Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi a helyzet ilyenkor? A...

Mi a helyzet ilyenkor? A párom nyers húst eszik és sokszor nem mossa meg a gyümölcsöt sem! Ilyenkor nem szívesen csókolom meg!

Figyelt kérdés
Állandóan vitázok vele, hogy mossa meg a gyümölcsöt mert minket is megfertőzhet és ne egyen már véres húst! Nem vagyok egy finnyás alak, de a toxoplazmózistól meg a liszeterózistól félek. Átterjedhet az ő szájából az én szervezetembe?
2009. aug. 9. 22:21
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Nyers húst?Miért?Mosatlan gyümölcs még valamelyest elmegy,bár az se túl egészséges,de nyers húst enni... Nekem eszembe nem jutna.
2009. aug. 9. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem, ezek nyállal nem terjednek. Nyers húst? (tatár bífsztek, vagy mit?) Gyümölcsöt sokan nem mossák meg amúgy. (én igen, de sok ismerősömet látom, hogy nem. kikapja a kosárból és eszi).
2009. aug. 9. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
ismeri egyáltalán valaki a liszterózis fertőzést a mosatlan gyümölcsökkel kapcsolatban? olyanok írjanak kérem... és igen én is ettem régen nyers vagy félig átsült húst, még sincs benem toxoplazmózis ellenanyag... de ha ő a szájába veszi és rá egy percre meg akar csókolni akkor az nem oylan, mintha én enném ezeket a dolgokat?
2009. aug. 9. 22:47
 4/15 anonim ***** válasza:
32%

Szia!

Ne haragudj,de mikor elolvastam,felfordult a gyomrom!Mi a te férjed,hogy nyers húst eszik?Még a mosatlan gyümi elmegy!Hát nem valami egészséges,de valahogyan hatni kell rá!Te főzöd a kaját vagy a férjed odamegy a hűtőhöz vág egy darab nyershúst és úgy eszi?

2009. aug. 9. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
A liszterózist nem fogod "elkapni" a férjed nyálától. Szeritem túlságosan aggódsz... nade a baba miatt ez érhető is. Egyébként a nőgyógyászodat kérdezd meg erről,a legtöbb "okosságot" majd ő megmondja.
2009. aug. 9. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

A liszterózisról itt találsz részletezést:

[link]

[link]


A toxoplazmózisról bővebben:

[link]


A lényeg: emberről emberre nem terjed.


És bár értem, hogy félsz a fertőzéstől, azért nyugodtan fogyassz tojást, tartárt, tejterméket, nyers zöldség és gyümölcsféléket, sajtokat.


(Zárójeles kérdésem: lehet, hogy nem is a férjed étkezése a gond, hanem a férjed?)

2009. aug. 10. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

A toxoplasma akkor lenyeges ha van a kornyezetedben macska. cicusok terjesztik az urulekuk utjan. a toxoplasmanak semmi koze a nyers hushoz. a lenyeg ha sosem volt cicad valszeg nem is vagy vedett toxoplasma-ra igy olyan kornyezetbe ne menj itt ertendo rokon ahol cica van ill ne simogasd es ne nyulj a macskaalomhoz. Ha van otthon cicusod sem biztos h vedett vagy ilyenkor ha szolsz a dokinak a vervizsgalat soran elrendeli h teszteljenek erre is.


a liszterozisnak mar tobb koze van a nyershushoz. Nekem azt mondta a dokim, h ne egyek nyers fustolt lazacot, beleertve itt a sushikat, ne egyek olyan sajtot ami penesszel erlelt tehat camembert es egyeb blue cheese-t, ne egyek nyers gombat, es korlatozzam a halfogyasztast.

azok a hiedelmek h nem lehet terhesen nyers hust szeletelni vagy elkesziteni az hulyeseg, a lenyeg h hust is jol mosd meg es miutan befejezted meleg vizben szappannal jol moss kezet es nem lesz semmi bajod. Nem tudom nekem a gyumolcs megmosasa evidens dolog, terhesseg nelkul is, hisz ki tudja h ki fogdosta elotte meg egyebek. En meg a banant is megmosom meg a narancsot is hiaba hamozom le a hejat. nalunk a csaladban igy volt szokas. ne aggodj a nyal utjan ezek igy nem terjednek, de megertelek h egy nyers veres husi evese utan nincs kedved a paroddal csokolzoni. en meg ilyenrol nem is hallottam h vki veresen es nyersen megeszi a hust...

2009. aug. 10. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
82%
(Bocsi, hogy nem valaszolok, csak megjegyzest teszek. Jol meglepodtem, hogy sokan meg vannak dobbenve a nyers hus evesen. A tatar beefsztek tenyleg eleg kozismert etel, nem gondoltam volna, hogy ennyien ne hallottak volna rola. Marpedig abban tomeny nyers hus van ugye. En speciel nem szeretem, de nagyon sokan oda vannak erte.)
2009. aug. 10. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Kathrin01 ***** válasza:
74%
Ha a férjednek fontos a te és a baba egészsége, akkor változtasson a szokásain. Vagy ne adj neki csókot. Én ezt tenném a helyedben.
2009. aug. 10. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Mivel én is félek ezektől a fertőzésektől, és nem is vagyok toxo ellen védve, én megértem a parádat.Volt már egy félidős vetélésem, és a doki rögtön arra gyanakodott hogy nem e a toxoplazma okozta, de mint kiderült még nem estem át rajta.

Most ismét terhes vagyok, 37 hetes,és az elején nézték, és még mindig védtelen vagyok, tehát én is agyonmosom a gyümiket, és a húst is jól átsütöm.

Én nem csókolnám meg a helyedben a férjed miután olyat evett, sose lehet tudni.Ezt a pár hónapot igazán kibírhatta volna!

Minden jót.

2009. aug. 10. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!