Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Meddig szeditek a magzatvédő...

Meddig szeditek a magzatvédő vitamint, (folsavat, magnéziumot, kálciumot)?

Figyelt kérdés
Már a terhesség előtt is szedtem, most vagyok a 15. héten és már csak pár szem van a dobozban (Gravida), vegyek még? Attól tartok, nagyban üzleti szempontok diktálják, hogy a dokik szorgalmazzák mindvégig a szedést vagy tévedek? Teljesen jó a vérképem, tényleg kell ennyi mindent szedni?
2009. aug. 7. 17:56
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
86%

Ha eldöntötted, hogy mit akarsz, akkor fölösleges volt kérdezned!!!

Egyébként az elöttem válaszolónak is hasonló volt a véleménye!!! Akkor egyél napi 2kg almát, mert annál kevesebb bizony nem elég a vitamin fentartáshoz!

2009. aug. 8. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
86%

Mellesleg megjegyzem, amikor anyáink terhesek voltak velünk, nem volt annyi vegyszer, műtrágya és társaik, ezért a gyümölcsök sokkal vitamindúsabbak voltak, mint manapság.

Amit veszel az is mind "műgyümölcs" ,fóliás, ami még napot sem látott, csak míg a piacon meg nem veszed...

2009. aug. 8. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező és Válaszolók!

Ez azért nem volt olyan provokatív kérdés, hogy ennyit kihozzunk belőle:) A Kérdező csupán informálódni szeretett volna a vitaminszedésről, nem minősíteni és nem számon kérni.

A véleményemmel én azt szerettem volna mondani, hogy ilyen zöldség és gyümi gazdag időszakban a vitaminbogyók helyett LEHET a természetes vitaminforrásokat előnyben részesíteni a nehezebben felszívódó és segédanyagokkal teli szintetikus készítmények helyett. Mint írtam, van gyógyszergyártó ismerősöm, kikérdezte, ezért mertem leírni amit írtam, a gyógyszeripar kapcsán sokat hallani, hogy lelketlen, pénzéhes, gátlástalan biznisz, nem tudom mennyire igaz, de ez alól a terhesvitamint gyártók sem lehetnek kivételek.

Anyukám kertjében nincsen műtrágya, sem vegyszerek, több százan vagyunk akik tudnak enni háztáji gazdaságból, több százan pedig akik nem, ez főleg lakóhely kérdése, de piac minden városban van, nem muszáj a Te*o-ban megvennem a bolgár paradicsomot (vagy mittudomén).

És csak a tisztánlátás végett néhány természetes vitaminforrás: 10 dgk paraj a napi folsavbevitel felét,10 dgk ribizli a c vitaminszükséglet majdnem 3*át, 10 dkg fejes káposzta a napi k vitamin 3*át, 1 marék dió a napi e vitamin 2*ét tartalmazza, és persze egy zöldség nem csak 1 fajta vitamint tartalmazz, kedves felháborodott Válaszoló: egy kattintással utánanézhetsz a neten.

Mindenkinek boldog babavárást és minden jót!

06:59-es

2009. aug. 9. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Hát látom vannak, akik alaposan felültek (és vannak, akik nem) a vitamingyártók és forgalmazók propagandájának... Végülis igazságot senki nem fog tenni, mert aki vitaminnal csinálta végig, az nem tudja milyen lett volna neki vitamin nélkül, és fordítva. Akit megnyugtat, szedje. Az ételek vitamintartalmára vonatkozó konkrétumokkal alátámasztott vélemény mindenesetre hasznosabb. Köszönöm!
2009. aug. 9. 10:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!