Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Pozitív streptococcus!?

Pozitív streptococcus!?

Figyelt kérdés
Segítsetek, nagyon megijedtem! 37 hetes terhes vagyok, most tudtam meg, hogy pozitív lett a tenyésztésem és magas a vizeletfehérje is, ami erre utal. Nagyon sokat utánaolvastam, hogy ha kezelik nem lesz semmi baj. A Dr. azt mondta, hogy majd a szülés napján kapok vénásan két antibiotikumot, és ne izguljak...de én mégis...!! Sajnos eleve félősebb vagyok... :-( Vélemények??

#pozitív streptococcus #pozitív tenyésztés
2012. okt. 2. 21:02
 1/9 anonim ***** válasza:

Épp most voltam szülésfelkészítőn, ahol mondták, hogy tényleg nem kell megijedned ebben a helyzetben.

Szólnod kell, hogy pozitív lett, így vajúdás alatt kapsz két antibiotikumot, 4 óra különbséggel. Ha a baba hamarabb megszületne, mint 4 óra, akkor ő kap majd pár napig antibiotikumot és nem lesz semmi baja!

Ne parázz, csak mindenképpen szólj majd!!!

2012. okt. 2. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Tóth Bernadett2 ***** válasza:

Szia! Nekem is pozitív lett. Ne izgulj, nem lesz baj, ahogy az első válaszoló is írta kapsz majd a vajúdás alatt antibiotikumot. Csak szólj a dokiknak h pozitív lett a a teszted.

Sok sikert!

40 h km

2012. okt. 2. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nekem is igy volt, hogy kb a 33.héten streptococcusom volt. ugy volt hogy a 37.héten tesztelnek mégegyszer, de odáig nem jutottunk, mert a fiam 36.héten ugy döntött világra jön. Hogy biztosra menjenek nekem is adtak antibiotikumot a szüléskor. Koraszülött kisfiam egészséges, e´s le se lehet löni, en meg észre se vettem :) Rutin az egész ne izgulj!
2012. okt. 2. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én terhesség közben kapok antibiotikumot, nehogy idő előtti burokrepedés legyen. Most 30 hetesen is alul, felül antibiotikum. Hm.
2012. okt. 2. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nekem is volt, és vajúdásnál kaptam antibiotikumot 2x, és minden rendben volt.

Ha a vajúdás alatt nincs idő, akkor utána kap a pici antibiotikumot és kész, ne aggódj, nem lesz gond.


Egyébként engem is nagyon megviselt a dolog, de pár nap után túl tettem magam rajta, mivel változtatni nem tudtam rajta, így aztán más szemszögből néztem a dolgot.

Gond azoknál van, akiknek nem derül ki, hogy pozitív, és nem kezelik, úgyhogy inkább örülni kell neki, hogy tudunk róla.

Egyébként a teszttel azt is kitenyésztették, hogy mivel lehet kinyírni, melyik fajta antibiotikummal, nézd meg, ha megvan a leleted, megtalálod rajta, úgyhogy nem tudnak félrenyúlni sem!

Úgyhogy ne aggódj, minden rendben lesz, nem te vagy az egyetlen, úgy emlékszem a nők kb 40 %-a fertőzött.

De arra készülj fel, hogy ha jövőben fogsz még szülni, akkor ugyan ez lesz, mert aki egyszer pozitív volt, azt örökre úgy kezelik! Ami persze egyrészt megnyugtató, hogy nagyobb odafigyelést kapsz, másrészt ijesztő :)

Mondjuk én minden illetékest emlékeztettem rá amikor vajúdtam , hogy ugye tudják. És a kiskönyvem borítójára is felírtam piros tollal, hogy akinek a kezébe akad, tudjon róla. És a csecsemősöket is kérdezgettem másnap meg mikor hazajöttünk, hogy minden rendben van-e, de oda figyelnek rájuk.


Minden rendben lesz, nyugodj meg!


6 hónapos kislány anyukája :)

2012. okt. 3. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

4. vagyok

1. babámnál végig volt , 20. héttől tudtam róla-szülésnél antibiotikum, baba 6 napig inkubátorban volt, antibiotikumot kapott, pedig nem volt kitenyésztett bacija. 4kg volt


2. babánál- elején volt, majd egész terhesség alatt nem - SEMMIT nem kaptam és ő sem szülésnél. Még branült sem kötöttek be. Utána sem kezelték.


3. baba- megint van, terhesség alatt megint próbálják kiírtani antibiotikumokkal. 30. hetes kismama vagyok.


Tudták, hogy strepto pozitív vagyok, mégsem kezelték a 2. babánál a helyzetet.

2012. okt. 3. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
nekem úgy volt, hogy a töketlen szülésznő miatt, nem adták be időben az antibiotikumot, így a szülőcsatornán áthaladva fertőződhetett a babám. Sajnos ő is antibiotikum kúrával kezdte a kis életét. Nem kell megijedni tőle, a nők 30%-ának van streptoja.
2012. okt. 3. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Sajnos én azok közé tartozom, akiknél ez nem derült ki, csak mikor már lélegzetetőgépre tették az 1 hónapos kislányomat....

második babámnál már nem volt gond,terhesség elején kaptam hüvelykúpot (mást nem! szintúgy figyelmetlenség miatt!!), de vele hálistennek minden rendben volt, van.... :)

2012. okt. 3. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

hát...nagyon, nagyon köszönöm a megnyugtató szavaitokat, sikerült is nagyjából megnyugodnom! :-) Nagyon hálás vagyok, hogy ilyen gyorsan válaszoltatok! :-) Köszönöm mégegyszer mindenkinek!

2012. okt. 3. 19:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!