Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van itt olyan, akinek azt...

Van itt olyan, akinek azt mondta az orvos, hogy életveszélyes lenne egy szülés, mégis bevállalta a terhességet?

Figyelt kérdés
2012. nov. 22. 01:51
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Mi a problémád? Miért lenne veszélyes?
2012. nov. 22. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
64%
Hááát még nem... vagyis engem terhességi toxémia miatt császároztak, ami miatt meg mélyvénás trombózist kaptam. Akkor azt mondták, második gyerek kizárva, örüljek, hogy élünk. Aztán eltelt egy-két év, nagyon sok szakembert végigjártam és jelenleg az az álláspont, hogy "ja persze, nyugodtan lehet, csak oda kell majd figyelni". Én már majd megőrülök, hogy belevágjunk, a férjem viszont még nem mer dönteni.
2012. nov. 22. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
68%
én ugyan még nem voltam terhes,de nem is akarok gyereket,de nem is lehetne,mivel trombofíliám van,és nemrég távolítottak el vérögöt a szívemből
2012. nov. 22. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Nagyon sajnálom :( Ha még nem találkoztál vele, ajánlok egy oldalt: [link] Nagyon rendesek, kérdezni is lehet, mindennek utánajárnak.
2012. nov. 22. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Sajnálom az előttem szólóakat :(! Nekem ugyan nem mondták, hogy életveszélyes lenne a szülés,de 10 éves koromban nyitott hátgerincet állapítottak meg nálam, a háziorvosom mondta, hogy ha majd babát várok, akkor veszélyeztetett terhes leszek, az is voltam, de simán tudtam menni mindenhova, nem voltam ágyhoz kötve, nem is fájt a gerincem a terhességem alatt, csak a hátam, de ez szerintem természetes volt. Teljesen fel voltam készülve a császárra, de végül természetesen szültem, fel sem merült a császár. Attól is függ, hogy kinek milyen kockázatú lenne egy szülés, a betegségtől függ!
2012. nov. 22. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
52%
Igen, nekem. Első babával nem állt el a vérzés, műtöttek. Majdnem ottmaradtam. Akkor nem mondták, hogy ne szüljek többet. A másodikat hét év után bevállaltuk, szülés után a gátamon hatalmas vérömlenyem lett. Kétszer műtöttek, szintén élet-halál között voltam. Ez holnaphoz két éve már. Azt mondták többet ne merjek vállalni.Most védekezés mellett terhes lettem, az orvosaim akik műtöttek azt mondták vetessem el. Elmentem egy másik kórházba, megmutattam a papírjaimat, és közölték, ne vetessem el, az orvosok hibáztak, perelhetném őket. Na már most 24 hetes vagyok, de azért tartok kicsit mi van ha nem az orvos hibázott. Habár ezen késő gondolkodni. Anyósom toxikózis miatt kómába esett, mikor első gyerekét várta( páromat), császározták, utána 3 hónapig kórházban volt, hazaengedték, aztán gégeszűkület miatt műtötték, ami a sok cső miatt volt amit a kóma alatt alkalmaztak nála. Két év után megszülte a másodikat, és 12 év után a harmadikat. Velük semmi baj nem volt. Pedig neki is azt mondták ne szüljön soha többé. Szóval nehéz dolgok ezek. De én is csak azért mertem bevállalni, mert volt orvos aki elvállalt, és odafigyel mindenre!
2012. nov. 22. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

3. császárom volt pár hónapja, a méhem már minden irányba szabdalva van, és nagyon el is volt vékonyodva a méhfal. Alig tudták elállítani a vérzést, 3 órás volt a császár. A méhemet csak éppenhogy nem kellett kivenni. Az orvosom azt mondta, hogy ha újra terhes lennék ő nem vállalná el a gondozást, semmiképpen nem ajánlja, azt mondta, konzultált erről más orvosokkal is, és mindnek ez volt a véleménye.


Lehet, hogy nekem is érdemes lenne mást is megkérdezni? Egyébként jó orvos, és hát csak ő látott belülről...

2012. nov. 22. 16:01
 8/15 A kérdező kommentje:
Ja, 3 terhességből két gyerekünk van, szerettünk volna többet. Azt hiszem szándékosan már nem esnék teherbe, csak a véletlentől félek, nem lennék képes abortuszra.
2012. nov. 22. 16:02
 9/15 anonim ***** válasza:
Ezzel én is így voltam, meg féltem is az abortuszról, mert ugye ott is elvérezhettem volna. Ha úgy gondolod menj egy másik kórházba és járj utána, nehogy úgy járj, mint én, hogy kész tények elé állítsanak.
2012. nov. 22. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
bak.ker nem értem miért pontoztatok le
2012. nov. 23. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!