Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért nem születik meg a baba...

Miért nem születik meg a baba 40. hétre? Miért hordják túl egyesek a picit?

Figyelt kérdés
Nem az érdekel, hogy elszámolták, meg később volt a peteérés, hanem kémiailag, biológiailag miért van ez. Azt tudom, hogy van egy hormon, amit a baba bocsát ki, hogy beinduljon a szülés, de miért nem bocsátja ki ha már mindene "kész" van? Miért hawaii-jozik odabent még 1-2 hetet?
2012. nov. 22. 21:17
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
oxitocinnak hívják, de mindegy...
2012. nov. 22. 22:57
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

1. Az oxitocint nem a magzat termeli...

2. Nem az oxitocin indítja be a szülést.


Mint már mondtam, még mindig nem tudják azt, hogy pontosan mitől indul be.

2012. nov. 22. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
65%

OMFG-oh my fucking god

AKA-a ku...anya...

WTF-what the fuck

Ugyes vagyok??? Egyebkent nem tudom a kerdesedre a valaszt. De egyszer a ferjem megkert kerdezzem itt meg, hogy vajon mit jelenthet a neveben, vagy ugy altalaban egy vezeteknev utan egy roviditett betu (az o neveben a P. betu), hatha valaki tudja, erre mindennek elmondtak itt, hogy mit kemkedek a ferjem csalaja utan, stb. Tegnap valaki kerdezte hogy milyen babaulest ajanlanank neki, na ott is a harmadik valasz utan ugy hajba kaptak hogy ihajj-csuhajj rokaprem...sajna az emberek elfelejtettek kulturaltan kommunikalni. Sajnos.

2012. nov. 22. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

De tessék, leírom neked a szülészet tankönyv ide vonatkozó részét:


"Összefoglalva tehát az élettani szülés folyamata NAGY VALÓSZÍNŰSÉGGEL a magzati mellékvese érése eredményeként termel kortizol hatására indul meg, amely megváltoztatja az ösztrogén-progeszteron egyensúlyt. Emiatt fokozódik a prosztaglandinszintézis, az ösztrogének pedig érzékennyé teszik a myometriumot az oxytocinnal szemben. A prosztaglandinok érlelik a cervixet és elindítják a fájásokat, amelyek a tágulási szak második felében működésbe lépő oxytocin hatására egyre erősebbek és hatékonyabbak lesznek. A kitolási, a placentaris majd a postplacentaris szakban pedig már kizárólag az oxytociné a vezető szerep.

AZT AZONBAN, HOGY AZ ISMERTETETT MECHANIZMUSOK MIKOR ÉS HOGYAN AKTIVÁLÓDNAK, MÉG MA SEM TUDJUK. NEM TUDJUK MIÉRT ALAKUL KI KORASZÜLÉS, VETÉLÉS, ERRE CSAK TEÓRIÁK VANNAK.

2012. nov. 22. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

Ha nem az oxitocin indítja be a szülést, akkor miért azzal lövik be a kismamát, elárulnád? És a tankönyvben, amit ide kimásoltál, abban is benne van, hogy az oxié a fő szerep... Szövegértelmezés: egyes!


Amúgy az AKA azt jelenti, hogy as known as, nem pedig a ku.anyád, de jó próbálkozás volt. :) És kihagytad az NC-t... :D

2012. nov. 22. 23:40
 16/21 anonim ***** válasza:
51%

én nem is értem minek vitatkoztok. :)


Én a méhlepényes dologgal szállnék szembe, mivel van olyan, hogy a lepény elöregedik, vagy bármi miatt nem táplálja megfelelően a babát (pl anya dohányzása miatt) és a baba lemarad a fejlődésben, vagy vissza is sorvadhat. Mégsem indul be a szülés.


Szerintem itt minden tényező közrejátszhat, a méhlepény is, ez a hormon is, meg ezer más dolog, és egyikre sem lehet kijelenteni, hogy csak az indítja be, és kizárni sem lehet egyiket sem.

2012. nov. 22. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó! Jó amit mondasz, eléggé elgondolkodtató, de ha belegondolsz, akkor a dohányos nőknek azért általában előbb születik meg a babájuk. De az alkoholistáknak is, és azoknak is, akik sokat idegeskednek, vagy nem táplálkoznak helyesen.

Én úgy tudom, hogy a méhlepény örgedése inkább az oxigénhiány miatt veszélyes, illetve azzal van összefüggésben, és a mekóniummal. De gondolom nem véletlenül nézik a méhlepény érettségi fokát sem, hiszen abból is lehet valamennyire következtetni, hogy a baba mikor óhajt kibújni. Nekem a 37. héten még I. fokban volt, kíváncsi vagyok, hogy holnap a 40. héten milyen fokban lesz érett.

2012. nov. 23. 00:11
 18/21 anonim ***** válasza:
Én olyat olvastam (nem az én véleményem, nem tudhatom), hogy a 40. hét körülre kezd felborulni a mama anyagcseréje, és egyszerűen ki akarja lökni a magzatot, mielőtt baj lenne. Egyáltalán nem "gyakorlatozik" a méh, hanem megkísérli eltávolítani. Ahogy az első harmadban is tenné, de megvédik a magzatot a hormonok hogy ne érezze az anya teste betolakodónak. Ez így kicsit szimplán hangzik, szerintem is, de elgondolkodtató.
2012. nov. 23. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Komolyan ennyire nem vagy képes értelmezni azt, amit írtam?

Még ki is emeltem neked a lényeges részeket, hátha akkor sikerült felfognod.

2012. nov. 23. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%

"És a tankönyvben, amit ide kimásoltál, abban is benne van, hogy az oxié a fő szerep... Szövegértelmezés: egyes!"

Egy jó nagy egys neked maximum...


"A kitolási, a placentaris majd a postplacentaris szakban pedig már kizárólag az oxytociné a vezető szerep. "


Nem az elindításában, nem látod?


Nah jó, többet nem vitatkozok, ha képtelen vagy értelmezni a leírtakat.

2012. nov. 23. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!