Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 38 héten lábdagadás?

38 héten lábdagadás?

Figyelt kérdés
Mit jelent ez, mire figyeljek. A bokámtól lefelé, de bokám látványosan nincs, annyira be van dagadva. Vagy vizesedés, de nem tudom mi a kettő között a különbség.
2012. nov. 15. 20:45
 1/9 anonim ***** válasza:
Vizesedés, teljesen normális. Polcold fel és egyél sok almát!
2012. nov. 15. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
vena cava inferior szindróma
2012. nov. 15. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

A terhesség utolsó heteinek természetes velejárója.


Nekem speciel 3. hét óta vizes, látványosan nincs bokám, sőt, jelen pillanatban olyan, mintha két egykilós alma esett volna le a bokámhoz, a lábfejem pedig két nagyon nagy buci.


Sajnos 36+3 hetesen már nem tudom polcolni, már 23 hetes korom óta nem tudom, mert nem tudok hanyatt feküdni, oldalt pedig rendkívül kényelmetlen. Így csak tűrök. Alma nem vitte le, semmi sem.


A doki ott lent nem foglalkozik vele, a lábszáramat megnyomja és mondja, ez még nem vészes, mert ott nem marad annyira benyomva. Hát nem tudom. Már megtanultam vele élni, és várom a következő 5 hét végét, mint a messiást, mert állítólag a gyerekágyi időszak végére szűnik meg.

2012. nov. 15. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Szia! És ez mellett a vérnyomásod milyen? Mert ha magas, akkor lehet belőle terhességi toxémia. Nem ijeszgetésképp, de én a 39. héten a férjem cipőjében jártam, olyan vizes voltam, plusz magas vérnyomás, és mehettem is a kórházba. (a vége császár, mert nem tudták a vérnyomást levinni)
2012. nov. 15. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Szerintem normális már akkor. A folyadékmennyiséget nem szabad visszavenni. Sok állati fehérje tartja a vizet az erekben. Az almáról én nem is hallottam még, hogy jó lenne lábdagadásra :D:D.
2012. nov. 15. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Üdv a klubban! :)

Lehet, hogy hülyeség, de én most az utóbbi 3 napban folyamatosan almát ettem (azt kívánom, főleg a savanykásabbat), és azóta mintha lejjebb ment volna a vizesedés. De 3 napja olyan volt, mint egy elefántláb! :) Ráadásul a férjem zoknija volt rajtam, aminek erősebb a gumirozása, mint az enyém, és a sípcsontomnál kettévágta a vizesedést és olybá tűnt, mintha műlábam lenne. :) Én jót röhögtem rajta. Itt egy link hozzá:

[link]

Szóval azt mondják az okosok, hogy ha visszaveszel a só fogyasztásból, napi két liter folyadékot magadba döntesz, felpolcolod a lábad, és almát eszel, akkor elvileg lemegy a dagadás. Meg nem szabad sokat állni, attól is bedagadhat... Hát próbáld meg ezt csúcsforgalomban a Lidl-ben pl, hogy nem állsz 15 perceket, mre kifizetheted, amit vettél... :/


Kitartás, már nincs sok hátra! :)


Boldog babavárást, könnyű szülést!


39 hkm

2012. nov. 16. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nekem egy kolléganőmet ítélte az utolsó hetekben almakúrára a szülészorvosa.


Az én nőgyógyászom szerint a fűszeres és sós ételek tartatják vissza a vizet.


Egy kismama könyvben úgy olvastam, hogy a növekvő méh nem enged teret a combnyaknál a víz kétirányú áramlásnak, ezért a vizesedés.


Az állati fehérjéről nem hallottam eddig.

2012. nov. 16. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
6-os, nem is látszik, h vizes a lábad. Én inkább nem mutatnám meg, mert olyan csúnya, h szégyellem. Zokni csak addig nincs a lábamon, amíg zuhanyzok. Remélem, a kórházban is lehet zokniban lenni... A bokám a lábfejemhez és a lábszáramhoz képest úgy kiugrik, mintha kalapáccsal jól megverték volna és feldagadt. A lábfejem pedig mint a michelin baba. :(
2012. nov. 16. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

6-os vagyok. Nem? Nekem ez már brutális! Mármint eredetileg nekem pipaszár lábaim vannak, szóval ahhoz képest ez már elefántláb... :(

Igen, így van, hogy a méh, és a baba súlya úgy nehezedik a medencébe, hogy közben elzárja az utat a víz áramlásától, és a lábban a szövetek közt felgyülemlik, főleg, hogy ha valaki állandóan álldogál, vagy sokat megy. Ezért kell felpolcolni és sokat pihizni.

2012. nov. 16. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!