Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kicsit aggódom, szerintetek...

Kicsit aggódom, szerintetek ebből lehet baj vagy koraszülés? Mennyire kell vigyázni?

Figyelt kérdés
1-2 hete görcsölget a hasam, van hogy éjszaka arra kelek, hogy menstruáció-szerű görcseim vannak, de nagyon erősen, hullámokba tör. Rendszer nincs és viszonylag hamar elmúlik (1-2 perc). Szedek magnéziumot, jó sokat. Most voltam orvosnál, megvizsgált és azt mondta, hogy nincs nyitva a méhszáj, de meg van rövidülve (ci 2000 ezt írta a kiskönyvbe... eddig 3000 volt). Azt mondta pihenjek sokat, és ne nagyon dolgozzak már. Szerintetek ezen kívül mennyire kell vigyázni? (szexuális élet, házimunka, kutyasétáltatás, lépcsőzés, vezetés stb.). Mennyi az esélye, hogy koraszülés lesz belőle? Első terhességem, aggódom. Amúgy haránt fekvésben van, még nem fordult be. 28+4 hkm

2012. okt. 17. 11:12
 1/7 anonim ***** válasza:
A pihenés annyit tesz, hogy tedd le többször a popsid. Lépcsőzni, csak ha muszáj. A kutyát nem tudja más sétáltatni? Házimunka: semmi nagytakarítás! Seprés helyett porszívózz, könnyebb és alaposabb. Főzésnél a legtöbb mindent csináld ülve. A szex... hát ezt inkább dokival. Ha dolgozol, menj el táppénzre!
2012. okt. 17. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Lépcső: ha ki akarok mozdulni a lakásból, akkor muszáj, 2.-on lakunk, plusz fél emelet. A kutyát legtöbbször a párom viszi le, de mivel 10 órát van távol a munka miatt, ezért nekem is kell legalább egyszer egy nap. Amúgy itthon dolgozom, ülő munka, és így akkor hagyom abba, amikor akarom, úgyhogy ez könnyebb eset..bár így sem bírom szerintem már sokáig (nehéz az ülés is, inkább feküdni jó).
2012. okt. 17. 11:21
 3/7 anonim ***** válasza:

Nekem 1 hete 2100 volt (1 hónapja 3100 volt),azt mondták,hogy ilyenkor aktív pihi van! Nekem nincsenek görcseim,csak a hüvelyem feszül,ha nem pihenek sokat (vagyis ha nem fekszem egész nap!)

Mivel Neked görcseid vannak,így az ülőmunkát is felejtsd el,feküdj amennyit csak lehet,semmi házi munka- ha teheted,rendeld a kaját is,hogy ne kelljen a gáznál sem állnod! Fogyassz sok vizet!

Fennáll a veszélye a koraszülésnek,bár a méhszájad még zárt,csak a méhnyak rövidült,de a sok görcstől hamar kinyílhat!

Mivel Te már a 28. hetet betöltötted,így ha koraszülés is lenne is jó esélyeitek vannak!!


Boldog babavárást és egészséges kisbabát!!


Üdv:24hkm

2012. okt. 17. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én is itthonról dolgoztam, és még 1 hónapot terveztem dolgozni, de minden nap déltől görcsölgettem.

Feladtam a melót, azóta nincsenek ilyen gondjaim. Tényleg a sok pihenés segít ilyenkor!!! Add fel a melót, nem éri meg, hogy koraszülés legyen belőle.

Szép lassan csinálj mindent, persze nagytakarítást természetesen ne, és ha bármikor úgy érzed, fáradsz, pihenj le!

Szexuális életről szerintem is a dokid kérdezd meg.

32 hetes kismami

2012. okt. 17. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Péntekig kell leadnom egy nagyon fontos munkát, utána hagyom már. Még egy: szerintetek vonatozás (2 óra) belefér? Vagy akkor már vezetve jobb? (sajnos a párom nem tud vezetni így nekem kell megoldanom, elutaznom meg el kell jövő héten)
2012. okt. 17. 12:31
 6/7 anonim ***** válasza:

Jól teszed, hogy abbahagyod, nekem komolyan csak jót tett!!!


De nem egyedül mégy, ugye? Legyen valaki veled, ha ilyen hosszú útra mégy autóval.

Én azt gondolom, inkább mennék autóval, mert nem vagyok kötve az induláshoz, de állj meg sűrűn, ha fáradsz és sétálj kicsit, igyál sokat, szerintem nem lesz gond.

2012. okt. 17. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Persze, együtt megyünk, csak nekem kell vezetni. Vigyázunk, meg többször megállunk (már eddig is így csináltam).
2012. okt. 17. 14:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!