleg akik részletesen elmesélték mer meg mondom őszintén nagyon félek, és rosszul levő típus vagyok aki a tűtől is fél.. köszi mindenkinek!
2012. szept. 26. 17:42
 14/15 anonim ***** válasza:

Én 8 éve szültem az első gyerkőcünket. Este 10-kor kezdődtek a fájások, de másnap délután 1-ig nem voltak rendszeresek. Akkor aztán azok lettek és erősebbek is, du. 3-kor feküdtem a szülőágyra, burkot is kellett repeszteni, erről már hallottam előtte, hogy nagyon fáj, na ezt ne hidd el feltétel nélkül, ha esetleg mondja valaki, mert én nem is éreztem, pedig semmilyen fájdalomcsillapítót nem kaptam az egész vajúdás, szülés alatt. Este 6.15-kor született meg a kislányunk, nem mondom, hogy könnyű volt, de abban a pillanatban törlődött minden fájdalom, ahogy megláttam Őt. :)

Most 31 hetes vagyok a kistesóval, programozott császárom lesz, egy korábbi betegség miatt. Eléggé félek, de első az, hogy minden rendben legyen a babával és velem is, ha így kell, hát legyen.

Te mikorra várod?

Minden jót!

2012. szept. 26. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Kedves 14:) Én még nagyon az elején vagyok csak szeretnék előre felkészült lenni, minden helyzetre tudom lehet kicsit túl aggodok de a félelmem miatt szeretném,előre tudni mi vár rám a dokik egyszerüen nem mondanak nagyábból semmit:/ sok szerencsét a picihez:)
2012. szept. 27. 21:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!