Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Vezetéshez mikortól kell...

Vezetéshez mikortól kell övterelőt használni?

Figyelt kérdés
Elsőre azt gondoltam, elég, ha már nő az ember pocakja. Korábban okozhat gondot a biztonsági öv?

2012. nov. 26. 10:36
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
55%
én sosem használtam, pedig három terhességet vezettem végig.
2012. nov. 26. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
57%
Én sem használtam, be tudtam tenni úgy az övet, hogy nem nyomja a hasam. Pedig szülés előtti nap még vezettem. :)
2012. nov. 26. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
61%
én szülni is úgy mentem, hogy én vezettem :)
2012. nov. 26. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
77%
Nekem az elejétől kezdve érzékeny volt a hasam. Már a pozi teszt előtt nem bírtam a hasamon az övet, ezért a 12. hétre beszereztem eggyet, igaz a nagykabát miatt már nem zavarna az öv, koccanáskor a baba is védve van. /az új drága, de nagyon jók vannak használtan is, én is így vettem. Szerintem megéri/
2012. nov. 26. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
61%
Nem használtam én sem övterelőt, a hasam alá tettem az alsó biztonsági övet. Soha nem csúszott fel.
2012. nov. 26. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
63%
Attól, hogy lenullázod a válaszokat te ostoba (nem tudom, ki volt, akinek inge, vegye magára), attól még tök jól elvoltam övterelő nélkül. Az első gyerekemnél még nem is létezett ilyen, és baromira nem is hiányzott. sőt, sok más olyan sem, amit full feleslegesen sóznak a kismamákra. idióta....
2012. nov. 26. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Az az érzésem, hogy autója is válogatja. Nekem egy ősrégi autóm van, és eléggé hátulra kell csatolni, már a legelejétől kezdve zavart, hogy szorít. De vezetek szolgálati autót is, abban más az elrendezés, és semmi bajom vele.

Végülis, ha nincs baleset, biztos mindegy is. Remélem, nem is lesz.

2012. nov. 26. 11:41
 8/16 anonim ***** válasza:
28%
Kedves lepontozók! Vegyetek a gyereknek: popsitörlő melegítőt, párnát koponyadeformáció ellen, félrenyelés elleni biztonsági etetőt. Ezek is nagyon hasznos és fontos dolgok! 5-ös voltam.
2012. nov. 26. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Nem tudom, ki pontoz le. Én mindenkinek hasznosat adtam. Ennek ellenére beszereztem egyet, mert kb. állandóan autóban ülök, és így érzem biztonságosnak. De koponyaizét azért nem fogok venni. :)

Köszönök minden megosztott tapasztalatot, gondolatot.

2012. nov. 27. 11:13
 10/16 anonim ***** válasza:
97%

Attól tartok, hogy hiába csúsztatod le az övet a pocid alá vezetés közben, egy esetleges karambolnál az megfeszül és megnyomhatja a hasat. Elvileg az övterelő lényege, hogy karambolnál ne a has vigye el a nekifeszülő súlyt, hanem "eltereli" azt a combokra.

Nem ítélkezem, ki-ki maga döntse el kell-e neki. Én most fogok beszerezni egyet használtban. A lelki nyugalmam ér a legtöbbet, pláne, hogy most télen fogok nagypocakosan vezetni.

2012. nov. 27. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!