Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért nem hízhat egy kismama?

Miért nem hízhat egy kismama?

Figyelt kérdés
Ismerősöm most 8 hónapos kismama, de pocakja semmi. Vékony testalkat(nincs több 50 kilónál és 168 centi). Mióta kismama 2 kilót hízott csak,amikor meglátta a mérleget elsírta magát..salátán él, vega, csak zöldségturmixokat iszik, hiába mondják neki, hogy kell a hús, a többi tápanyag a babának is, nem hallgat senkire. Pszichológusnál is járt, de ez még nem "kóros" félelem. A baba 2-3 héttel kisebb, mint kellene legyen:-( Nekem "csak" ismerősöm, de így is féltem őket. Miért nem mer hízni? Pedig mindég beszél a babához, bevásárolt neki csodaszép holmikat, várják is nagyon, de ez a félelem a hízástól, ez már sok..vagy ""divat"" lesz, hogy kőkemény diéta terhesség alatt? 2 gyerekem van, amit megkívántam, megettem, mégsem híztam el, de fel is szedtem pár kilót. Ti is ennyire figyeltetek minden kilóra? Vagy így az utolsó hetekben érdemes még valamire felkészíteni? Pl szoptatáshoz is ennie kell majd..
2012. nov. 4. 20:30
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok vega, és nem is gondolom, hogy vegának lenni annyira jó dolog, de bizony egy normál vega tud teljes étrendet fentartani, ha megfelelö mennyiségü és milyenségü magvakat eszik. fehérjét mással is lehet bevinni.


Ha megfelelöen étkezik még mindig jobb mint a cukorbetegséggel küszködö kismamák, náluk akár cukorbeteg gyerek is születhet ha nem figyelnek oda.

2012. nov. 4. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%

Én ettem mindent, így 18kg-ot sikerült híznom. Igaz, hogy ez javarészt víz volt. Szülés után 1 héttel 53kg voltam, 1 évvel szülés után pedig ismét annyi, mint teherbeeséskor.

Érdekes a barátnőd hozzáállása... A baba úgyis elveszi ami kell neki, erre max az ismerősöd fog ráb@szni... Ostoba...

2012. nov. 4. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%

szerintem meg kóros. nagy bajok vannak nála, ha a saját alakja fontosabb mint a kicsi egészsége

az ilyennek nem szabadna szülni

(na mindjárt lepontoznak a fitnessanyucik...)

2012. nov. 4. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
76%

Mivel nem ismerem az ismerősöd étrendjét, így nem tudok nyilatkozni. Mert attól, hogy nem eszik húst, attól még vihet be megfelelő mennyiségű tápanyagot.

Egyébként a baba tényleg elveszi, ami neki kell, legfeljebb az ismerősöd lesz nagyon erőtlen, ha nem eszik rendesen.

2012. nov. 4. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
nem tudom milyen ételeket készít magának, csak azt, hogy vegetáriánus. Ezt el is hiszem, semmi baj vele, na de amit megkíván és csorog érte a nyála, miért nem eszi-eheti meg?? Nyáron a fagyiért, most a gumicukorért eped meg, de ""hősiesen"" azt válaszolta, hogy van akaratereje...nem is kell elhíznia, de egy 6-7 kiló megváltás lenne neki(k)! Nem ő az első, aki követi ezt a módit, hogy keményen diétázik kismamaként, holott nem előírt diéta. Mit fog tenni ha szoptat, akkor ennie kell, mert elapadhat a teje. Tényleg szörnyű látni olyan kismamát, akinek csak 2-3 hete van hátra, és az ő hüly.sége miatt lapos a hasa..:-(
2012. nov. 4. 20:43
 6/25 anonim ***** válasza:

Azért annyira nem durva a helyzet szerintem. Attól, hogy nem eszik húst, valószínűleg visz be elég táplálékot. Az meg nem baj, ha nem eszi a gumicukrot meg a fagyit. Persze nem lenne semmi baja, ha enné, de így sincs gond.

Én is ettem-ittam, amit megkívántam, de a cukros sz*rokat próbáltam elkerülni, mert ismerem magam, és ha el kezdem enni, nem tudom abbahagyni...

Az már más tészta, hogy 2-3 kiló plusztól is kiakad, az tényleg nem normális.

2012. nov. 4. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
81%

Hát aki +2 kg láttán sír, az erősen beteges...

