Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Az most komoly hogy nem...

Az most komoly hogy nem szabad háton feküdni bizonyos betöltött terhességi hét után? Nem akarom elhinni. És ha mégis igaz, egyáltalán nem szabad, vagy csak nagyon minimalizálni kell? És miért? És akkor mi van pl a misszionárius pózzal?

Figyelt kérdés
21 hetes kismama
2009. aug. 6. 22:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Hát a baba nyomja a belső szerveidet, meg gerinced, nem kímélő az a poz, csak ennyi, nagy has miatt.
2009. aug. 6. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem zavar fekhetsz nyugodtan háton. Ha a baba úgy fekszik, akkor úgyis zsibbadsz, fuldoklassz, fájsz.
2009. aug. 6. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat,közben már jobban utánanéztem máshol is,kicsit megijedtem,nem lett volna jó a kényelmetlenség jegyében tölteni a maradék 19 hetet... :)Vagy legalábbis nagy részét.

Tehát amíg kényelmes,nincs baj.

Mégegyszer köszi

2009. aug. 6. 22:26
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Azért nem javasolják bizonyos hét után, mert a baba nyomja az artériát, ereket, így nem jut elég vérhez a méhlepényen keresztül. Szerintem ezt kár kockáztatni...

Bár van baba, aki rugdos, ha nem teszik neki valami...

2009. aug. 6. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Utolsónak van igaza. Én megkérdeztem a dokim és ő sem javasolta, pedig idősebb elismert orvos. Az mondta, hogy a baba a saját súlyával elnyomhatja az artériát, ami a méhlepényt táplálja. Azért ez nem azt jelenti, hogy egyáltalán nem szabad, de tényleg sokat nem javasolt.
2009. aug. 6. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
83%
Szia. En ma voltam a szuleszorvosomnal es ugyanezt kerdeztem tole. Azt mondta hogy ez csak tevhit. Kiadtak egy konyvet evekkel ezelott amibe a szerzo azt irta hogy nem lehet, de ezt csak kovetkeztette abbol hogy ha nem jo orakig a hatadon fekudni az utan hogy megkaptad a fajdalomcsillapitot(epidural) szules elott akkor biztosan maskor se jo. A doki azt mondta hogy uj vizsgalatokat vegeztek ezzel kapcsolatban es ki is adtak a konyv javitott valtozatat. Ha jolesik nyugodtan aludj haton, en is azt teszem. 15 hkm.
2009. aug. 7. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
83%
Szia! Én ezt tudományosan nem tudom megmagyarázni, de ma töltöttem be a 37. hetet és még mindig alszok néha háton, ezt azért tudom, mert így ébredek. A babám semmit nem nyom (lehet szerencsém van), úgyhogy szerintem ez egy nagy hülyeség. (bocsánat azoktól, akik nem így gondolják, ez az én véleményem)
2009. aug. 7. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Szerintem úgy aludjál, ahogy neked kényelmes, a baba jelzi, ha bármi gondja van, elég észrevehetően :D. Egy idő után úgyse jó már semmilyen póz, addig pihenj, ameddig lehet! 38hetes km
2009. aug. 7. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Szabad, vagy nem szabad, de en a terhessegem donto reszeben haton fekve ebredtem reggelenkent, amikor mar nagyobb volt a pocakom.

Hiaba aludtam el az oldalamon, almomban a hatamra fordultam es ugy aludtam. Gondolom amiatt volt ez (mert foleg a vegen) mert az egesz suly kozeptajon a csipomre ment, igy ha megis az oldalamon ebredtem, akkor azon az oldalon annyira fajt a medencem, hogy lepni alig birtam.

Egyebkent a haton alvas ellenere is egeszseges negy kb-os kisfiam szuletett.

2009. aug. 7. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Érezni fogod, ha nem szabad, mert nem fogsz tudni úgy maradni. Olyan érzés, mintha fuldokolnál. Nekem ilyen volt minden esetben sajnos, irigykedve olvasom, akinek nem volt ilyen gondja :-)

Javaslom, hogy t tudatosan kerüljed a háton fekvést (ébrenlétben ne feküdj úgy), aztán ha éjjel nem ébredsz fel rá, akkor az nem nagy baj.

2009. aug. 7. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!