Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Fogadtál szülész-orvost,...

Fogadtál szülész-orvost, szülésznőt? Ha igen, mennyit fizettél nekik a szülés után?

Figyelt kérdés
2012. nov. 28. 09:58
 1/10 anonim ***** válasza:
Csak dokit! 80 ezret adtam a szülés után!
2012. nov. 28. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Orvost igen. 80at adtam. Rengeteget torodott velem, a szules napjan reggel 6- tol mellettem volt, csak enni ment el -akkor is megkerdezte, hogy mehet e....

Császár lett a vége, előtte elmondta, mi az előnye, mi a hátránya, utána a kórházban töltött minden nap meglátogatott, sőt, a gyerekemet is megnézte minden nap. Halas voltam neki, igy megpróbáltam ezt pénzzel is kifejezni. 9 éve volt.

2012. nov. 28. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

És fővárosi vagy vidéki kórházban szültél?

Mondtak konkrét összeget, vagy amennyit gondoltál?

2012. nov. 28. 10:11
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Mindkettőt,bár nekem a dokira egyik szülésemkor se volt nagyon szükség(mivel gátmetszésem és repedésem se volt)...70 ezret kapott a doki,a szülésznő 30 ezret,most az utolsó szülésemkor a szülésznőnek(ő volt az előző szülésemkor is)40 ezret adtunk,a doki most is 70 ezret kapott.3 gyerekes
2012. nov. 28. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Vidéki, megyeszékhely. Nem mondott összeget. Az eredeti elképzelés a normál nőgyógyászati vizsgálat tízszerese volt, akkor is, most is ezt hallottam elfogadottak, ez 60 lett volna. De mivel valóban maximálisan ott volt, "teljesített" es nem mellékesen megtehettem, igy megoldottam egy kicsivel. 2. voltam.
2012. nov. 28. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Bp.(4 válaszoló vagyok)
2012. nov. 28. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Budapesten a SOTE II-n fogok szülni. Fogadtunk szülésznőt. Összesen max 150e-t fogunk adni a kettőnek, még nem tudjuk milyen megosztásban. Kiderül, hogy mennyit kell a dokinak mennyit a szülésznőnek velünk törődnie.

36h km

2012. nov. 28. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Csak orvost fogadtunk, 70 ezret kapott. Sokat törődött velem, bár gyors és könnyű szülésem volt. De utána is figyelt rám, és a babát is meglátogatta.
2012. nov. 28. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Vidék, megyeszékhely, havi 13ezer a dokinak, a szülés után 30ezret adtam neki. Volt vágásom, nem nagy.

A szülésznőmnek is 30at adtam. Mindkettejükkel nagyon meg voltam elégedve.

2012. nov. 28. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Budapest, Honvéd Kórház (2011):

Csak a legvégén (32. hét) kérdeztem a dokit, hogy lehet-e rá számítani. Azt mondta igen, csak ne az x. hétvégén szüljek, mert akkor nem lesz itthon. Pont akkor szültem. Ennek ellenére, mivel sztk-s terhesgondozáson voltam nála, soha semmit nem adtam és nem is kért és mindig nagyon normális, korrekt volt, segített, meg lehetett vele beszélni, rendesen TÁJÉKOZTATOTT!!! Ezért mi a párommal adtunk neki is (60 ezret).

Az ügyeleteseknél szültem, szülésznő 30-at kapott, ő végig ott volt velünk, rendes volt, pedig nem volt fogadott! A csecsemős nővér is sokat volt mellettünk, mi adtunk neki is 15-öt. Ő utána kinyomozta a telefonszámom és felhívott, hogy eszméletlen kedvesek vagyunk és hogy nem is tudja és nagyon köszöni, és bármikor, ha gond van hívjuk segít a kicsivel.

A két doki közül az egyik egy szerintem 'para..t' nő volt (udvariatlan és bárdolatlan is), csak azért kapott egy 10-est, hogy hátha ez elég kevés ahhoz, hogy rosszul érezze magát. A másik idősebb pasi, viszont nagyon emberséges volt, magyarázott, segített, másnap is benézett hozzám. (Ja és nehéz szülésem volt.) Ő is kapott 15-öt. (Végül is fél órát töltött velünk a legvégső "hajrában".

(Tudom ez összedava sok, de akkor megengedhettük magunknak.)

Előtte az István Kórházból volt dokim, ő kerek perec közölte, amikor megkérdeztem, hogy vállal-e és ilyenkor mivel számolhatok, hogy ő bizony 100 ezer alatt nem szokott kapni. Mellesleg ha kértem számlát a vizsgálatról, akkor 15 ezret kért, egyébként, meg 10-et alkalmanként. Szóval lecseréltem (nemcsak ezért).

2012. nov. 29. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!