Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ez a vers olyan megható, és...

Ez a vers olyan megható, és szívhez szóló. Mikor először olvastam, alig bírtam vissza tartani a sírást. De vajon egy verssel meg lehet bárkit, győzni arról hogy nem az abortusz a jó megoldás? Vélemények, kit győzne meg és kit nem?

Figyelt kérdés

Édesanyám, ne vegyél el, oka van a létnek,

megszületni vágyom hozzád, látni szeretnélek!

Az sem baj, ha pólyám sem lesz, ne ringasson bölcső,

öled mélye biztonsága éppen elegendő.


Édesanyám, ha meghívtál, ne zárd rám az ajtót,

becézgetve szólj csak hozzám, megnyugszom a hangtól!

Hidd el nekem, szeretni fogsz, ha pillantod orcám,

büszke leszel, boldogságod bízd egy kicsit most rám!


Bármiből is fogantattam, a te tested táplál,

én viszem a szeretetet, amire úgy vágytál.

Elmúlástól, hogyha félsz majd, én szorítom kezed,

kérlek anyám, a haláltól te ments most engemet!


2012. nov. 3. 11:58
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
69%
ÉS akkor még nem beszéltünk ugye a nemi erőszak által kialakult terhességről.Hát nem tudom,nekem első gondolatom az abortusz lenne,mert bár a gyerek nem tehet arról,amit az "apja" csinált,de hogy lehetne szeretni? És mi van ha örökli az "apja" beteges génjeit? Még a hideg is kiráz a megtartás gondolatától!
2012. nov. 3. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
35%

Valahogy sejtettem hogy le leszünk itt néhányan pontozva.

"Esküszöm ha még egy ilyen kérdést meglátok jelenteni fogom"

Erre csak annyit írnék hogy nem kötelező válaszolni rá,de legfőképpen elolvasni.

És mindenkinek joga van ide kérdést kiírni.

2012. nov. 3. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
75%
Szép, megható, lehet rajta sírni, de semmi egyéb. ( Bár az én ízlésemnek ez már túl ömlengős. Vajmi kevés köze van a valósághoz. Ha az anyuka pl: tizenéves, vagy erőszak során fogant meg, vagy olyan beteg a gyerek, hogy egy életen át másokra lesz utalva, nem hiszem, hogy egy versike, bármilyen hathatós támogatást nyújtana. Mindenkinek a maga joga eldönteni, hogy vállal-e gyereket vagy sem, ehhez senki másnak nincs köze. nem ártana néha a dolgokat nem érzelmi, hanem racionális alapon is szemlélni, felmérve a következményeket.
2012. nov. 3. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
Nem a beteg vagy az erőszak által fogant gyerekekre gonoltam, hanem azokra akik teljesen egézségesek, és az anyuk csak azért veteti el mert egyszerűen nem kell nekik.
2012. nov. 4. 11:27
 15/22 anonim ***** válasza:
52%
És ahhoz neked mi közöd van? Nem kell akkor nem kell! Ennyi! Inkább vetesse el, amikor még csak egy zigóta, vagy egy embrió, minthogy kihordja és 9 hónap után vízbe fojtsa, vagy mirelit csirkét csináljon belőle, mert nem kell!
2012. nov. 4. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
28%
Jujj,de durva!!Komolyan,hagyjátok már abba!A Kérdező leírta,senkit nem akart provokálni,csak megtetszett neki a vers és kíváncsi volt,vajon mást is meghatna-e.Ennyi!Erre itt diliztek,idegeskedtek!Nem bántott senkit vele!A kérdésre válaszolva:lehet,kicsit tényleg túl nyálas,de engem tuti meghatna!Bár amúgy sem lennék képes rá,örülnék ha teherbe esnék,és bizony szerintem is gyilkosság.Persze vannak azért olyan esetek amikor "érthető",mondjuk a betegség.Bár az is igaz,inkább pár hét után abortusz,mint szülés utáni gyilkosság!
2012. nov. 5. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
Tényleg nem próvokálni vagy ítélkezni akarok. Nyilván mindenkinek joga van eldönteni hogy szeretné e megtartani azt a babát vagy se. Mint már irtam mindenkinek a saját leliismeretével kell elszámolnia. Én egyszerűen a véleményekre voltam kíváncsi.
2012. nov. 5. 11:44
 18/22 anonim ***** válasza:
28%
Én csak abban az esetben vetettem volna el a picit, ha beteg lett volna. Egyébként nem. Soha semmiképp.... Nagyon szép vers.
2012. nov. 5. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 Bozsovics Szilárd válasza:
0%

Tudjátok mi itt a gond?Az hogy olyan ember szól mindig hozzá a kérdésekhez akinek semmi rálátása nincs a dolgokra.Mindennek oka van még ha a hozzá vezető út nehéz is a párom tanul mi ezért nem tarthatjuk meg a babát.Nem engedik a szülei megszületni holott én felnevelném akár egyedül is 17\L 25\F de amikor odakerülsz hogy megtedd hogy a saját gyermeked gyilkosa légy gyenge leszel.Én sem voltam ellene mégis minden este sírva fekszem le,tudjátok azt kimondani hogy elvetetem sokkal könnyebb kimondani mint valójában megtenni.Két élet között kell hogy döntsek,mert tudom hogy mind a kettőt nem választhatom,de én akarok értük küzdeni és fogok is.remélem apa maradok,mert már most szeretem.Mert az enyém a mienk.


Üdv.

2016. jan. 2. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 Csuporka22 válasza:
0%
Nem tudom felfogni miért ír ide a sok gyilkos! A kérdező érthetően leírta hogy azokra érti, akik az egészséges magzatot ölik meg ami csak nem a nem törődömségből fogant meg. Hát nekem az a válaszom annak a néhány felháborodott "nőnek" hogy létezik fogamzásgáltó, és óvszer is. Használd és akkor nem esel teherbe. Felháborító ez a hozzáállás! Mi az hogy nyálas a vers? Hogy lehet nyálas? Mikor én olvastam az én 1 babát képzeltem magam elé és az nem tud nyáls lenni
2016. aug. 24. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!