Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért nem hízhat egy kismama?

Miért nem hízhat egy kismama?

Figyelt kérdés
Ismerősöm most 8 hónapos kismama, de pocakja semmi. Vékony testalkat(nincs több 50 kilónál és 168 centi). Mióta kismama 2 kilót hízott csak,amikor meglátta a mérleget elsírta magát..salátán él, vega, csak zöldségturmixokat iszik, hiába mondják neki, hogy kell a hús, a többi tápanyag a babának is, nem hallgat senkire. Pszichológusnál is járt, de ez még nem "kóros" félelem. A baba 2-3 héttel kisebb, mint kellene legyen:-( Nekem "csak" ismerősöm, de így is féltem őket. Miért nem mer hízni? Pedig mindég beszél a babához, bevásárolt neki csodaszép holmikat, várják is nagyon, de ez a félelem a hízástól, ez már sok..vagy ""divat"" lesz, hogy kőkemény diéta terhesség alatt? 2 gyerekem van, amit megkívántam, megettem, mégsem híztam el, de fel is szedtem pár kilót. Ti is ennyire figyeltetek minden kilóra? Vagy így az utolsó hetekben érdemes még valamire felkészíteni? Pl szoptatáshoz is ennie kell majd..
2012. nov. 4. 20:30
1 2 3
 21/25 A kérdező kommentje:
ba..us, te azt hiszed, hogy kitaláltam egy sztorit???? Ez most komoly?? Persze, szabadidőmben meg kisregényt írok, nem? Ugyanmár...
2012. nov. 5. 19:57
 22/25 anonim ***** válasza:
52%
Én nem mondom, hogy kitalált, csak az fura hogy feltetted ezt a kérdést, és utána meg megszületett a baba is!
2012. nov. 6. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
52%

hat ja, eleg erdekes. Szerintem nem vagy egeszen normalis. Egy 168 cm, 50 kg-os no nem szedhet fel "csak" 2 kilot, akarmennyire is dietazik, sot a hasa sem marad lapos.

Egyszeruen csak irigy vagy az ismerosodre, aki csinos volt terhesen is (nem lehettel vele egesz nap, minden nap hogy lasd miket eszik. Ugye????)

Biztos hogy van gyereked? MErt ekkora okorseget leirni...

2012. nov. 6. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 A kérdező kommentje:
:-) ez már tényleg nevetséges! :-) de választ kaptam a kérdésemre, és a baba is jól van,sajnálom, ha ezt nehéz megemészteni egyeseknek.....
2012. nov. 6. 10:25
 25/25 anonim ***** válasza:

Nem a kérdezőt szeretném védeni, de szerintetek mentálisan és fizikálisan egészséges volt ez a kismama? Mert ott azért bajok voltak, ahogy a baba mindösszesen 1890 grammot tudott összeszedni 38 hét alatt. És igenis, azt gondolom, ez komolyan összefügg a vega étkezéssel. És hiába pontoztatok le, nézzétek meg az ötödik és első osztályos történelemkönyveket, hogy az ősember miként élt: vadászott és gyűjtögetett. Gondolom, nem a gesztenyét vadászta. Tehát az ember igenis vegyes étkezésűnek van teremtve. Szembe lehet menni vele, viselve a következményeit. Jómagam azt az elvet vallom, mindenki úgy teszi tönkre saját életét, testét, ahogy akarja, de ha babát akar, felelősséget kell vállalnia, nem a saját feje szerint menni, hanem mindent komolyan megbeszélni orvossal, és életmódját orvos kísérje végig hétről hétre. Tegnap a kórházunk kismama osztályán a bentfekvők egy része azért volt bent, mert kicsi volt a magzat súlya. Eleve a kérdező ismerőséhez hasonlókat folyamatos orvosi felügyelet alatt tartanám, hogy megóvjam a kicsit az anyukától.

A mentális bajok pedig a két kg hízás láttán való sírás miatt vannak jelen...

2012. nov. 6. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!