Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Meddig szeditek a magzatvédő...

Meddig szeditek a magzatvédő vitamint, (folsavat, magnéziumot, kálciumot)?

Figyelt kérdés
Már a terhesség előtt is szedtem, most vagyok a 15. héten és már csak pár szem van a dobozban (Gravida), vegyek még? Attól tartok, nagyban üzleti szempontok diktálják, hogy a dokik szorgalmazzák mindvégig a szedést vagy tévedek? Teljesen jó a vérképem, tényleg kell ennyi mindent szedni?
2009. aug. 7. 17:56
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
44%
Nincs szükség rá, ha gyümölcs-zöldség-húsból eszel rendszeresen, tényleg sok benne a promóció! Én csak az első 3 hónapban szedtem, az én vérképem is tökéletes lett, a dokim azt mondta nyugodtan abbahagyhatom, étkezzek változatosan és egészségesen.
2009. aug. 7. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
82%

Ahogy jónak látod.

Szerintem nem üzleti fogás, hanem az ezek az egészségünket szolgálják, ha úgy érzed, hogy neked nincs rá szükséged, akkor ne vedd meg.

Én speciel a babatervezés előtt három hónappal kezdtem el szedni a magzatvédőt, a szoptatás végéig szedtem, azután meg már abba sem hagytam, mert vállaltuk a második babát.

Nem jelentett anyagi megterhelést.

Én személy szerint inkább a 100-200 ezer forintos baba bútort, a 15000 forintos zenélőkorforgót és az ehhez hasonló dolgokat tartom üzleti fogásnak.

De mindannyian másképp gondolkodhatunk.

2009. aug. 7. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én mindennap szedem, főleg a szülés közeledtével kell a vitamin és a plusz energia. Gyümölcsből nem lehet mindent pótolni. Sok kismamának azért lesz a végén hírtelen rossza vasa vagy bármilyen eredménye, mert úgy gondolja, hogy nem kell már a vitamin. Én a szoptatás végéig szedni fogom, már csak "kabalából" is.

Tényleg sok minden más reklámfogás, de a vitamin nem. Én az Elevitet is a tv-ben kétszer láttam, hogy reklámozták, míg a nem tudom milyen pelenkát 20-szor...

2009. aug. 7. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
79%
Szia! Én a folsavat szedtem a 16. hétig, más vitamint pedig csak a végén, kb a 32. héttől, mert addigra romlott le a vérképem, és akkor javasolta az orvos. Előtte csak székrekedést okozott (Elevit), akkor viszont nem lett tőle semmi bajom, szóval valószinűleg már tényleg szüksége lett rá a szervezetemnek. Szoptatás alatt is próbáltam, de borzasztó székrekedésem volt tőle, igy abbahagytam.
2009. aug. 7. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
43%

Sziasztok, 20.47es és a kérdező! Nagyon jók ezek a vitaminok, főleg az első 12 hétben nagyon fontos a folsav.

DE: nem igaz hogy egészséges táplálkozással nem lehet annyi vitamint bevinni, SŐT. Van egy gyógyszergyártással foglakozó ismerősöm: ezekben a kapszulákban mesterséges, kémiai vitaminok vannak és ahhoz hogy megmaradjanak benne hónapokig-évekig rengeteg káros segédanyagot használnak.Szóval ne terjesszük már hogy a zöld-gyüm nem elég vitaminforrás. A terhesipar és gyógyszeripar hatalmas biznisz, ne legyünk naívak!!!! Én is szedtem a terhesség előtt és az első 3 hónapban, mivel nyár van, könnyen beszerezhetők a természetes vitaminok, amik mellesleg 100* hatékonyabban szívódnak fel mint a szintetikus vitaminbogyók. Ne kampányoljunk a bogyók mellett a természetes vitaminforrások kárára, mindenki szedjen amire szüksége van.

2009. aug. 8. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
56%
Nekem azt mondta a védőnőm, hogy a 32. hétig szedjem az Elevitet. Utána nem jó, mert megnehezíti a szülést.Az Elevitet már szülés előtt szedtem, utána magnéziumot és jodidot(fontos mert nincs az elevitben) is szedtem. Emellett sok gyümit és zöldséget eszem.
2009. aug. 8. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
97%

06:59! 20.47-es vagyok.

Nem a vitaminok mellett kampányolok, de Te meg bírsz enni napi 2kg almát??? De mindennap! És mellé még csomó zöldséget, hogy azokat a vitaminokat bevidd, amikre szükséged van? Kb. ennyit kell megenni, ha a napi vitamint pótolni akarod. Mert 2 szem baracktól nem leszel "vitamindús" .

Ősszel születik a babám, télen pedig annyira drágák a gyümölcsök, hogy mindennap nem bíná az ember pénzzel. Ezzel nem azt mondom, hogy nem veszek majd, de másra is kell a pénz... És ha kiszámolod, a napi 1 szem Elevit 50 ft!!

Még annyi, hogy a sok gyümölcs, amit a piacon kapsz, tele van műtrágyával, ami ugye sokkal veszélyesebb, mint az adalékok amiket vitaminokba tesznek... Tudnék róla mesélni, mivel ezt tanultam.

De mindenki maga dönti el, hogy mit szed és mit nem! Nekem bevált a vitamin, nem híztam tőle, a vérképem is jó, semmi mellékhatása nincs, ezért nem hagyom abba.

2009. aug. 8. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
06:59-nek: nem gondolod, hogy egy kicsit túlságosan az anyagiak körül forog a véleményed??? Abszolút nem erre gondoltam, mikor feltettem a kérdést!!! Mellesleg anyáink milyen Elevitet szedtek anno? De ha már itt tartunk, csak meg kell nézni, hogy Mari néni almás kertje vagy a Richter Gedeon, Béres stb. cég a nagyobb biznisz...
2009. aug. 8. 17:36
 9/14 A kérdező kommentje:
Bocs: 20.47-esnek szántam!!!
2009. aug. 8. 17:37
 10/14 A kérdező kommentje:
06:59-esnek és a többieknek is nagyon köszönöm a válaszokat!
2009. aug. 8. 17:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!