Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kutyás kismamik! Mennyire...

Kutyás kismamik! Mennyire változott meg a viszonyotok a kutyával a baba érkezése után?

Figyelt kérdés

Mi még csak tervezzük a babát, de van 4 kutyám. Nagyon szeretem őket és szeretek velük foglalkozni. Ha valami bajuk van, akkor hívom az állatorvost. Sokat is beszélek róluk, ha valami aranyosat csinálnak. Ezért sokszor kapom meg, hogy "kéne már neked egy gyerek". Lesz az is. De most azt várják tőlem, hogyha lesz egy vagy több gyerekem, akkor nem fogok egyáltalán foglalkozni az állataimmal? Nem igazán értem. Szerintem a kettő összeegyeztethető ha az ember úgy áll hozzá a dolgokhoz.

Leírnátok veletek ez hogy volt?


2009. aug. 16. 09:13
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
64%
Nekem eléggé, egyáltalán nincs időm rá. ő sem nagyon kíváncsi már rám, néha bejön szagot venni, meg hátha megsimogatom de ennyi...a gyerekkel együtt nem tudom elvinni sétálni mert nem tud normálisan viselkedni rángatja a pórázt, megy mint a bolond mérgezett egér.. (beagle)
2009. aug. 16. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
15%
Ha babát szeretnél a kutyákat száműzd a lakásból. Csak az udvaron, ami a legjobb nekik. A baba mellett biztos nem lesz sok időd rájuk, de összegyeztethető. Kutyázás után minmdíg moss kezet. Ha teherbe esel csináltass Toxoplazma szűrést. Nekünk is sok az állat:ló,marha, disznó, 3 kutya. A lényeg a sok kézmosás, ne nyalogassanak.
2009. aug. 16. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
64%
Nekünk anyuméknál van most a kutyánk (labrador), mert anyu nem engedte, hogy lakásba költöztessük, igy nála ragadt már a terhességem előtt. De amióta megvan a baba, nagyon nehéz kedveskedni a kutyusnak, vigyáznom kell, nehogy összeszőrözzön, összenyálazzon, mert ugye abban a ruhában fogom meg a babát is, ha megsimogatom, rögtön mehetek kezetmosni, igy maximum neki szánt ruhában lehet vele foglalkozni, elvinni sétálni, de akkor meg a babát kell valaki másra biznom (4.5 hónapos). Nem tudom, ha nálunk lenne, hogy lehet ezt megoldani, gondolom, ott a baba megszokja a kezdetektől a kutyaszőrt, port. Bár tényleg azt mondják, hogy együtt nem szabad, de ezt azért kicsit erősnek tartom, akkor vidéken hogy élnének az emberek? Bár allergiát kiválthat, és valóban hordoznak ilyen-olyan élősködőket, ami gond lehet, amig nem erős az immunrendszere. A labradorral az mondjuk nem gond, hogy megtanitsuk, ne ugráljon, ne nyalogassa össze, mert nagyon értelmes kutya, úgyhogy ha már kúszik, mászik majd a pici, tudi közelebbről is összeismertetjük őket, egyelőre csak a bámulásik és a lábnyalogatásig jutottak :)
2009. aug. 16. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Vidéki vagyok és a kutyák kint vannak az udvaron, nem a lakásban. (Ha nagyon meleg van, csak akkor jöhetnek be az alőszobába, de tovább nem.)

A kézmosás nálam alapból megvan, sokszor a bőröm is kikezdi a sok kézmosás. Nem győzöm kenegetni.

2009. aug. 16. 12:33
 5/16 A kérdező kommentje:
3 havonta megy a féregtelenítés, hetente fésülöm őket és a bolhátlanítás is rendszeres.
2009. aug. 16. 12:34
 6/16 anonim ***** válasza:
98%

Szia!

szerintem eggyáltalán nem kell száműzni a kutyusokat, nálunk a lakásba van a kutya, negyediken lakunk, semmi baj nem lesz velük. Nálunk majd a párom fogja őt levinni, hameg megyünk majd sétálni a babával akkor jön ő is. Nagyon szépen megy pórázon és annélkül is, nevelés kérdése. A toxoplazma vizsgálatról annyit, csak akkor csinálják, ha macska van mert azt azok terjesztik. Állatorvos véleményét is kikértük, Ő a rendszeres féregtelenítést és bolhátlanítást mondta, de erre eddig is figyeltünk. Nálunk a családba sok helyen van baba és kutyus lakásba, semmi gond nincs velük.

