Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség korai szakaszában...

Terhesség korai szakaszában napi 6600NE A-Vitamin sok? Kevés? Jó?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Az A-vitamin nagyon fontos a babának és a megfoganásban is, de olvastam, hogy ha sokat szedek, baj lehet.. 6600NE az sok ??? ez úgy jön össze, hogy Elevit (3000NE) + Skytech-es 'Mega daily one' multivitamin amiben 3600 NE van. Szedhetem együtt a kettőt szerintetek??

2012. okt. 22. 23:37
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ne szedd együtt a kettőt. A vitamin jó dolog, de a "túladagolás" ugyanolyan káros, mint az esetleges hiánya. Pláne a sok A vitamin okozhat rendellenességeket a babánál. Az Elevit amúgy is elég sokat tartalmaz, mintha hallottam volna, hogy támadták is emiatt az Elevtitet. Pl. a Gravidában csak 2000 NE van, a Femibionban meg egyáltalán nincs. Szóval semmiképpen se szedd mindkettőt, bár amúgy sem értem miért van rá szükség.
2012. okt. 23. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ne szedd a kettőt, bőven elég a terhesvitamin, semmi másra nincs szükség, ha csak az orvos nem mondja! Nekem mondta, hogy semmi mást ne szedjek.

30h km

2012. okt. 23. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A terhesvitamin bőven elég, Femibiont szedtem és makk egészséges a kisfiam. Főleg a zsírban oldódó vitaminokkal kell vigyázni: A, D, E, K, vitaminokkal mert ez nem ürül ki a szervezetből és túladagolás rendellenességeket okozhat. A vízben oldódó vitaminok kiürülnek: pl: B-vitaminok, C stb. 3,5 hónapos a kisfiam, mivel télen voltam babás, A Flavon lekvárokat (Green és Kids)-et ettem, mert a zöldségek és gyümölcsök nem tartalmazzák azt a koncentrációt, a tárolás során csökken a vitamin tartalom. Ne szedd a kettőt!
2012. okt. 23. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Rendben, semmiképpen nem szedem akkor én sem, csak a terhesvitamint ! Köszönöm a válaszokat, jó babavárást :)
2012. okt. 23. 22:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!