Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért nem születik meg a baba...

Miért nem születik meg a baba 40. hétre? Miért hordják túl egyesek a picit?

Figyelt kérdés
Nem az érdekel, hogy elszámolták, meg később volt a peteérés, hanem kémiailag, biológiailag miért van ez. Azt tudom, hogy van egy hormon, amit a baba bocsát ki, hogy beinduljon a szülés, de miért nem bocsátja ki ha már mindene "kész" van? Miért hawaii-jozik odabent még 1-2 hetet?
2012. nov. 22. 21:17
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
83%

"Azt tudom, hogy van egy hormon, amit a baba bocsát ki, hogy beinduljon a szülés"

Rosszul tudod.


A mai napig fogalma sincs senkinek arról, hogy tulajdonképpen mitől indul be a szülés.

Az orvosok sem, a kutatók sem tudják.

2012. nov. 22. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

Kedves 1. válaszoló! Olvass utána:


[link]

2012. nov. 22. 21:23
 3/21 anonim ***** válasza:
77%
LOL. Kérdezel, lehurrogod a válaszolót, és az orra alá tolsz egy cikket, ami a te "baba által kibocsátott hormon"-od meglétét kéne bizonyítania. Ehelyett ez van benne: " a kérdés mindig is foglalkoztatta a kutatókat és az orvosokat, ám mind a mai napig nem született meg a válasz."
2012. nov. 22. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
48%
Hát pedig az az egyszerű oka hogy elszámolták vagy később vokt a peteérés! :D
2012. nov. 22. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
20%

3. válaszoló te meg nem olvastad el a cikket LOL

"valószínűleg a magzat által kiválasztott hormonok a felelősek a folyamat megindulásáért"

2012. nov. 22. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
81%

Nem kell utánaolvasnom, ugyanis rendszeresen járok szülészet előadásra orvosi egyetemen.

És bizony ott elmondták nem egyszer, hogy tippek vannak, de 100%ra még senki nem tudja, mitől indul be a szülés.

Talán nem egy "babasmamas" cikkre kellene alapozni.

Bár megjegyzem, ebben is annyit írnak, hogy "valószínű".

És a valószínű nem egyenlő azzal, hogy bizonyított.

2012. nov. 22. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
82%

Egyébként meg elég nevetséges olyan cikket linkelni, ami pont nekem ad igazat és neked mond ellent....


"A folyamatot értjük – ennek köszönhető például a szülésindítás mechanizmusa -, de hogy mi indítja el a "lavinát", azt ma sem tudjuk pontosan!"

2012. nov. 22. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
86%
Nekem a szülésznő mondta bent a kórházban szülés után,hogy addig elvan a magzat bent,amíg a méhlepény táplálja. Ha az már nem képes táplálni,akkor beindul a szülés. A kiírt időpont után még jó lehet a lepény és táplálhatja a babát, ezért érezheti még magát jól odabent,mert van tápláléka. De sokáig nem maradhatnak bent,mert előbb-utóbb elöregszik a lepény és használhatatlan lesz. Hát én ezt tudom... Én 5 nappal hordtam túl,de még akkor is indították..
2012. nov. 22. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Kedves 9-es válaszoló! Köszönöm szépen a válaszod! :) Ment a zöld kezecske!
2012. nov. 22. 21:57
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Aha...szóval valószínűleg van egy hormon, amiről azt sem tudjuk milyen, mert még nem azonosították, de valószínű a baba bocsátja ki, és akkor szerinted ez a nagy tény?

Gondold már végig még egyszer a dolgot.

2012. nov. 22. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!