2009. aug. 16. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
83%

Én még csak 27 hetes vagyok, de a mi kutyánk (tacsi-foxi keverék) már most féltékeny. Néha ha olyanja van, akkor duzzog, morog. A páromat meg is kapta mikor puszit adott nekem. Ez benne van, félt engem is meg a babát. Egy kicsit én is félek, hogy mi lesz ha meg lesz a baba. Merthát megszokta, hogy csak ő a kedvenc, és biztos, hogy nem lesz rá annyi időm mint eddig. Az állatok megérzik, hogy ilyenkor háttérbe szorulnak, és nem ők már az elsők. Ezt pedig minden kutya máshogy reagálja le.

Üdv.

2009. aug. 16. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
75%

Szia!

Bár nekem cicám van,de a lényeg ugyanaz...Nekem sincs időm a cicámra,és ő is kerüli a babát.Nagyon szeretem őt még mindig,de háttérbe szorult eléggé.Amíg nem volt babánk,addig mi is gyerekünknek tekintettük.Aztán felváltotta a csoda!:-)

2009. aug. 18. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az állatokat egyátalán nem kell és nem jó gyerekként kezelni. Viszont aki szülés után nem foglalkozik velük, annak szerintem ne is legyen állata... Jó hogy a gyerek a fontos, de sajnos sok anyuka elköveti azt a hibát, hogy a gyerekén kívül nem létezik senki más. És hát gondolom, amikor megveszik a kutyát a későbbi kismamák, már akkor sem úgy állnak a dologhoz, hogy utálják a gyerekeket, tehát, biztos akkor is tudják, hogy egyszer majd szülni fognak. Ha viszont megvan a kutya, akkor is ugyanúgy kell felelni érte, ha gyerek születik, mert ugyanúgy rádbízza az életét mint a gyerek... Szerintem nem szabad azt mondani, hogy az egyik élet fontosabb mint a másik, mindenkit isten teremtett... Szerintem meg lehet oldani kisgyerekkel is az állatozást.

A másik meg, hogy ha el van kényeztetve a kutya, akkor ne őt büntessétek ha születik a gyerek (pl nem jöhet mert húz-ti nem tanítottátok meg neki), mert ti vagytok a hibásak ha nem neveltétek meg... Ő csak egy ártatlan állat. És ha eégszséges, akkor ártani sem árthat, én állatok között nőttem fel, és most már szinte azt unom, hogy soha nem vagyok beteg, még egy influenzát sem kaptam el soha, megfázástól komolyabb bajom nem volt...

2009. aug. 18. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
78%
Mi lakásban tartjuk a kutyunkat baba mellett. Igen, kicsit háttérbe szorult, jött az "ezt nem szabad, azt nem szabad", de alapjában véve jól megvannak. Mikor hazahoztuk a lurkót a kórházból egyből megszagoltattuk a kutyussal és azóta is folyamatosan szokatjuk őket egymáshoz. Sajna tényleg kevesebb idő jut a kutyusra, nálunk ő volt az első gyerek, de azért igyekszünk foglalkozni vele. Mindig együtt sétálunk és ugyanúgy velünk alszik az ágyban mint előtte (most lehet rosszullenni... :D). Persze azért figyelünk, hogy nehogy baj legyen, de egyébként több haszna van ha a gyerek állatok között van, mint hátránya! Lassan 1 éves a kisfiunk, imádja az állatokat, a kutyus pedig sokszor olyan, mintha védené őt! Oda kell figyelni, ennyi!
2009. aug. 18. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!