Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Pajzsmirigy alul működésem...

Pajzsmirigy alul működésem van és már 9 hetes leszek, mire időpontot kaptam az orvoshoz. Most 75-ös thiroxin felét szedem. Ez elég addig?

Figyelt kérdés
Kérlek csak tapasztaltak és hasonló problémával rendelkezők írjatok. Köszönöm.
2012. nov. 15. 08:17
 1/7 anonim ***** válasza:
Háziorvos is adhat tanácsot ezügyben, esetleg sztk-ban, nem magánrendelésen is nyugodtan kérdezhetsz. Javasolnám, hogy keresd fel valamelyiket. Én nem merném szedni az efféle gyógyszereket, főleg, ha rá is van írva a betegtájékoztatóra, hogy orvossal megbeszélten lehet terhesség alatt szedni...
2012. nov. 15. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy írtál, bár kértem, hogy csak olyanok írjanak, akik hasonló "cipőben" járnak. Itt nem az a probléma, hogy lehet-e szedni a gyógyszert, hanem, hogy elég- az adag 9 hetes terhességig. Drasztikusan emelni kell a terhesek adagját, ezért írtam.
2012. nov. 15. 08:47
 3/7 anonim ***** válasza:

Én terhesség előtt 75-öt szedtem, azt mondt az endokrinológus, amikor pozitív lesz a teszt, onnantól szedjek 100-at.

Majd a 22-24 hét között nagyon felszaporodott a magzatvíz, akkor tovább emelték az adagot 125-re, így maradt szülésig.

2012. nov. 15. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

SZia!


Nekem a terhesség előtt is pajzsmirigy alulműködésem volt, akkor 50 mg-ét kellett szednem. és pont a pozitív teszt után lett meg a soron következő véredmény, ami már eltérést mutatott, akkro felis emelték 75-re. Azóta havi kontroll alatt állok. Én belgyógyász kezelt ezzel a gonddal. De háziorvossal is tudod ellenőriztetni, de csak 30 naponta vesznek vért. ha eltérés van, azaz rosszabbodik az érték akkor sos keress fel egy szakembert.

De ha jól látom téged már kezelnek ezzela gonddal? Akihez van időpontod hívd fel azt a dokit, hogy mi legyen. nem játék!

2012. nov. 15. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem biztos, hogy emelni kell, nálam nem kellet, de leírom, hogy pontosan hogy volt.

4 hetes terhesen voltam épp endokrinológián, akkor még csak sejthető volt a baba, 75 thyroxint szedtem előtte is és akkor nem emeltek. Következő vérvétel 11 hetesen volt, akkor úgy lement a TSH-m, hogy a doki csökkentette az adagomat: egyik nap 75 másik nap 50-et szedtem. 24 hetes kontrollon felment a TSH-m 2 körülre, így most 75/75/50-et szedek. Szerintem ne csinálj semmit, szedd azt, amit előírtak, vagy ha nagyon úgy érzed, hogy nem tudsz megnyugodni, akkor enj el egy fizetős vérvételre, annak aznap van eredménye, leaglább a TSH-t nézzék meg, és ha úgy látod hogy nagyon alacsony vagy magas, akkor azonnal keríts egy fizetős dokit. Átérzem, hogy izgulsz emiatt, én is féltem, de szerencsére nem változott olyan rohamosan egyik értékem se a terhesség alatt, szóval szerintem rendben leszel te is!

2012. nov. 15. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én is alulműködős vagyok és ugyanennyit szedek. Mielőtt elmentem vérvételre amit 6 hetente néznek pajzsmirigyeseknél azt mondták, hogy növelni kell majd az adagot. De nem kellett, mert tökéletesek az eredmények. Persze ez nem biztos, hogy mindenkinél így lesz. Elmész háziorvoshoz kérsz egy TSH-ra beutalót és kiderül. Máshová nem kell kérni addig amíg az nincs meg. Bár én már nem is akarok menni mert tudom, hogy rendben van, max akkor kérem, hogy nézzék azt is, ha alapból a terhesség miatt kell menni vérvételre :)
2012. nov. 15. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, közben elértem a dokit és adott laborbeutalót, így nem kell sokáig várnom és nem is lesz így gond talán.
2012. nov. 16. 11:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!