Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Felmerült bennem néhány...

Felmerült bennem néhány technikai kérdés?

Figyelt kérdés

Éjszaka a pelenkázást meg az etetést hogyan oldjátok/oldottátok meg? Nagy villanyt kapcsoltok vagy van kis lámpa esetleg éjjeli fény? Mit vegyünk? Hogy praktikus? Kismamik ill. anyukák ti a tisztálkodáshoz a babának miket vettetek? Babaolaj, tusfürdő ilyenekre gondolok. Elég tanácstalan vagyok hogy miket vegyek majd és miekt nem.

Köszi a válaszokat



2012. okt. 2. 12:53
 1/8 anonim ***** válasza:
Nekünk van ilyen lávalámpa, annak nem nagy a fénye, inkább csak hangulatvilágítás, igazából pont elég volt, láttam annyira amennyire kellett, de mégsem lett túl nagy fény. Ez így pont jó volt, de ha nem lenne, akkor egy kislámpa is jó. A tisztálkodó szerekkel az elején még nem kell nagyon foglalkoznod, mikor megszületik a baba, a gyermekorvos ír fel mindent, hintőport, fürdetőt, ha kell testápolót (nekünk kellett, mert újszülötten elég száraz volt a kisfiam bőre), alkoholt a köldökcsonkápoláshoz, popsikrémet, ilyesmit. Mert a bolti cuccok nemigen alkalmasak az újszülötteknek, célszerű gyógyszertárit használni.
2012. okt. 2. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Éjjel egy kicsi sólámpánk van, nagy villanyt nem szabad kapcsolni, így tanulja meg, hogy most éjjel van.

Éjjel csak akkor kell tisztába rakni, ha kaka van.

Tisztálkodásra a legjobbak a gyógyszertári kencék, amiket elvileg a gyerekorvos ír fel, ha megszületik a baba. Apa kiváltja a receptet, amíg ti a kórházban vagytok.:)

2012. okt. 2. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia. Egy éves a lányom.

A kezdetektől éjszaka csak akkor cseréltem pelust, ha bekakilt (ami nem sokszor történt meg) - a legkisebb fénynél tettem, ne verjem ki a szeméből az álmosságot. Vettünk éjszakai fényt, de amellett nem láttam pelusozni. (2-3 féle ilyen lámpánk volt - egyiket sem használtuk azóta sem:() Szóval a szobája melletti közlekedőben kapcsoltam villanyt és az ajtón át engedtem be annyi fényt, ami éppcsak kellett. Nem beszéltem hozzá közben. Ahogy akkor sem amikor éjjel szopizott. Magamhoz öleltem, megsimogattam, s már tettem is vissza a kiságyába. Pár másodperc után elaludt.

Tisztálkodás: Kb.9 hónapos koráig a gyerekorvos által felírt, patikában kikevert fürdetőkenőcsöt használtuk. Azóta a Baba márkájú fürdetőt tesszük a vizébe. Fürdés után soha nem kentem be olajjal a bőrét, hanem hetente egyszer babatestápolóval megmaszzírozom, bekenegetem. Nálunk ez vált be. Szép, egészséges a bőre.

Hajmosás: mindennap a fürdővizével, hetente egyszer babasamponnal. Mivel volt némi koszmósodás 2-3 hós kora körül, a spec. erre készült Babé samponnal mostuk akkor, gyönyörűen elmúlt.

Bocs, hogy ilyen sokat írtam. Remélem, valamit azért segítettem.

2012. okt. 2. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Kencékből az orvos által felírtakat használom a fürdetéshez, köldökápoláshoz. Olajozni ritkán szoktam, azt is a gyógyszertárival, hintőport pedig egyáltalán nem használok. Néha a gyógyszertári popsikrém helyett használok bepanthent, illetve ha piros sudocremet.

Éjszaka egy kisebb lámpát kapcsolok, de sajnos az én lányom így is nagyon felélénkül hajnal 2-kor.

2012. okt. 2. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Mikor újszülött volt a fiam a receptcsomagban felírt kozmetikumokat (fürdető kenőcs, popsikrém, hintőpor) használtam, kiegészítve Aloe verás Jhonson's babaolajjal. Erre állítólag sok gyerek allergiás, az enyém szerencsére nem. Most már elmúlt két éves, de mind a mai napig, ha új kozmetikumot veszek csinálok egy próbát előtte. Egy kicsi helyen kb 5 Ft-nyi, bekenem vele a hasát, és 1 nap múlva megnézem. Ha nincs kiütés, pirosság, nem viszket neki, akkor használom. Eddig-lekopogom-nem volt gond. Az esti szoptatáshoz és a pelenkacseréhez kislámpát használtam, először sólámpát, aztán kapott egy Micimackós varászlámpát. Azt a pelenkázó fölé tette a férjem. Épp elég fényt adott ahhoz, hogy tisztán lássuk egymást, de a szemünket nem bántotta.
2012. okt. 2. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nálunk mindkét gyerkőcnél halvány fényű kislámpa volt a pelenkázónál. Esetleg másik helyiségben is kapcsolhatsz lámpát (nálunk ott konyha volt) és annak a világítása mellett cseréled.

A fiam nem kímélt éjszaka sem a kakikkal. Ikeás csillag alakú lámpánk volt és csak a kis lyukakon jött ki fény.

Popsikrémnek gyógyszertárit használtunk. Ha pirosabb volt, akkor Sudocrem-et. Drága, de elég lassan fogy.

Popsitörlőt és pelenkát a dm-ben vettünk Babylove márkájút.

Fürdetésnél a gyógyszertári fürdetőt nem használtuk, mert nem volt jó az állaga, de van már annyi bio meg olivaolajas szappan meg ilyesmik, amivel babák bőrét is lehet fürdetni.

Babaolajat nem használtam, hintőport sem. Viszont vettem masszázskrémet (Babynos pocakfájásra és dm-es babamasszázskrémet csak úgy általánosan) és azt sokszor használtam. Kb. 1-1,5 hónapos kortól lehet menni vele babamasszázs tanfolyamra, azt nagyon ajánlom. Védőnőtől érdeklődj, hogy van-e nálatok ilyen.

2012. okt. 2. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Kislámpa éjjel. Ha nem kakil, éjjel nem pelusozunk. Éjszaka minél kevesebb dolgot csinálunk, hogy megszokja, hogy éjjel nyugi van. Általában csak szoptattam éjjel, én nem tudtam sötétben szoktatni, ahhoz kellett a kislámpa. De utána villanyoltás és fekvés. Ha nem akart visszaaludni, akkor is villanyoltás, és sötétben altatás. Könnyebben meg is szokja, a sötétet összeköti egy idő után az alvással, hamarabb megtanul így elaludni.

Tisztálkodáshoz bőven elegek a gyógyszertári cuccok, amiket receptre kaptok. Olaj nem kell, ha kiszáradna a bőre (nem biztos, hogy fog), fürdetőkrémmel kell bekenni, az hidratál is.

2012. okt. 2. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, sokat segítettetek. Fölös dolgokat nem akartam összevásárolni.
2012. okt. 2. 18:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!