Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Direkt nem olvasgatok terhessé...

Direkt nem olvasgatok terhességgel kapcsolatos oldalakat mert tudom, hogy csak beparáznék. Szerintetek felelőtlen vagyok, hogy nem tájékozódok jobban?

Figyelt kérdés
Természetesen ha van kérdésem, arra rákeresek, vagy felteszem itt (ebben a kategóriában is direkt ritkán olvasgatok, csak a többiben szólok hozzá) vagy megkérdezem az orvostól ha nem tűnik sürgősnek. Egyszerűen nem merek belemélyedni a terhesség témába, mert tudom,h beképzelnék magamnak mindent és durva rémtörténetből is van rengeteg. Nekem elégnek tűnik, amit anyukám mesél, meg a családban is van sok kisgyerek, látom/tapasztalom hogy mennek a dolgok. Ti hogy vagytok ezzel? Amíg nincs semmi probléma a terhességemmel (járok védőnőhöz, nőgyógyászhoz, háziorovoshoz) addig ugye nem gáz?

2012. nov. 16. 11:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem, te teszed jól.

Sőt, ha problémád adódna, akkor főleg ne olvass ilyen oldalakat, mert csak megrémíted magad.


A várandósságom elején folyton aggódtam, majd 2 hétig nem volt netünk.

Olyan nyugodt voltam akkor, mint előtte sosem :)

2012. nov. 16. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Csak kicsit félek, h nem veszek észre valamit, ha nem vagyok elég "művelt" a témában. Első gyerek lesz, szóval nem vagyok rutinosnak se mondható, mert hiába van sok mindenféle korú gyerek a környezetemben, azért a saját az csak más lesz.
2012. nov. 16. 12:00
 3/12 anonim ***** válasza:
Szerintem teljesen jól tszed, így nem vonzol be negatív dolgokat sem. Én a szülére sem készültem fel, nem volt semmi terv, bár dokim volt, de nemis beszéltünk róla, hogy mit hogy szeretnék, de annyira jól sikerült minden, hoyg nekem teljesen pozitív élmény volt a szülés (lehet azért is mert nem paráztam rá dolgokra, hogy így vagy úgy szeretném, és ha nem jön össze, akkor meg aggódok). Szóval csak így tovább!
2012. nov. 16. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Engem leálltott a párom! Amit olvastam egyből beképzeltem vagy nem ettem olyat! Persze ha van valami én is rákeresek vagy felhívom a védőnőt! De sokkal jobban teszed ha nem olvasod magadnak teszel jót:-) üdv 25hetes kismama
2012. nov. 16. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Én úgy voltam vele, hogy amikor megtudtam, hogy terhes vagyok, vettem egy csomó újságot, hogy tájékozódjak, sőt könyveket is kaptam a terhességről. Aztán rájöttem, hogy tök felesleges, nagyjából tudok mindent, még ha ez az első terhességem is, akkor is érzem, hogy mit hogy kell csinálni, mi jó nekem és a babának. Tájékozódtam az interneten is, aztán olvastam egy csomó rémes dolgot és akkor azt mondtam, hogy erre nincs szükségem. Majd ha úgy érzem, hogy valami nincs rendben, akkor megbeszélem az orvosokkal. Ugyanígy vagyok a babholmikkal kapcsolatban is. Kiságy, babakocsi, pihenőszék, játszószőnyeg stb. Egy csomó negatív dolgot olvasok az összesről, amit eddig néztem. De ez is olyan, hogy majd én eldöntöm, hogy melyik tetszik, melyiket érzem praktikusabbnak. Ha nem olvasgatsz, legalább megóvod magad a felesleges idegbajtól!
2012. nov. 16. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Szia. Szerintem is jól teszed egyfelől, én sajnos az elején mindennek hatvanezerszer utánamentem, aztán meg hipohinderkedtem (mondjuk erősen grafomán vagyok :) ).


Egyet viszont tudok ajánlani.

[link]

Ezen az oldalon regisztrálhatsz egy kismama értesítőre, így minden héten az e-mail címedre küldenek egy levelet az aktuális hétről. Semmi rémhír dolog vagy paráztatás, csak tényszerű dolgok, amik viszont annyira izgalmasak (főleg az elején, pl. hogy éppen mije fejlődik ki, kb. mekkora, mire van szüksége, te mire figyelj oda, miket tapasztalhatsz stb ). Hanyadik héten vagy? Én sokszor ettől nyugodtam meg... elkezdtem érezni valamit, amiről nem tudtam, hogy mi, aztán kaptam az értesítőt, hogy ezen a héten ezt érezheted. Meg mondom, nekem nagyon izgalmas volt végigkövetni, hogy éppen mi történik odabent. És tényleg nem ijesztegetés meg paráztatás, hanem inkább csak érdekességek. Boldog babavárást! 33 hkm

2012. nov. 16. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

szerintem elég ha "megfelelő" szakirodalmat olvasgatsz. pl. kismama kiadásában a szoptatás, vagy la leche liga ajánlásával az éjszakai gondoskodás. ina may gaskin bába könyvei útmutató a szüléshez, útmutató a szoptatáshoz. én mindenféléket olvastam és sokszor beparáztam, de ezekből a könyvekből valóban olyan infókhoz jutottam, amiért nem is volt gond se a szülésemmel, se azzal hogy szoptatni tudjak (igaz csecsemős nővérben és szülésznőben is olyat választottam aki ibclc laktációs szaktanácsadó illetve szülésznő gátvédelempárti). ami pedig várandósságra vonatkozik, sztem azt ugyis rendszeresen ellenőrzi a dokid-ha normális, és alapos-és ott meg tudsz mindent kérdezni tőle.


boldog babavárást!

2012. nov. 16. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Szia!


Teljesen jól teszed, az elején én is leállítottam magam mert elkezdtem félni a vetéléstől különböző olvasmányok miatt, sok a rémstory. Azóta csak arról olvasok ami aktuális, ha nem tudok valamit utána nézek de leginkább az orvosra és a védőnőre hallgatok. Megfogadtam, szüléstörténeteket sem fogok olvasni, legyen úgy minden ahogy lennie kell, ne paráztassanak be előre.

20hkm

2012. nov. 16. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Mindenkinek ment a zöld kéz. OK, akkor megnyugodtam, 14 hetes vagyok most. Eddig minden vizsgálat azt mutatja,h minden rendben. Köszi a nem rém/paratanácsokat!:)
2012. nov. 16. 15:05
 10/12 anonim ***** válasza:
Szia!Én most vagyok 28 hetes és én is eddig csak az ismerősöket hallgattam meg,mert rém történetek engem is meg találtak.Csak most kezdtem el olvasni a szülésről.Nekem is első gyerek és nem érzem magam felelőtlennek,mert ha jönni akar a baba akkor így is-úgy is ki jön.Lehet hülye felfogás,de így nem parázok annyira és bízom a kis babámban.:)
2012. nov. 16. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!