Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mik azok az ételek, amiket...

Mik azok az ételek, amiket nem ajánlott fogyasztani terhesség alatt?

Figyelt kérdés
Zúzapörköltet lehet enni?
2012. okt. 13. 10:46
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
72%
nyers hus, nyers tojas, es kremsajtok.
2012. okt. 13. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
köszi.
2012. okt. 13. 11:09
 3/16 anonim ***** válasza:
17%

koffein max 3 adag edes gyumolcslevek a cukor miatt

Edesitoszeres elelmiszerek, vacumos nyers hal lazac nyers tojasos dolgok nyers sajtok (ala cru van rairva) fustolt elelmiszerek tul sok so van benne ,tiramisu a nyers tojas miatt, nyers hus bifsztek ,szusi (nyers hal)tul sok fahej, alkohol, kesztermekek(so cukor tartosito) vakumolva kesz kaposztasalata (bakterium lehet benne.

Az a legjobb ha mindent sjat magad keszitesz el ugyelve a hyg eloirasokra figyelmessen a csirkehussal. Ne egyel csomagolt kesz etelet mert nagyon egeszsegtelen minnel tovabb el lehet valamit tartani annal egeszsegtelenebb a kismamanak.Csak teljesorlesu kenyeret kiflit fogyassz (terhessegi szekrekedes)keruld az edes italokat es az edesitoszert mert art a babanak teat rooibos kamilla mindezt cukor nelku. Ha nassolni akarsz irany a gyumolcs polc nagyon ajanlott meg az aszalt szilva alma barack fuge datolya mogyoro mandula so nelkul. Egeszseges babavarast kivanok.

2012. okt. 13. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
19%

Tul sok fahej miert rossz??? En egy csomot eszek mert cukrosoknak ajanljak, jot tesz a cukornak..

29h km

2012. okt. 13. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 Kissbe ***** válasza:
19%
A fehér cukrot se jó túlzásba vinni,méreg.Meg a fehér lisztes helyett,inkább teljes kiörlésü kenyeret.
2012. okt. 13. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
19%

kenyerre: tilos a majkrem tul sok vit A max egy majkremes kenyer egy nap

Kave : max 3 tejjel higitva

sajt : tilos minden olyan amin ala cru van rairva francia sajtok puha formajuak

Hal:kagylo ,osztriga elore csomagolt halak vacumos hal tilos ,capa tonhal frissen tilos

Max heti 2x hal mint ruszli a benne esetleg megtalalhato olom miatt

Hus: belsosegeket tilos fogyasztani maj max heti 1x kis adagban. tilos a nyers hus bifsztek tatar fustolt sos husok vakumozva

Tojas : csak jol atfozve sutve

fuszerek :anizs,edeskomeny, aloe vera ,szenna nem ajanlott nagy adagban mind mergezo

konyhai fuszerek:anizs, bazsalikom pesto es szegfuszeg fehej mergezo lehet

rebarbara anizstea nem ajanlott mergezo anyagot tartalmazhat

2012. okt. 13. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
57%
Én még olyat nem hallottam,hogy édesítőszert nem lehet fogyasztani terhesség alatt,és hogy a gyüm. levekből is csak meghatározott mennyiséget lehet inni.Én csak a nyers húsokról,a nyers tojásról,és a camambert sajtról hallottam,hogy nem szabad.Nem szabad még pl házi tejet inni,mivel nyers tej.Nem szabad koffeines dolgot enni-inni.Gyümölcslevekből is meg a tejtermékekből is csak a pasztörizáltat lehet fogyasztani!!Húsokat-tojást csak jól átsütve szabad!!Én ennyiről tudok.Én eszek mindent ugyan úgy mint régen,csak arra figyelek amiket leírtam!!
2012. okt. 13. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
57%
a fahejban coumarin van ez az allatkiserletekben rakkkelto hatasu nagyobb adagban.terhesseg alatti hatasa meg vitatott ezert kell kerulni.
2012. okt. 13. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
69%
Bocsi,a gyüm. leveket félre értettem!!
2012. okt. 13. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
0%
zuzaporkolt belsoseg kerulni kell
2012. okt. 13. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!