Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért nem hízhat egy kismama?

Miért nem hízhat egy kismama?

Figyelt kérdés
Ismerősöm most 8 hónapos kismama, de pocakja semmi. Vékony testalkat(nincs több 50 kilónál és 168 centi). Mióta kismama 2 kilót hízott csak,amikor meglátta a mérleget elsírta magát..salátán él, vega, csak zöldségturmixokat iszik, hiába mondják neki, hogy kell a hús, a többi tápanyag a babának is, nem hallgat senkire. Pszichológusnál is járt, de ez még nem "kóros" félelem. A baba 2-3 héttel kisebb, mint kellene legyen:-( Nekem "csak" ismerősöm, de így is féltem őket. Miért nem mer hízni? Pedig mindég beszél a babához, bevásárolt neki csodaszép holmikat, várják is nagyon, de ez a félelem a hízástól, ez már sok..vagy ""divat"" lesz, hogy kőkemény diéta terhesség alatt? 2 gyerekem van, amit megkívántam, megettem, mégsem híztam el, de fel is szedtem pár kilót. Ti is ennyire figyeltetek minden kilóra? Vagy így az utolsó hetekben érdemes még valamire felkészíteni? Pl szoptatáshoz is ennie kell majd..
2012. nov. 4. 20:30
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%
Beteg szegény, vannak így egy páran. A nyáron láttam egy anás kismamát bikiniben, azt hittem elsírom magam a látványtól. Szószoros értelemben látszott a gyerek a hasában, és az összes csontja kint volt a hátán, fenekén karjain. Borzasztó volt. A másik a munkatársam, évek óta anás, nem is értem hogy a fenébe esett teherbe. Alig van 40 pár kiló. Meg nem mondja róla senki, hogy terhes. Beszélgettünk, és elsírta magát, hogy már nem látszik a hasánál a 2 csípőcsont. Én meg legszívesebben leüvöltöttem volna a fejét, hogy mi a fenét gondol, mi lesz azzal a szerencsétlen gyerekkel. De nem tettem, mert BETEG! Én is vega vagyok, és sajnos cukor diétát is kell tartanom, de így is 18 és 16kg-ot szedtem fel, pedig mozogtam is mellette. A szoptatás alatt meg még ráhúztam. És akkor mi van? A védőnőm állandóan cseszegetett, hogy mennyire el fogok hízni, és mi lesz így velem, mert max 8-12kg a normális. Rubint R. és társait nyomatják, meg a világsztárokat, hogy 4 héttel szülés után bomba formában vannak. Kinyitunk egy újságot, és megy a fikázás, hogy ki mennyit mozog, mennyire hízott meg, hogy öltözik, mit diétázik. Szerintem nem ez a normális!
2012. nov. 5. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:
megoszlanak a vélemények. Nekem nem azzal van a bajom, hogy vega, hanem hogy amit megkívánna, abból sem eszik. Nem azt mondom, hogy egyen meg egyszerre 2 csomag gumicukrot, na de könyörgöm, egy pár szemet miért ne? Nem attól lesz cukros, a babának sem lenne baja tőle. Igen, láttam a szekrényén a Rubint-os kazettákat. Sajnálom őt is és a babát is. Persze, lehet egészséges attól, hogy vega, na de ők sem egész nap salátán élnek, mint ő! Az a szomorú, hogy ő azt hiszi, ez a normális viselkedés, az önmegtartóztatás.:-( ja, és magassarkú csizma, sztreccsfarmerrel..:-( mert még jó rá:-( ez a szomorú:-(
2012. nov. 5. 09:14
 13/25 anonim ***** válasza:
100%

Nincs a Rubint-os kazettával semmi baj, a mozgás nagyon jót tesz. Én az első babánál 50 kg-al estem teherbe, kb. 7 kilót híztam összesen. Pedig nem vagyok vega, nem diétáztam, sőt... Kedvenc kajám a ruszli volt, gumicukorral... :)

Kicsi volt a pocakom is, kaptam is a hozzászólásokat mindenhonnan, hogy macskám lesz és hogy biztosan fogyózok...

Most 36+3 hetes vagyok a másodikkal, 61 kg-al estem teherbe, 67 vagyok most, így nagyjából ugyanannyit, 7 kilót fogok hízni vele is. Most sem figyeltem a felszedett kilókra. Jó, nyilván nem szerettem volna 30 kilót hízni, de 15 plusz egyáltalán nem zavarna. És egyáltalán nem állok ellen semminek, amit megkívánok!!! És szerintem az első az egészség. A baba mindenekelőtt, én azt gondolom!

2012. nov. 5. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:
13-asnak: megint más, ha eszel rendesen és így hízol keveset, na de aki direkt nem eszik???? Az más. :-( Ő nem a kismama Rubintos kazikra tornázik :-( amúgy boldog babavárást:-)))
2012. nov. 5. 09:47
 15/25 anonim válasza:
100%

Ha "rendes" vega a barátnőd, akkor nincs gond a tápanyagbevitellel, mint ahogy mások is írták, mert lehet fehérjét mással is bevinni a szervezetbe, mint hússal. Ha csak úgy vega, hogy zöldségeket eszik, akkor az már gáz, az nem egészséges.


Az, hogy sír a plusz 2 kilótól az gáz, ha nem is pszichológus, de valami szakemberrel lehet hogy kéne beszélnie, talán kineziológus is megteszi, bár nem tudom, hogy ők pontosan miben tudnak segíteni. Meg az a baj, hogy ha ő nem akar elmenni, akkor úgyse fog hinni senkinek sem.


Amúgy én is úgy vagyok, minta 13. (?) hozzászóló, hogy alig híztam. Most vagyok félidős kismami és 1-1,5 kilóval vagyok több (170 cm, 58 kg-ról indultam), eszek rendesen mindent, és amíg nem jött rám az az első plusz addig én attól voltam kiakadva, hogy nem igaz, hogy miért nem leszek már több kiló :D

De alig lehet rólam megmondani, hogy terhes vagyok, de ez tényleg nem divatból, csak valahogy nem akar nőni ez a poci, de majd fog :)

2012. nov. 5. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:
MEGSZÜLETETT A BABA!!!!!!!! :-))) 1890 grammos, 46 centis kislány:-) Inkubátorban van, figyelik, de a körülményekhez képest jól van! :-)beindult a szülés, elfolyt a magzatvize, császárral szült. Kiderült már 38 hetes volt...Isten vigyázzon arra a csöppségre!
2012. nov. 5. 10:42
 17/25 anonim ***** válasza:
ámen.
2012. nov. 5. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:

Szia!

Gratulálok! Akkor az a két kiló + a baba volt!

2012. nov. 5. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
kitalalt kerdes, kitalalt sztori.
2012. nov. 5. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:
hát ez meg mi lenne kedves utolsó???
2012. nov. 5. 19:52
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!