Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ti készültök arra, hogy...

Ti készültök arra, hogy esetleg nem tudtok majd szoptatni?

Figyelt kérdés

Én nem néztem utána egyáltalán a tápszereknek, mert biztos vagyok/voltam benne, hogy tudok majd szoptatni. De gondolom elòfordulhat, hogy nem fogok tudni. Ti utánajártatok ennek?

32hetes kezdő kismama


2012. nov. 3. 21:13
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem, első gyerekemet várva is meg voltam róla győződve, hogy szoptatni fogok.

Erre készültem, és bár voltak kezdeti nehézségek (nagy ritkaság, ha nincsenek), de sikerült átlendülni ezeken.


A www.lll.hu oldal, és később a személyes tanácsadás sokat segített nekem.


Szerintem felesleges a tápszerekkel foglalkozni, ha esetleg szükség lesz rá, a gyerekorvosod hipp-hopp megmondja majd, mit vegyél.

2012. nov. 3. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Tudatosan nem készülök rá. Nálam csak az utolsó utáni esetben játszik a tápszer, ha gond lesz, biztos, hogy szoptatási tanácsadóhoz fordulok még az elején! Nagyon ritka, hogy valaki egyáltalán nem tud szoptatni, sokkal gyakoribb, hogy nem jut el megfelelő szaksegítséghez, és a rosszabbnál rosszabb tanácsok miatt elmegy a teje. A család női ága szerencsés volt, remélem én is az leszek!
2012. nov. 3. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem kell készülni és utána nézni, mert ha úgy adódna egy újszülött esetében úgysem Te választod ki a tápszert, hanem a gyerekorvos felírja azt, amit Ő a legjobbnak gondol. Nálunk sajnos ez volt, de Te ne is gondolj ilyesmire.
2012. nov. 3. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Első gyerkőcnél eszembe se jutott, aztán elég nehézkes volt ez a téma. Kellett tápszeres kiegészítés, de végül elég sokáig szoptattam. Most már tudatosan készülök arra, hogy esetleg nehezebben fog menni a tesóval is, de nem igazán tápszer fronton készülök, hanem mellszívó, teák, és egyéb praktikákat nézegetek. Ettől függetlenül lesz itthon egy doboz tápszer, biztos, ami biztos!
2012. nov. 3. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Őszintén szólva eszembe sem jutott, sőt...azt gondoltam az a világ leegyszerűbb és legtermészetesebb dolga, barátnőim szinte mind szoptattak, úgy tűnt akkor, hogy ez egy egyszerű dolog... aztán amit mi végigszenvedtünk, azt senkinek sem kívánom, álmomban nem gondoltam, hogy ilyen nehéz, voltak pillanatok, amikor azt mondtam, inkább szülnék mégegyszer...alig volt tejem, a mellbimbóm csupa sebes lett, a baba alig evett, kellett tápszeres kiegészítés. Mindent kipróbáltam (teák, homeós bogyók, mellszívás, fejés, csupa olyan kaját ettem, ami jó lehet...), de sajna nem sikerült túl jól, bár 8 hónapig szopizott valamennyit...

Csak azért írtam le, mert én nagyon nem számítottam ilyenre és nagyon megviselt a dolog.

Remélem Neked menni fog, nagyon sok sikert hozzá és további boldog babavárást, könnyű szülést Neked!

2012. nov. 3. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Látod ezen nem gondolkodtam soha. Anno mikor a dokinál voltam, hogy babát várok, megvizsgálta a melleim, és mondta nekem hogy szuper mert jó mirigyes és a szoptatáshoz milyen jó! Oh szupi akkor én szoptatni fogok...és 25 hónpaig szoptattam is! Sztem az is hozzá tartozik, hogy kislányom nagyon ügyes volt, az első perctől kezdve. Ügyesen kinyitotta a csöpp kis száját,nagyon ügyesen szopizott!

Most várom a második babánkat, és most sem jut eszembe a tápszer))

2012. nov. 3. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Koszonom! Akkor nem nezek utana, ha esetleg kell majd az orvos segit. De en is remelem hogy menni fog :).
2012. nov. 4. 07:35
 8/8 anonim ***** válasza:
Az lll honlapját nézd és szoptatási tanácsadóval beszélj, ha gond van. Egyáltalán nem olyan 1xű a szoptatás, nekem is ő segített, különben tápis lenne.
2012. nov. 4. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!