Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ti beengednétek a macskát a...

Tundernita kérdése:

Ti beengednétek a macskát a terhességetek meg a szülés után a házba?

Figyelt kérdés
nem tudom mi tévő legyek mert van egy macskánk aki néha kint van de néha bejöna házba és féltem a születendő babát hogy allergiásl lesz miatta, meg minden csupa macskaszőr lesz, és hiába porszívózok hetente kétszer sajnos nem tudom megszüntetni a macska folytonos szőrhullatását. kérlek adjatok tanácsot mit tegyek.

#Beengednétek
2012. okt. 31. 14:46
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Ha be van oltva rendesen és féregtelenített a cica, akkor legfeljebb az elhullott szőr lehet zavaró. Allergia inkább attól alakulhat ki, ha bura alatt tartod.

Nekünk is van cicánk, én minden nap porszívózok... De hogy betegségeket terjeszt a kutya meg a macska, ezzel csak a félművelt emberek szeretik riogatni egymást.

2012. okt. 31. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 Golan Trevize ***** válasza:
0%
Én előtte sem tűrtem volna meg macskát a házamban...
2012. okt. 31. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem van kutyám meg egy macskám, mind ketten bent vannak a lakásban. A cicám teljesen benti cica, a kutyámat nyilván leviszem sétálni, de be van oltva, nagyon kicsit hullik csak a szőre, a macskám meg nem igen megy a babám közelébe. Szerintem nyugodtan beengedheted őt, nem lesz baj. A másodunkatesómat mindig is túlféltette az anyja, ha már tüsszögött egyet, nem mehetett utcára, állatokhoz nem nyúlhat, ma már 20 éves de nagyon beteges, mindig is az volt szegény.
2012. okt. 31. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
65%
Én is úgy gondolom, hogy az főleg az egyszerűbb emberek agyréme, hogy a macska az ördögtől való betegségeket terjesztő alattomos dög. Csak ugye az "agyoniskolázott" réteg nem ismeri a rendszeres oltás és féregtelenítés fogalmát. Kicsapja a macskát a határba és isten neki. És a macskára fúj, hogy betegséget terjeszt. Állítom, az én macskáim tisztábbak és egészségesebbek mint némelyik tagja a rokonságomnak. Na őket már sokkal kevésbé engedném csecsemő közelébe...
2012. okt. 31. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
91%

Szia!


Nem olvastam a többi választ, de csak annyit mondok, hogy amíg szoptatod a babádat, addig semmi baja nem lesz az ég világon attól, hogy együtt van a cicával. Az más kérdés, hogy a cicc ne aludjon vele együtt, meg ne karmolja meg, a pici ne nyúljon a cicakakiba, és hasonlók, de amúgy elég kicsi az esélye annak, hogy a picidnek baja lenne a cicádtól. Másrészről, ha a macska oltva van rendszeresen, akkor minimális az esélye annak, hogy bárkinek bármi baja essen!


36+5 hkm

2012. okt. 31. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
26%
Felőlem aztán le lehet pontozni nem izgat..te kérdeztél,én elmondtam a véleményem..egyébként sógornőm 2 éve veszítette el a babáját,az orvosok sem értették,hogy 4 óra alatt hogyan tudott kinyílni a méhszája 5 hónapos terhesen.Felvetődött,hogy a kutya szőre okozta.Mivel 2 kutyánk is,és a sógornőm simogatta terhesen is,az egyik benti kutya volt.Szóval én ezért is vigyáznék a helyedben,mert soha nem lehet tudni,hogy mit okoznak az állatok,de ezt a válaszomat is pontozd csak le nyugodtan.
2012. nov. 2. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

Hát amelyik orvos ilyet mond, hogy összefüggés lehet a kutya szőre meg a méhszáj kinyílása között, azzal kb megetetném a diplomáját...

Szomorú, hogy elvesztette a babát, de nagyon túl akarunk már mindent magyarázni. Hiába 21. sz., azért néha még vannak dolgok, amiket nem tudunk megelőzni és irányítani.

Tudod, azt se értette senki, hogy hogy nőtt 4 kilósra a kisfiam, amikor végig 30 kilót cipeltem fel 3 emeletre nap mint nap (a tesója meg a babakocsija meg amit a boltban vásároltunk). Talán pont azért, mert van egy macskám :).

2012. nov. 2. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
13-as válaszoló vagyok! 16-nak üzenem, hogy semmi összefüggés nincs a barátnőd babájának elvesztése és a kutyaszőr között. Sajnálom őt egyébként. Én végig puszilgattam a kutyámat a terhességem alatt és időben született meg a babám és lassan nyílt ki méhszájam. Minden oltása meg van egyébként a kutyusnak.
2012. nov. 3. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
40%
A sógornőm allergiás a kutyaszőrre,és nálunk nincsenek oltva a kutyák.Azóta a sógornőmék is elköltöztek anyukáméktól és én is,és amióta terhes vagyok,nem is mentem haza és nem is fogok,hogy még csak véletlenül se legyen semmi baja a babámnak.
2012. nov. 3. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!