Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit készítsek a kórházi...

Cs.betti kérdése:

Mit készítsek a kórházi csomagomba?

Figyelt kérdés
Sok internetes oldal foglalkozik ezzel a témával, viszont nagyon sok felesleges dolgot sorolnak fel szerintem. Én az az egyszerű fajta anyuka vagyok, aki nem hisz a "légzésfigyelős" fajta ketyerékben, viszont az első babát várva nem tudom mit is kellene vinnem magammal a kórházba.

2012. okt. 2. 16:57
 1/5 anonim ***** válasza:

Amiket én vittem:

- törölközők (1 nagy tusolni, 1 kisebb kéztörlőnek)

- papucsok (1 tusolni, 1 járkálni)

- hálóing (nem volt rá szükség, kórháziban kellett lenni, de van ahol lehetsz a sajátodban)

- bugyik (normál, nem tanga)

- betét (Always night-ot vittem, de kaptam a kórházban Tena-t is, mindkettőt használtam)

- wc-papír, papírzsepi, konyhai kéztörlő

- tisztálkodó, kozmetikai cuccok (tusfürdő, sampon, fogkrém, fogkefe, testápoló)

- evőeszközök, pohár

- ruha hazamenetelhez

- iratok, terhes kiskönyv, házassági kivonat vagy apasági nyilatkozat

- esetleg vihetsz mp3 lejátszót, olvasnivalót, bár nekem egy percem sem volt ilyenekre, de azért volt nálam

- hajszáríró, epilátor (jobb esetben kibírod azt a 3-4 napot szőrtelenítés és hajmosás nélkül, én sajnos 10 napig voltam bent, azért az már a tűréshatár mindkét esetben)

- ajánlom a mellszívót (én nem vittem, pedig jó lett volna, mert kézzel nagyon nehéz volt nekem fejni, de van akinek nincs rá szüksége)

- babának ruhák, kispléd, textilpelenka (nálunk csak a hazamenetelhez kellett, a bent töltött idő alatt kórháziban volt, de valahova vinni kell sajátot, ezt jó ha előre megtudakolod, hogy ahol szülni fogsz, hogy működik)

Más hirtelen nem jut eszembe, de a legfontosabbak szerintem ezek, bár biztos lesznek még akik kiegészítik a listámat.

2012. okt. 2. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

MAgadnak:


- eldobható bugyi, vagy rendes , nagy méretű :)

- sok-sok legnagyobb méretű betét (Tena), nem lehet kiszámítani mennyire lesz szükséged

- evőeszköz, pohár

- kézfertőtlenítő

- elöl gombos hálóing

- szopi melltartó+ bele betét

- köntös

- törölköző

- tusfürdő, intim törlő, wc papír, wc-re papír ülöke

- mentes ásványvíz, vagy rostos ital (sokat kell inni)

- én viszek mellbimbó védőt+ krémet (soha nem lehet tudni)


- irataid

- kiskönyved


Babának:


Pelus, popsikrém, popsitörlő

Bodyk, kezeslábas(ok), kissapka, kis kesztyű,zoknik, pléd - nálunk kell vinni a babának ruhát, de nem minden kórházban, kérdezd meg.


39+2hkm

2012. okt. 2. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Második vagyok.


Papucsot elfelejtettem, fogkefe, fogkrém, esetleg hajszárító.

Én még meglátom mit rakok be a cuccomba, mert minden nap látogatók hada lesz, ha valamit elfelejtek vagy kell akkor behozatom :)

Nem akarok úgy menni a kórházba mint aki nyaralni megy :)

2012. okt. 2. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Melltartót nem ajánlatos viselni. Egy fél napig volt rajtam, de annyira kényelmetlen volt, hogy levettem, inkább a hálóing legyen csupa tejes. Hazamenetelhez viszont jól jön, melltartó betét lesz a kórházi ajándékcsomagban, vagyis nálam így volt. Azért legyen nálad, mert lehet neked kényelmes lesz melltartóban lenni.
2012. okt. 2. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm csajok! :D
2012. okt. 4. 10:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!