Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Legyszi irjatok meg nekem a...

Legyszi irjatok meg nekem a terhes pocak kialakulasanak folyamatat. Hol kezdodik, mert sokat olvastam rola hogy alul, az mit jelent? Kozvetlen a szemeremdomb felett? Milyen az a bizonyos "dudor"? Stbstb. Minden erdekel!

Figyelt kérdés

2012. nov. 14. 19:27
 1/10 anonim ***** válasza:
33%
Három gyereket szültem, de soha nem érdekelt, hogy hol nő a pocakom. Ennek semmi jelentősége nincs.
2012. nov. 14. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Gratulalok hozzajuk, viszont engem erdekel!Azert kerdeztem meg!...
2012. nov. 14. 19:53
 3/10 anonim ***** válasza:
19%

Hol van a méhed??Nem a hasad aljában??Akkor hol kezdődhet??Csak ott nem?Igen a szemérem domb felett helyezkedik el a méh.És mivel abban fejlődik a baba,ezért az növekszik a babával és a magzatvízzel együtt.

A 11. hétben akkora a kismama méhe mint egy grapefruit.A 18. hétben a méh fundusa(teteje)1-2 harántujjnyival a köldök alatt van.A 20. hétben a kitágult méh miatt kifordul a köldök.A 25. hétben a méh akkora mint egy futball labda.A 32. hétben a méh 12 cm-el a köldök felett van.

Remélem tudtam segíteni.De ha esetleg segít,akkor nézegess terhes pocakokat a neten,abból is látni fogod,hogy hogyan kezd nőni a kismamák hasa alja.

2012. nov. 14. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

[link]

Ezen az oldalon vannak terhes pocakok.

2012. nov. 14. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Azzal tisztaban vagyok hogy hol a mehem, nem 6vagyok, hanem 26....viszont hogy a terhes pocak konkretan hol kezd el novekedni, es h a kismama mit tapasztal azzal nem, mivel meg nem voltam terhes! es mivel most kezd erdekelni a dolog, szelesitem a latokorom.....
2012. nov. 14. 20:44
 6/10 anonim ***** válasza:
75%

Tymy tök jòl leìrta de elèg vàlasztèkos vagy ;-) mèg jò hogy nem 6 vagy ;-) egyèbkènt nekem a 15.hèttől kezdett kiemelkedni a csipő feletf picivel-vàlasz csak mert k.va rendes vagyok

25 hkm 26 èves ;-)

2012. nov. 14. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nem mindegy hogy valogatos, vagy valasztekos!....... Csipo felett, konkrean mar majdnem koldok vonal van..
2012. nov. 14. 22:17
 8/10 A kérdező kommentje:
Na lenyegtelen, majd inkabb kitapasztalom, ha eljon az ideje..... Itt gyk-n ugyis mindenki 6honapig menstrual,v.5honapig eszre sem veszi h terhes, 11. hetig nem mutatja ki a teszt, es mar attol tuti h terhes h raneztek a kozertben blabla.... Sziasztok
2012. nov. 14. 22:27
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Hű de egymásnak estetek csajok! :D


Kedves kérdező! Azt, hogy a méhed elkezd nőni, nem sokat veszel észre az elején, mert a méhed egy nagyon mélyen ülő szerv, és egészen sokáig nem is lehet észlelni, hogy többszörösére nőtt már. Alulról kezd domborodni a hasad, ahogy telik magzatvizzel, meg nő a babóka is. Olyan érzés, mintha egy feldagadt testrészed lenne, tehát pl beütöd a karod és ott lesz egy pukli, csak ez egy tenyérbe belesimuló puklit vagy dudort jelent. Olyasmi, mintha a bőröd alá betettek volna egy nagy narancsot. És amúgy először a férfiak veszik észre, mármint a párod, hogy nő, nem te. Legalább is nálunk így volt. Aztán úgy is lehet érezni, ha hanyat dőlsz és megtapogatod. Egy picit keményebb ott középen, az alhasadnál, mint szokott lenni, és nem besüpped, hanem kidudorodik. Furcsa érzés amúgy. :) Aztán ahogy Tymy vagy Timy, vagy nemtom ki írta, lehet tapasztalni hogy meddig ér a méh feneke/teteje/fundusa, de csak egy kis gyakorlás után. Nekem pl csak a 29. hét óta megy, valahogy ráéreztem, hogy hogyan kell kitapogatni. :) És ugye nem csak előrefele nő a méh, hanem hátra is, és érezheted a belső szerveiden, hogy máshol bugyborékolnak a bugyborékolnivalók, hogy feljebb kerül a gyomrod, máshol érzed a teltség érzetet, mint szoktad, szóval nem csak kívülről de belülről is lehet tapasztalni, ahogy nő a méh.

A "tetőpntot" amúgy kb 36.-38. héten éri el a méh, utána "leszáll", mert a baba és önmaga súlya is lehúzza, vagyis előre dől a méhed, így kicsit kényelmesebb lehet az utolsó pár hét, mert nem nyomja a beleidet annyira és a tüdőd is kicsit több helyet kap. VIszont többet kell pisilned... :)


Remélem segítettem!:)

38+5 hkm

2012. nov. 14. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Koszonom a korrekt, mindent kozrefogo valaszt :))) igen, megtudtam ami erdekelt!!! :)
2012. nov. 14. 22:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!