Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akinek nincs fogadott orvosa...

Akinek nincs fogadott orvosa és terhes annak először a nőgyógyászati szakrendelésre kell menni és utána a terhes gondozóba?

Figyelt kérdés

Első lányunknál volt fogadott dokim, ő adott papírt és azzal mentem a gondozóba. Most elköltöztünk(300 km) és úgy döntöttem nem fogadok sem orvost, sem szülésznőt. Ilyenkor mi az első lépés, ha kiderül hogy terhes vagyok?

Köszi



2012. nov. 18. 12:50
 1/6 anonim ***** válasza:
én sem fogadtam dokit... nőgyógyászatra mentem, a doki adott papírt a védőnőhöz, aki kiállította a kiskönyvem. utána mehettem terhes gondozásra. szerintem nálad is ez lesz.
2012. nov. 18. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi!

És utána a vizsgálatokra hova kell majd járni?

2012. nov. 18. 13:08
 3/6 anonim ***** válasza:

Ahogy az első írja.

Azt, hogy hová kell járni utána, sztk-ja válogatja. Az előző lakhelyemen terhesgondozóba jártam mindig és onnan utaltak be kórházba a nagyobb vizsgálatokra.

Most nem kell külön terhesgondozásra járnom, a nőgyógyászaton vizsgálnak, és a nagyobb uh-kat is ott végzik.

2012. nov. 18. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

nekem sincs dokim, 2. babámat várom.

Tényleg minden városban máshogy van,de az 1. lépés szerintem, hogy elmész nőgyógyászatra SZTK-ba,megállapítja a terhességet,elküld a védőnőhöz és vagy ő vagy az SZTK-s doki elmondja hogy tovább.

Én nőgyógyászhoz havonta járok SZTK-ba,itt csinálják a vérévteleket is, a kötelező UH-okra pedig a kórházba kell mennem a terhesgondozásra.

2012. nov. 18. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

első vagyok, nekem az sztk-ban van terhesgondozás általában a nőgyógyászati rendelés előtt-és közben, mert belecsúszik abba az időbe. nem kell kórházba járnom a nagyobb vizsgálatokra, a doki akihez járok elvégez ott mindent.

egyébként azért lóg át a nőgyógyászati rendelésbe, mert nagyon lelkiismeretes a doki, alaposan vizsgál, nézi a babát uh-n. szívem szerint fogadnám is, csak sajnos nem állunk úgy anyagilag, hogy ki tudjuk fizetni azt a 100x ezer forintot amit egy szülésért elkér. viszont szülésznőt szeretnék, ők azért jóval kedvezőbb áron vállalják.

2012. nov. 18. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
nekem se volt és elöször nőgyogyász utána védönö és terhesgondozo.
2012. nov. 18. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!