Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Novemberi babának milyen...

Novemberi babának milyen spéci meleg holmit ajánlott vásárolni? Gondolok itt pl. a kezes lábas overálra, kiskabátka, stb?

Figyelt kérdés
Ha overált veszek neki, azt milyen anyagból ajánlatos?
2009. aug. 15. 18:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen javasolom, hogy ne a legkisebb méretet vedd, legyen inkább egy számmal nagyobb. Úgyis aláöltözteted, kell a hely a ruháknak. Lehetőleg ne műszálas legyen a belseje, ne izzadjon bele. Kell még sapi, kiskesztyű, esetleg sál. Sapiból célszerű egy vékony, cérnasapi és egy vastagabb pamutsapi, egyszerre add a kettőt, kivéve, ha kapucnis az overall, akkor az alá elég egy is. Gondolj a harisnyára, az mindenképpen kell.
2009. aug. 15. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Babáknak mindent kizárólag pamutból.

Otthonra legyen rövidujju badyd, az fölé hosszuujju, lábfejes rugi. Attól függően milyen idő van nálatok, legyen vastagabb, vagy vékonyabb.

Ha kimész-én azt fogom tenni februári babámmal- hogy adok rá méeg egy jó vastag husszuuju, lábfejes plüss/meleg rugit, sapkát és egy overált, ha kell takarom még.

Különálló dolgokat kár venned (kabát, pulóver, nadrág) elcsúszik rajta, a dereka kint van, nehéz kezelni. Ezek majd akkor-nálam legalábbis a lányomnál, ha már áll.

2009. aug. 15. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ja, a sapkát írtam, de kesztyű sem hülyeség, bár lehet az overálból nem lóg ki a keze.
2009. aug. 15. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

A fiam november vegen szuletett. En vastag overallt vettem neki, kezes-labas kapucnisat, beleltet. Nagyobb meretet, ami azert volt jo, mert o eleve hosszu baba volt, amikor megszuletett, konnyebb is volt feloltoztetni a bovebb ruhakba es igy addig jo volt ra, amig jott a melegebb ido.

Otthon 21 fok korul volt nalunk, o pedig nem szereti a meleget meg most sem, akkor sem viselte el. Rovid ujju body es vekony rugi volt rajta szinte mindig, ejszakara plusz halozsak, mert hajnalban mindig lehul a lakas.

Ha setalni mentunk, akkor sem attam ra ettol tobb cuccot, max egy zoknit a rugi ala, illetve egy sapkat, arra az overall, amin volt kesztyu, sal es ugye a vastag kapucni, amibol alig latszott ki a gyerek. A babakocsiban vedve volt a szeltol, igy max csak a labat takartam be pleddel, az egesz babat nem, mert akkor mar nem tudott aludni.

Szerintem az overall jo valasztas, hogy az ala mennyire kell feloltoztetned majd, az babafuggo, majd meglatod, hogy a te babad fazosabb lesz-e, mint az en fiam.

2009. aug. 15. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
76%

Olyan overallt jó egy újszülöttre adni, amiben a lábai szabadon mozoghatnak, tehát valami zsákosat, vízhatlant és ne a legkisebb méretet... és alá öltöztesd belátásod szerint rugiba és kiskabátba, ami szellőzik, pamut. Ne izzadjon semmiképpen, nem kell szaunát teremteni neki, ha kiviszed. A tarkóját figyeld, soha ne a kezét, és inkább tegyél rá még egy takarót, ha úgy látod esetleg fázik. A réteges öltöztetés akkor lesz érdekes, ha már nagyobb és tudod vetkőztetni, de egy újszülöttet még jobb ha takargatsz, mint megzavard a pihenést-levegőzést az öltöztetéssel. sőt alá feltétlen takarót, pamutot, mert a hideg alulról jön rá.

Bentre pedig a rugi a legjobb, ha hüvösebb van nálatok, plüss, ha átlag 20-22 fok nappal, akkor elég a sima pamut és rá takaró. Mert ugye még jó darabig csak fekszik, bár a lányom már 3 hósan bekúszott az ágy alá...én a földön "tartottam" Őt, ha ébren volt, mert onnan nem tud tovább esni:-)

Zoknira kevés szükség van az első 3 hóban, ha van elég rugija, az a legjobb, abba öltöztetni még alváshoz is.

2009. aug. 16. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a sok jó tanácsot! ;)
2009. aug. 16. 07:05
 7/11 anonim ***** válasza:

szia! szerintem nagyon praktikus a hordozóba tehető bundazsák. a fiam októberi, tavaszig használtuk. nem kellett egy overálokat venni és szenvedni a felvételükkel (a fiam utál öltözni :). ha nagyon hideg volt a zsákba raktam a picimre plédet is. amikor bementünk valahová, csak kibontottam a zsákot, hogy ne melegedjen be, ő pedig fel sem ébredt (hidegben aludt jókat). persze ez akkor jó, ha főleg hordozóban viszed a kicsit. nekünk a babakocsink is azzal volt kombinálva.

[link]

2009. aug. 16. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm ,tetszik ez a bundazsák, sosem hallottam még róla. Ebben is van méretezés?
2009. aug. 16. 14:17
 9/11 anonim ***** válasza:

Na igen, én is a bundazsákra gondoltam eggyel feljebb, nem jutott eszembe, abba teszem majd a mostani októberi lányom.

Minden jót!

2009. aug. 16. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Méretezés...hát nem tudom, szerintem biztos van!
2009. aug. 16. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!