Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Beadatjátok magatoknak az új...

Beadatjátok magatoknak az új / hagyományos influenza elleni védőoltást?

Figyelt kérdés
16 hetes vagyok és mindenhonnan más véleményt hallok. Félek hogy árt a babának a védőoltás, de attól is hogy esetleg elkapom és akkor telenyomnak gyógyszerekkel...
2009. aug. 4. 07:28
 1/6 anonim ***** válasza:
NEM
2009. aug. 4. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
én sem. soha nem tettem, most sem fogom.
2009. aug. 4. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én igen, amikor lehet. A H1N1 ellen.

Az oka egyszerű: mi Londonban élünk, rengeteg a beteg és nagyon sokan hurcolják, csak még nem tudnak róla, mert a lappangási idő 5-7 nap.

Eddig nem aggódtam, viszont a héten a férjem két közvetlen munkatársánál diagnosztizálták, a lappangási idő alatt persze dolgoztak. Én nem csak terhes vagyok, hanem van egy nyolc hónapos babám is, akit nagyon féltek. Nála a védőoltás nem megoldás, a kezelés sem, ha esetleg megkapná, mert egy éves kor alatt egyiket sem szívesen használják.

2009. aug. 4. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

NEM!


Én sosem kaptam el az igazi influenzát, csak kicsit náthás voltam azokban az időkben, de sosem voltam lázas, végtagfájdalom stb... Gyerekkoromban sem voltam influs.


Amikor a kisfiam 10 hós volt, nagyon riogattak az influenzával. Na, nem hittem nagyon benne, és beadattam magamnak, hogy legalább én ne fertőzzem meg a gyereket.

2 hónappal később végigment a családon egy kis megfázás. Én meg magas lázzal, végtagfájdalommal, tipikus influs tünetekkel ágynak dőltem. Olyan szarul még életemben nem voltam! Hála az oltásnak olyan beteg voltam, mint még soha.

2009. aug. 4. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Értem.Köszönöm a véleményeket. Mindenkinek jó egészséget!
2009. aug. 4. 15:22
 6/6 anonim válasza:
Felejtsd el az oltást!Veszélyesebb mint ha elkapod!Nem tudni mi van benne, de az tuti hogy a vírusból egy darab,hisz így fejti ki a védettséget a szervezetre!És ha nem jól reagálsz rá, ugyanolyan beteg lehetsz mintha elkapnád!Ha meg elkapod úgyis felgyógyulsz belőle vitainokkal!
2009. szept. 9. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!