Mit fog csinálni szoptatáskor, ha a zöldségtől a baba állandóan sírni fog? Mert előfordulhat...

Nekem egy vega ismerősöm van. Átlátszó, kékes a bőre, seszinű a haja, és egy aprócska szél ágynak dönti. Nem tartom egészségesnek az életmódot. Az ember vegyes táplálkozású volt mindig is. Ezen lehet persze mesterségesen változtatni, de nem biztos, hogy hosszú távon ez egészséges életet biztosít....

2012. nov. 4. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:

Hasonló súllyal és magassággal rendelkezem mint az ismerősöd én kismamaként az elsővel 20 a második babával 15 kilót híztam.

Én bátran ettem mindent mert sovány voltam és ez a 15-20 kiló elfért rajtam hatalmas pocakom volt mindkét gyerekkel! Nem is voltak kicsik 3850 grammal született mindkettő!

Sajnos minden kiló amit terhesség alatt felszedtem a szülés után azonnal lement szóval sajnos most is 50kiló körül vagyok pedig rám férne 4-5 kiló.

2012. nov. 4. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

Ez a mai világ beteges divatja. Én már 3 éve nem élek Európában, csak most szülni jöttem haza, és elképesztő, hogy MINDENKI fogyózik, de olyan szinten, hogy már beteges! Nézem a tévét, ott is mindenki csont sovány, nézem a szüleimet, ők is lefogytak (pedig apu nyolcvan, anyu meg 66 éves), barátnőm csontkollekció lett, a másik úgyszintén, pedig olyan szexi dundi csaj volt, most meg mint egy göthös gebe, ráadásul esik egy kicsit az eső és mindegyik náthával meg influenzával küzd otthon napokig.

Jó, értem én, hogy válság van, de enni azért csak kell!

Másrészről meg nem terhesen kell diétázni. Legyen vega, istenúgyse, éljen hínáron, de akkor legalább szedjen vitamint, ásványianyagot, nyomeleket pótló készítményeket, akár vízben oldhatósakat is. De a borzasztó az, hogy egy csomóan vannak, akik még ezt is elutasítják, mert hogy "szintetikus" (közben nem is), és különben is ők annyi zöldséget és gyümölcsöt esznek, hogy az elég (röhög a vakbelem).

Én félidőig nem híztam semmit, de alapból 71 kilóról indultam a 165 cm-es magasságomhoz, szóval volt mit elvenni a bébibogyónak. A második félidőben összesen híztam tíz kilót, még van kb 3 hetem és megszülök. Ettem fagyit, ettem csokit, de figyeltem arra, hogy mikor és miből mennyit, és elárulom, hogy abból a tíz kilóból max két kiló a tényleges hízás, minden más a babához tartozik, illetve velejár (pl vizesedés). És ez a normális, nem az, hogy valaki elbőgi magát két kilótól, TERHESEN!!!!

És úgy utálom, amikor anyám közli velem, hogy most már ne egyek többet a túrós sütiből, mert meg fogok hízni, és legszívesebben leüvölteném a haját, hogy hagyjon már, nem azért eszem, mert meg akarok hízni, hanem mert jól esik és kell a kálcium.

Elegem van ebből a kóros baromságból, hogy mindenki úgy akar kinézni mint a Rubint Réka, aki nem csak hogy istentelenül csúnya de még buta is, úgyhogy nem vágom mi olyan kívánatos abban a csajban...


Szóval szerintem ne pszichológus foglalkozzon a barátnőddel (ismerősöddel), hanem pszichiáter, mert ez már kóros és gyógyszeres kezelést igényel a baba születése után!!!


37+2 hkm

2012. nov. 4. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
Hát én örültem volna, ha többet híztam volna terhesség alatt! 155 cm vagyok és 44 kg-val kezdtem a terhességet. Gondoltam majd hízok magamra is, és marad rajtam pár kg, hát nem így lett... összesen 9 kg-t híztam, ami szülés után rögtön le is ment. Így most ugyanannyi kiló vagyok mint előtte :( Egyébként nekem is pici hasam volt, mindenki piszkált, hogy mekkorka gyerekem lesz, mert én is pici vagyok, és nincs hasam sem. Hát ennek ellenére a 37. héten 3050 grammal és 52 cm-vel született a lányom!
2012. nov. 5. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!