Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Vezetéshez mikortól kell...

Vezetéshez mikortól kell övterelőt használni?

Figyelt kérdés
Elsőre azt gondoltam, elég, ha már nő az ember pocakja. Korábban okozhat gondot a biztonsági öv?

2012. nov. 26. 10:36
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Nekem sokkal kényelmesebb. A nadrágon eddig tudtam lazítani, de az öv nagyon szorított.

Balesetnél szerintem maga a lendület is okozhat kárt, legalábbis abból kiindulva, hogy nem tanácsos gyalog/sport közben sem elesni, akkor sem, ha még nincs nagy pocak (lehet, hogy ez nem így van).

Be tudtam úgy szerelni a terelőt, hogy egész lent legyen az öv. Nagyon remélem, hogy feleslegesen vettem meg, és baleset közben nem kell tesztelni.

2012. nov. 27. 20:21
 12/16 anonim ***** válasza:
87%

Na pontosan ezt mondom én is, hogy nekifeszülsz a lendülettel. Aki látott már ilyen tesztbabás karambol illusztrációt az biztosra veheti, hogy esetleges karambolnál nem fog semmit sem számítani hogy éppen "lecsúsztatta az övet a pocija alá", ott aztán minden mindennek nekifeszül.

Nem ítélem el azokat, akik nem használnak, csak ne az legyen az indok, hogy "végig vezettem a terhességem alatt és lejjebb toltam az övet", mert az övterelő csak és kizárólag akkor hasznos, ha karambol van.

De mondom, senkinek ne legyen rá szüksége!

Boldog babavárást!

2012. nov. 28. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Egyik nap egy biciklis hátranézés nélkül csak elindult előttem keresztbe az úton, épp, amikor az előzéséhez gyorsítottam. Padlófék, nem ütöttem el, ő meg észre sem vette szerintem (mert ilyenkor sose jut eszembe a duda). Ilyen esetekre is gondolok. Ha 110 km/h-val fának hajtok, vagy akár városban frontális baleset van, az már az a kategória, hogy örülök, ha túlélem egyáltalán. Egy kivágó biciklisnél, kilépő gyalogosnál vagy elsőbbséget meg nem adó autónál sincs időm az övet igazgatni. Akkor sem, ha negyvennel "száguldok".
2012. nov. 29. 16:54
 14/16 Golan Trevize ***** válasza:

A feleségem ikrekkel volt terhes.

Övterelő nélkül be sem tudta volna kötni magát a végén...

2012. nov. 29. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 Golan Trevize ***** válasza:

12-es:

"mert az övterelő csak és kizárólag akkor hasznos, ha karambol van."


illetve kényelmesebb is.

2012. nov. 29. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Egyik nap egy biciklis hátranézés nélkül csak elindult előttem keresztbe az úton, épp, amikor az előzéséhez gyorsítottam. Padlófék, nem ütöttem el, ő meg észre sem vette szerintem (mert ilyenkor sose jut eszembe a duda). Ilyen esetekre is gondolok. Ha 110 km/h-val fának hajtok, vagy akár városban frontális baleset van, az már az a kategória, hogy örülök, ha túlélem egyáltalán. Egy kivágó biciklisnél, kilépő gyalogosnál vagy elsőbbséget meg nem adó autónál sincs időm az övet igazgatni. Akkor sem, ha negyvennel "száguldok".
2012. nov. 29. 16:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!