Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamik hisztek a babonában?...

Kismamik hisztek a babonában? 26 hetes vagyok. A babrucik vásárlása korai még vagy nem?

Figyelt kérdés
Bocsi ha hülye kérdést tettem fel de már még a múlthónapban lebeszéltük a párommal hogy ehónaptól elkezdünk bevásárolni a manónak.Nov. 11-re vok kiírva.De úgy félek hogy nem e korai még?Tegnap vettem egy kisrugit kisnacival és kiszoknival és annyira örültünk neki.Én pl. azt lesegettem egy jó darabig és mindenkinek megmutatom az első kisruhácskát.20.-a után mennénk vásárolni,de azon agyaltam hogy inkább félretesszük a pénzt és szeptemberben kezdünk vásárolni.A kiságyra,babakocsira,hordozóra és légzésfigyelőre eltettük a pénzt és jöv.hónapban vesszük meg.Várjak és mindent egybe vagy hogy?Ti mit tennétek?Vesztettünk már el babát és azért lenne fontos a véleményetek számomra!Tudom hogy ez nem egy életbevágó kérdés de aki válaszolna annak nagyon szépen megköszönném!!!!
2009. aug. 9. 10:03
 1/10 anonim ***** válasza:
Én nem vagyok babonás, de még nem vásároltam. Az elején még nem vettem semmit, pedig a 20.hét környékén nagyon belelkesültem. Most kaptunk egy csomó gyerekholmit, igazából hosszú ujjú cuccok, meg rugik kellenek majd, én is nov-re vagyok kiírva. Szerintem majd jövő hónapban, akkora tervezzük a babakocsi vásárlást is. Októberre szeretném, ha minden meglenne, hátha előbb érkezik a pici. Szerintem már nyugodtan vásárolhatsz! ;)
2009. aug. 9. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
nyugodtan vásárolgass ha szeretnél. Én nem hiszek az effajta babonában, hülyeség.
2009. aug. 9. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Megértelek, nehéz dolog. Elmesélem a történetem. Negyedik babámat vártam. Mindent megvettünk Neki a 20-35. hét között. A szobáját berendeztük, elkészítettük.

Aztán a 36. héten történt a baj. Nem éreztem mozogni, s mikor a kórházba értünk, már nem volt mit tenni.

Amire hazaértem a párom elpakolta a kicsi dolgait, a nagyobbakat pedig visszavitte a bababoltba (rendesek voltak, mert ugyan azon az áron visszavették).

Fél év múlva újra babát vártam. Sokáig mondogattam, hogy nem veszek semmit. DE!!! Azon gondolkodtam, hogy most én arra készülök, hogy baj lesz? Nem várom a picit?

S ezzel negatív dolgokat vonzok be!

Na innentől kezdve (kb. 30. hét), elkezdtem mindent megvenni.

A kicsi fiam most békésen szunyókál az ágyában.

Boldog baba várást Neked!

2009. aug. 9. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Én is novemberre vagyok kiírva, egy kicsit késöbbre mint te, én majd szeptember végefelé kezdem a bevásárlást. Eddig csak pár apróság van a kissrácnak, és kis ajcsik ismerősöktől.
2009. aug. 9. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen hogy fordítottatok rám időt és válaszoltatok!!!!!!

Kedves 10:20-as válaszoló nagyon sajnálom ami történt.És maximálisan igazad van abban amit leírtál.Én is ha negatív dolgokra gondolok akkor egyből törlöm a fejembe és a pozi dolgokra koncentrálok.Igazából úgy terveztem hogy amit csak megtudunk venni és engedi a pénztárcánk ebben a hónapban akkor a textilpelustól kezdve a fürdőkádig mindent megveszünk,jövőhónapban a kiságy stb. és biztosan lesz olyan amit most nem sikerül megvenni akkor pótoljuk azok hiányosságát valamint nekem amik kellenek a kórházba majd és az októberi fizunál az orvos pénzét tennénk el.Nemtudom mért de én úgy érzem hogy nem fogunk nov. 11-ig várni hanem hamarabb lesz meg a baba.Ez volt a tervem és hát nemtudom mit tegyek.

MÉgegyszer köszi mindenkinek!!!!

2009. aug. 9. 11:10
 6/10 anonim ***** válasza:

Szia. Én nem hiszek a babonában, mert ami történik nem azért mert megvettük vagy nem...

A babarucikat és a holmikat 23-24. héttől kezdtük el vásárolni, most 31 hetes vagyok, lassan 32 és még mindig kell pár apróság, de megmondom őszintén, egyre nagyobb a pocakom a babám majdnem 2 kiló és örülök hogy időben elkezdtük a vásárlást, mert most már nem bírok sokat nézelődni, mert megfájdul a lábam köze (szeméremcsontnál) és a derekam és egyre többet kell pisilni is járni... multkor 3 helyen is voltunk, legalább 4 órán át mászkáltunk és azt hittem megdöglök a végére, már alig vártam hogy hazaérjünk, sajgott a talpam...stb. Pedig imádok vásárolni és nem vagyok egy kényeskedő kismama, mert itthon is mindent megcsinálok, hajolok, guggolok amit már nem nagyon kéne mert sokat keményedik a hasam.

Szóval nyugodtan vásárolj és ne hagyd a végére!

Boldog babavárást!!! És jó vásárlást!

2009. aug. 9. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!

Igazad van teljes mértékben!Én már most is kinlódok derék és fenékcsont fájásokkal.A nagyobb sétákról már nem is beszélek hogy én sem nagyon bírom.És akkor hol van még a vége:-)))Nembaj ezt az édes terhet bármikor elviselem!!!!És köszi a választ!!!!Mindenkinek boldog babavárást!!!

2009. aug. 9. 11:43
 8/10 anonim ***** válasza:
Kezd el, most még élvezheted, nincs akkora "édes terhed", jobban bírod még. Mindenkivel egyetértek amúgy, de inkább szép apránként mindent, mert egyben a végén kínlódás és abból is baj lehet, ha a végén megterheled magatokat.Üdv.
2009. aug. 10. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szia! Mi már a 9. héten vettünk rucikat és azóta is mindent megveszünk, ami megtetszik, hogy ne egyszerre legyen olyan nagy majd a kiadás. Nem hiszem, hogy ezen múlna a babád egészsége, de én úgy vagyok vele, ha mégis baj lesz (akkor sem emiatt), akkor is lesz babánk, csak később, ha máshogy nem, akkor örökbefogadunk, tehát a ruhára mindenképpen szükség lesz :-)
2009. aug. 10. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szia! Én félek a babonától, de nálam ez úgy működik, hogy ha készülök a rosszra, az bekövetkezik, így amikor betöltöttem a 12 hetet, én konkrétan azért kezdtem el vásárolni, mert babonából arra készülök, hogy minden rendben lesz, és szükségem lesz a vásárolt dolgokra. Lehet hogy hülyén hangzik, de én így védem ki a babonát:)
2009. aug. 10. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!