Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Nekem az orvos most írta fel...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nekem az orvos most írta fel a symicia fogamzásgátlót de még nem mertem bevenni mert említette a trombózis veszélyét, mikor áll fenn ez a veszély?

Figyelt kérdés

Mert észre vettem a combomon hajszál ereket,

nekem azt mondta valaki hogy amikor szedte a fogamzásgátlót attól kezdtek el elpattogni az erei,félek hogy még rosszabb hatást fog nálam kiváltani,a másik kérdésem pedig az lenne hogy mikor kell elkezdeni a szedését a menstruáció melyik fázisában az első napon?


2012. júl. 19. 08:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Arany szivem!adnak hozzá tájékoztatót amit egyébként a neten is megtalálsz.
2012. júl. 19. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
aki hajlamos a trombózisra, annak nem ajánlott szednie fogamzásgátlót, mert nagy mértékben megnöveli a trombózis esélyét, azt, hogy neked van-e hajlamod, megtudhatod úgy, hogy megkérdezheted a családtagjaidat, volt-e valakinek, persze ez így lutri, leiden-mutációs vizsgálatot kellene igazából csináltatni, ezt sima vérképből megcsinálják, de sajnos a legtöbb orvos össze-vissza felelőtlenül sokszor teljes vérkép nélkül felírja a gyógyszert, főleg háziorvosokra jellemző, szóval ha 100%-ra akarsz menni, leiden mutációt nézess, máj-és vesefunkciót, és ha minden ok és negatív, akkor nyugodtan szedheted
2012. júl. 19. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
És hogy hogy nem küldenek el előtte vizsgálatokra?Pld vérvételre,stb,különben honnan tudják hogy nekem híg-e a vérem és nem sűrű?
2012. júl. 19. 10:32
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ ez most nagyon megnyugtatott,és még csak annyit szeretnék megkérdezni hogy a házi orvossal kell magam beutaltatni erre a vérvételre?
2012. júl. 19. 11:51
 5/11 A kérdező kommentje:
Különben meg ez miatt is bizonytalanodtam el amiért nem küldött el még csak egy vérvételre sem,mert ő honnan tudja azt hogy most én hajlamos vagyok-e a trombózisra vagy sem?Vagy majd kiderül?De akkor meg már késő,nem???Régen kellett csináltatni teljes vérképet ahhoz hogy felírják ezeket a fogamzásgátlókat,most meg csak rám néz és felírja?
2012. júl. 19. 11:58
 6/11 anonim ***** válasza:

Nos, nézzük..

Az általános vérvétel azért kell előtte, hogy megnézze a máj- és vesefunkciódat, ha ezek nem jók, akkor nem szedhetsz tablettát.

Leiden-mutációra szokták nézni azokat, akiknek a családjában volt trombózis. Csak akkor támogatja a tb ezt a vizsgálatot, különben fizetni kell érte.

2012. júl. 19. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ,most tudtam meg hogy volt már a családban trombózisos tehát akkor én is valamilyen szinten veszélyeztetett vagyok,sőt a mi családunkban nagyon sok még az érszűkületes is és valószínű hogy nekem is az van,gondolom ez sem egy elhanyagolandó?Nem értem hogy egy ilyen gyógyszert hogyan lehet csak úgy minden vizsgálat nélkül felírni?
2012. júl. 20. 07:21
 8/11 A kérdező kommentje:
Vagy most már csak arról szól ez az egész hogy eladják a gyógyszereket?
2012. júl. 20. 07:23
 9/11 anonim ***** válasza:
Ott kellett volna hagynod, amint megírja a receptet vizsgálatok és kérdezősködés nélkül.
2012. júl. 20. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
hát igen, szerintem válassz egy másik, alaposabb orvost, és csináltasd meg a fent említett vizsgálatokat is a magad érdekében!
2012. júl. 22. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!