Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Apás szülésre készültök? A...

Apás szülésre készültök? A szülés közeledtével sem gondoltátok meg magatokat?

Figyelt kérdés
2009. aug. 3. 09:55
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok!

Mi kezdettől fogva apás szülést tervezünk. Eddig úgy volt hogy csak a fejemnél fog álni,mert nem bírja a vért és a vele járó dolgokat, viszont a múlt héten közölte, hogy ő bizony megfogja lesni közben! Hát nem drága? Annyira várja már hogy az elképesztő pedig még csak a 29 hétben vagyunk még 10 hét simán hátra van!! :))

2009. aug. 3. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

Mi a 2. babánkat várjuk, az első tavaly született és a férjem végig velem volt. Le sem lehetett volna lőni, ott akart lenni és én nem bántam, sőt. Gyors szülésem volt, végig otthon vajúdtam, jobb volt így, mint egyedül lenni.

Szülésnél mi is úgy beszéltük meg, hogy csak a fejemnél legyen, de annyira elragadták az érzelmek, hogy végül végignézett mindet, tolmácsolt, hogy mi látszik már a gyerekből, tartotta a lábam, szóval közreműködött. (Másnap még izomláza is volt, mert olyan erősen kellett fognia a lábam. :-))

Nem történt semmi baj, szülés után öt héttel már együtt voltunk, gondtalan a házaséletünk, hónapokig a szülésről áradozott, nem undorodott meg. Nem is kérdéses, hogy a 2. szülésnél bent lesz-e, azt mondta, hogy ez az a dolog az életben, amit ki nem hagyna.

2009. aug. 3. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nálunk úgy van ez a dolog, hogy benn lesz velem. Ha meggondolná magát, vagy esetleg én, akkor kimegy. A férjem azt mondta, hogy inkább megpróbálja, mint hogy utána meg bánja, hogy kihagyta. Majd ott minden kiderül.

34 h km

2009. aug. 5. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Az én férjem beakart jönni kezdettől fogva! Én NEM akartam. De jó középidő után meggondoltam És nagyon örülök hogy bent lesz velem! Biztos hogy Ő erőt ad nekem majd! Ja és lehet még ma megszülök..:)
2009. aug. 5. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

szia. párom egész terhesség alatt hezitált, be jöjjön, vagy ne? nem erőltettem én sem, egyszer megjegyeztem, hogy örülnék neki, de nem kényszerítem rá. tudtam, hogy a vér látványtól eléggé ki van, meg hogy ott lásson szenvedni...

de végül úgy döntött, hogy benn marad velünk, és még a köldökzsinórt is ő vágta el. (na ezt végképp nem gondoltam) utólag azt mondta, hogy amellett , hogy összetörtem a kezeit és meg is haraptam, nem hagyná ki semmiért, mert így első perctől ő is része lett a picinek.

a másik meg , hogy hihetetlen büszke rám, hogy ilyen ügyesen végigcsináltam, mindenkinek dicsekszik a fiával, meg hogy milyen szupi voltam. ez nekem is jól esik.

2009. aug. 5. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
ja előző vagyok, ha már a baba összehozatalánál ott volt, legyen ott és segítsen a kijövetelénél is . :)
2009. aug. 5. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én még csak 19 hetes vagyok, de már a terhesség elejétől téma, hogy bent lesz-e velem a férjem vagy nem. Először kicsit húzódozott, de most már - hogy tudja, hogy elég a fejemnél lennie - nem aggódik. Csak attól tart, hogy nem tud nekem segíteni, nem tudja mit csináljon majd, de érdeklődik, jön szülés előkészítőre, hogy a szülésben is a társam lehessen.

Az unokatestvére volt bent, mikor szült a felesége és kb. 1-2 héttel utána voltunk náluk. A férfiról sütött, hogy határtalan szeretet van benne a felesége iránt, főként, mikor a szülésről beszélt. Biztos van olyan pasi, aki máshogy éli meg, de ha valakinek nyitott erre a párja, én nem tartom feleslegesnek, hisz szegény apukák így is kimaradnak a terhesség nagy részéből. (Személy szerint az én férjem már nagyon várja azt is, hogy végre érezhesse, hogy rúg a picink; már-már féltékeny rám, hogy én érzem:) )

2009. aug. 5. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%
nemtudom, nekem eddig a egyiken sem volt ott, és most sem lessz, azt mondja hogy nemtudná utána elfelejteni a látványt meg, egyébv kifogások, pedig jó lett volna, elég egyedül éreztem magam , míg ki nem bujtak:)
2009. aug. 5. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Szia!

Én apásat tervezek, a férjem semmi esetre sem jönne be velem. Egyre inkább szeretném az idő előrehaladtával, azt hiszem már bárkivel beérném, csak ne kelljen egyedül vajúdnom.. A szülésnél nincs ilyenfajta igényem.

2009. aug. 6. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!