Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Megjött a cukorterheléses...

Xbettyx kérdése:

Megjött a cukorterheléses eredményem és nem túl jó: 7,1. Az orvosom Diabetológushoz küldött. Holnap megyek. Mire számíthatok? Meséljen valaki akivel hasonló történt!

Figyelt kérdés
2012. nov. 22. 10:09
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Egy pillanat, kedves kérdező, 75 gr-os cukros löttyöt ittál, vagy csak egy zsömle+tej után vettek vért?

Mert ha az előbbi, akkor nem olyan vészes a 7,1.

De ha a zsömlés verzió volt (erre utal az 5,8-as határéték), akkor a 7,1 nagyon magas, nem véletlenül kell szakemberhez menned!

2012. nov. 22. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Az 5,8 a cukorbetegség határa "nem terheseknél", kismamáknál a 7,8 a határ (a 75 g cukros terhelés, két órával később), de 7 fölött már magasnak tekinthető, legalábbis az étkezési szokások megváltoztatása indokolt.

Az adott diabetológuson múlik, hogy hogyan értékeli a helyzetet, és valószínűleg ő komplexen nézi, tehát nem csak az éppeni terhelés értékedet, hanem megvizsgálja, hogy mennyire vagy hajlamos cukorbetegségre, milyen a súlyod, vannak-e a családodban cukorbetegek stb.

És egy ilyen összkép fényében állít majd be diétát vagy bármit, tehát elképzelhető, hogy azonos értékű cukorral más kismamáknak más és más lesz a teendője.


Összességében én azt mondom, hogy ne félj a diétától és semmitől, és úgy tekints erre mint megelőzésre.

HIdd el, jobb dolog szülésig diétázni (az csak 4 hónap még az életedből, vagy már annyi se), mint egész életedben cukorbetegnek lenni, és diétázni sok éven át.


Majd írd meg, mit mondott az orvos!

MInden jót addig is!

2012. nov. 23. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Igen 75 g-os löttyött ittam, ugy az értékhatár 5,8. Nekem az éhgyomri lett 4,9 a lötty után 2 órával 7,1 és bizony dietetikushoz utaltak! Nem baj, csak ne kelljen böknöm magam. Szerdára kaptam időpontot ad egy diétát, bár már most is diétázom ....!
2012. nov. 24. 09:35
 14/14 A kérdező kommentje:
Hát igen énis igy fogom fel ezt a dolgot, hoyg egy szükséges jó! Amugy is hízásra hajlamos vagyok, de a családban cukorbetegségre ugy tudom nincs hajlam! Igen be fogom tartani a diétát, hogy ne legyen a pindúrnak baja és betegsége esetleg véletlenül se szülessen már cukorbetegen, és énis csak addig amigy terhes vagyok, mert azt mondják szülés után elmúlik! Persze a diéta jó lesz akkorra is :D Köszönöma jótanácsokat és szerdán írok hogy mit mondott a dietetológus :)
2012. nov. 24. 09:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!