Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért van az, hogy a legtöbb...

Miért van az, hogy a legtöbb kismama agyon van paráztatva?

Figyelt kérdés
Miért esik jól némely embernek felesleges dolgokkal riogatni minket,pl:nem szabad hajat festeni,a strandon nehogy levetkőzz,ezt ne egyél,vagy mindennap főtt kaját egyél,ha fáj a fejed nehogy bevegyél valamit-inkább szenvedj...stb.Vagy ti nem érzitek úgy,hogy túl vannak lihegve ezek a dolgok?
2009. aug. 10. 16:51
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én azért nem érzem, mert az ilyen "jótanácsokat" elengedem a fülem mellett.
2009. aug. 10. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Mert a régi "mindent szabad" elvet felváltotta a "semmit sem szabad" -elv. Nem csoda, hogy végigizguljuk ezeket a hónapokat. Aztán meg halljuk, hogy mit izgulunk annyit?


Nekem is volt, magas lázas állapotom a terhesség alatt, és nem mertem gyógyszert bevenni. A körzeti orvos a nőgyógyászra irányította a felelősségét annak, hogy bevehetem-e a lázcsillapítót.


Láz is ugyanúgy tud gondot okozni, a tűrt fájdalom is. Ezért nem lehet kategórikusan kimondani, hogy ezt sem szabad , azt sem szabad.


Mértéktartás a kulcsa mindennek szerintem.

2009. aug. 10. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
24%
jobb félni mint megijedni
2009. aug. 10. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Engem is sokan riogattak,még az orvosok is.Engem folyton a koraszüléssel paráztattak.13-ra van 2. kiírásom.
2009. aug. 10. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Az én dokim szerencsére(Dr. Pál Zoltán Szeged)nagyon pozitívan áll hozzá ezekhez a dolgokhoz, az elejétől pozitív hozzáállásra biztat és arra, hogy nem kell mindent elhinni. Azt mondta, ha fáj a fejem, Panadolt nyugodtan szedjek, ha ég a gyomrom Rennie-t rágcsáljak (ami terheseknek is való), ha beteg leszek van olyan antibiotikum, amit szedhetek, mert jobb a babának, ha én sem szenvedek, kevésbé ártalmasak ezek a gyógyszerek, mintha állandóan a fájdalom vagy rosszullét miatt görcsölök.

A hajfestésről meg egyéb ilyen riogatásról csak annyit, hogy szerintem nem az a 2 órás vegyi hatás fogja eldönteni, hogy baja lesz e a babának.A szmog is veszélyes, mégsem ülünk otthon, mert a babának meg kell a mozgás. Én amióta babát terveztünk leszedettem a festéket, de ennek csak pusztán anyagi vonzata van (kb. 4-5 ezer havont a festetés), meg az, hogy nem biztos, hogy 1-2 hónapos babával lesz hangulatom fodrászhoz járni, lenőve meg rosszul néz ki.

A mit ehetek/tehetek tipusú riogatók baromságit meg el kell engedni a fülünk mellett. Az tény, ha nem muszály nem emelek 2-3 kg fölött, de nem ilyedek meg a bevásárlástól sem, legfeljebb 2 oldalra elosztom a súlyt. Mindetn eszek ami jólesik, de a csokizabálást nem viszem túlzásba és nem feltétlenül kezdem véreshurkával a napot, mivel azt eddig sem szerettem.

Ennyi

2009. aug. 10. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Én alapból pánikoltam.

A nőgyógyászom azt mondta, hogy a terhességet a női élet természetes részének kell felfogni.

2009. aug. 10. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez az agyonparáztatás csak arra vonatkozik, aki fel is veszi ezeket a dolgokat. Nekem is mondanak mindenfélét, de nem figyelek rájuk. Úgy vagyok vele, hogy én tudom, hogy mi a jó a babának és nekem, ami pedig nekem nem jó, az biztos neki sem.

Terhesség előtt dohányoztam, de mikor megtudtam, hogy babát várunk, azonnal abbahagytam. Utána kaptam hideget-meleget, hogy nem szabad egyből abbahagyni, meg ilyenek.

Pl. ilyen dolog a babona is, hogy X ideig ne vásároljunk, mert valami baja lehet a babának. Ugyan már! Erre mi már 16. hetesen megvettük a kiságyat, majd utána 18 hetesen a babakocsit és most 33 hetesen ott járunk, hogy már mindenünk megvan. Nem attól lesz baja, ha vásárolok.

A fejfájásra régebben sem szedtem semmit, csak ha már nagyon fájt. Nekem elég volt a vizes borogatás és az alvás. Most is így vagyok vele. Ha már nagyon fáj, akkor beveszek valamit, mert az a babának sem jó, ha szenvedünk, ő is érzi valamennyire.

Az evés-ivás dologról meg csak annyit, hogy az első védőnőm azt mondta (költözés miatt váltottam), hogy 8-10kg-nál többet ne hízzak lehetőleg, mert az már nem jó. Most járok 12kg-nál és az új védőnőm mindig annyit mond, hogy a hetekhez képest ideális a hízás. Szerencsére nem vagyok kívánós. Eszek sok gyümit, de nyáron ez szerintem egyébként is természetes, viszont néha egy-egy szelet süti is lemegy.

A terhesség nem betegség. Szerintem nem kell azért életmódot váltani, csak kicsit figyelni. És nem kell mindent elhinni, amit a "jóakarók" mondanak.

2009. aug. 10. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!