Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Megfázásra mit tudtok ajánlani...

Megfázásra mit tudtok ajánlani? Milyen gyógyszert lehet bevenni?

Figyelt kérdés

13+2 hetes vagyok.Nagyon fáj a torkom,a fejem,kattog a fülem,és jó sokat hapcizom,be van dugulva az orrom.

Hőemelkedésem,lázam nincs.


2012. nov. 1. 21:44
 1/8 anonim ***** válasza:

Forró kamilla tea,vagy tej,orrspré Rihno és Rubofen én ezeket használom..jelenleg is.


36hkm

2012. nov. 1. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Jó forró mézes teát iszok már vagy 4 napja,de gyógyszert orvos tudta nélkül nem merek bevenni.Félek attól,hogy mérgezem vele a babámat.Tegnap akartam menni a dokimhoz,de lekéstem a rendelést,mert hamarabb végzett. :( Ha holnap rendelne akkor elmennék,de mivel 4 napos ünnep van,így várnom kell hétfőig,csak félek,hogy addig meg mégjobban belemegyek az influenzába. :( Hiába iszom a mézes teát,egyre jobban bele megyek :(
2012. nov. 1. 22:22
 3/8 anonim ***** válasza:
Homeopatias szert. Nekem torokfajasra tokeletesen bevallt a Homeogene. Valamint Oscillococinum influenzas tunetekre.
2012. nov. 2. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Köhögésre a Stodal-t ajánlották az is homeopátiás. Sok c vitamin, orrcseppet bátran lehet használnod abból amit amúgy is szoktál nyugodtan alkalmazhatod, sok mézes tea és rengeteg pihenés. Amíg lázad nincs nem kell aggódni nem árt a picinek neked rossz csak.

22hkm

2012. nov. 2. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Voltam ügyeleten.Ospamox-ot(antibiotikumot) írtak fel.Mondta a dokinő,hogy ha nem fogok javulni,akkor hétfőn menjek vissza az orvosomhoz.

Mondtam a dokinőnek,hogy 13 hetes vagyok,utána is nézett,és mondta,hogy ezt nyugodtan szedhetem.

Ma reggelre már köhögtem is és már a hátam is fáj köhögés közben.Remélem hamar rendbe jövök,és hogy nem lesz ártalmas a picire nézve az antibiotikum.

2012. nov. 2. 10:33
 6/8 anonim ***** válasza:

Mióta felnőttem és nem anya irányítja a dolgaim, tehát már kb. 10-15 éve, azóta sosem szedtem gyógyszert megfázásra.


A legjobb módszer az ágynyugalom, gyógyteák, méz, fokhagyma, hagyma, erős paprika, sok folyadék.

Aki nem várandós, annak kiegészítésként ajánlom, hogy 1-2 óránként nyeljen le lassan egy pici korty pálinkát, hogy a torkát fertőtlenítse az alkohol.

Ez utóbbi módszer ugye nekünk most sajnos kilőve :))

2012. nov. 2. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Én sem vagyok a gyógyszer híve,mert ha lehet,akkor inkább kerülöm.Már 4 napja fáj a torkom..ahogy elkezdtem érezni,hogy kapar(akkor még nem fájt)máris elkezdtem inni a jó forró mézes teát..sőt kiskanállal tisztán ettem a mézet.Nem hogy javultam volna,csak egyre rosszabb lett!!És mivel terhesség alatt le van gyengülve az anyai szervezet,ezért mentem el ma a dokihoz,mert nem akartam,hogy tüdőgyulladás legyen belőle,mert ma reggel óta köhögés közben már a hátam is fáj!Szóval nem vagyok az a gyógyszer bekapkodós típus,de ha egyszer muszáj bevenni akkor muszáj.Bár nem rajongok érte,mert félek,hogy baja lesz tőle a babámnak :(
2012. nov. 2. 18:29
 8/8 anonim ***** válasza:
12 hetesen én is szedtem antibiotikumot most hirtelen nem is tudom mi volt a neve nem jut eszembe de 3db volt összesen és azt mondta nekem is a dokim h nyugodtan szedhetem ez olyan ami nem veszélyes a babára...a mandulám volt begyulladva helyre is tett hamar és azóta már voltunk több vizsgálaton ultrahangon és minden rendben van. Szóval ha azt mondta h szedheted akkor szerintem nincs miért aggódnod a szövődmények károsabbak lennének. :) Jobbulást!
2012. nov. 3. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!