Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 30 hetesen lehet bajom egy...

30 hetesen lehet bajom egy kölyök kutyától?

Figyelt kérdés

Szóval a 4 éves gyerekem nagyon, de nagyon szeretne egy kiskutyát már régóta. Karácsonyra is azt kért és én nagyon szívesen megajándékoznám Őt vele! Tudom, hogy nekem meg a férjemnek kellene igazából gondozni a kutyust. Bevállalnánk, de félek, hogy nehogy valami betegséget adjon át a babámnak.

Én gyerekkoromban kutyáztam, macskáztam, lovaztam meg ilyenek, de nem tudom, hogy átestem-e a toxoplazma víruson vagy mi.

Annyira szeretnék örömet okozni a gyerekemnek azzal, hogy megkapja. Tudom nagyon rossz ha valamire már olyan régóta áhítozunk és nem kapjuk meg. Annyira csillog a kicsi szeme érte. Anyósoméknak van kutyájuk, de az már öreg kutya. Nem simizheti úgy! Mikor a lányommal voltam terhes azzal a kutyával laktunk együtt.

Viszont ha betegséget ad át a pocimban lévő babámnak akkor szó se lehet a kutyáról.

Írnátok nekem valami tapasztalatot ezzel kapcsolatban? Köszi!


2012. nov. 28. 11:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Én mikor terhes voltam kötelező vizsgálat volt, hogy megnézték átestem-e már toxoplasmán. Szerintem kérj beutalót erre a vizsgálatra és nézesd meg! Nekem kétszer is megnézték attól függetlenül, hogy az első eredmény pozitív lett.

Amúgy inkább macskák terjesztik a toxoplasma vírust, a kutyáknak is ők adják át! Macskától jobban kell tartani.

2012. nov. 28. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
81%

ne haragudj,de ezektől a kérdésektől mindig kiakadok..

ha a kutya szépen tisztán van tartva,és te és a gyereked mindig kezet mostok,akkor SEMMI bajotok nem lehet!

a kutyát természetesen oltani és féregteleníteni kell.

a toxoplazmát macska terjeszti,de előbb kapod el nyers hústól,v mosatlan gyümölcsről.

vedd meg a kiskutyát nyugodtan.

2012. nov. 28. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
80%
Én azért megvárnám amig megszületik a pici. A kölyökkutyákkal vigyázni kell. Én nem veszélyeztetném a babát csak azért, mert a gyereknek várnia kellene pár hónapot, hetet vele. Akár kaphatná a kistesótól is a kutyust, igy akkor adnátok oda, amikor megérkezik a baba. Báááár, még az is húzós, mert szobatisztaságra nevelni kutyát pici baba mellett, hááát, finoman fogalmazva, nem egy leányálom.
2012. nov. 28. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
75%

A higiénés szabályok betartásával, a kutya teljes oltottsága mellett nem lesz bajod:).

Kicsit off, kutyás anyukaként írom ezt, semmiképp ne vedd, kérlek, kioktatásnak, csak egy gondolat:):

a kölyökkutyával nagyon nehéz. Szobatisztaságra nevelni, alap engedelmességre, stb. Kismamaként pedig főleg azt javasolnám, hogy olyan kutyát vegyetek magatokhoz, aki már teljesen oltott, csipezett, ivartalanított. Egy 9-10 hónapos kutya már, ha megbízható helyről hozzátok, sok mindent tudhat, szocializált, a szobatisztaságot már nem Nektek kell megtanítani, és éppúgy fog Hozzátok kötődni mint egy kölyök, csak éppen sokkal könnyebb lenne vele, kismamaként, illetve pici babával:).

2012. nov. 28. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Igen tudom, hogy nehéz. Főleg egy nem szobatiszta kutyus.


Jókat írtatok!!!


A,úgy fizetős az a vizsgálat ami kimutatja a vérből?

2012. nov. 28. 11:57
 6/11 anonim ***** válasza:

A terhesgondozásban elvileg, bár lehet, hogy helyi protokoll- főggő, sajnos nem tudom, van toxoplazmózis vizsgálat, ingyenes. Védőnődet kérdezd meg, neki tudnia kell.

De lehet magánúton is csinálni, a legtöbb labor csinál ilyet, az természetesen pénzes.

pl. itt, ha pesti vagy:

[link]

2012. nov. 28. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ha nálatok nem csinálják automatikusan a toxoplazmát, akkor 5-10e forint, de ha megkéred a háziorvost, ad rá beutalót és így ingyenes.
2012. nov. 28. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nagyon Köszi!!!!
2012. nov. 28. 12:14
 9/11 anonim ***** válasza:

Nekem van itthon egy kis westie kutyusom de ő már 2 éves és nagy nevelést már nem igényel, de kicsi baba mellett így is nehéz lesz vele. Betegséget meg nem kapsz el nem kell ettől félni ha megfelelően tisztán tartod oltatod féregteleníted semmi bajod nem lesz tőle. Még inkább az ő kicsi szervezete gyengébb mint a gyerekeknél. Én megajándékoznám a helyedben egy kis kutyussal lehet nehezebb lesz de megéri h a gyereknek örömet okozzál. Ez mondjuk csak az én véleményem én elfogadom másét is aki nem így látja :)

Am a toxoplazma vírust inkább macskák okozzák de mivel ahogy mondtad sokat macskáztál te is valószínű h átestél rajta mert az észrevétlenül zajlik le gyerekkorban is akár. De egy egyszerű vérvizsgálat megmondja. Mikor legközelebb mész az orvosodhoz és beutalót ír vérvizsgálatra kérd meg h írjon toxoplazmára is. Nem tart semeddig sem. Nekem ingyenes volt. AZ első trimeszteri vérvizsgálattal együtt kértük ezt is. :)

25hkm

2012. nov. 28. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok még egy érv. Ha meglesz a pici is hidd el nagy örömet okoz majd neki is a kutyus h mellette nőhet fel hidd el. Sokkal könnyebben megtanulja h szeretni kell az állatokat. Épp egy újságban olvastam a BabaPatika-ban azt hiszem h kifejezettem ajánlják a kicsik mellé a kutyusokat. :)
2012. nov. 28. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!