Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikor kezdtétek el megvenni...

Mikor kezdtétek el megvenni születendő babátoknak a kiságyat babakocsit stb?

Figyelt kérdés
Pl ha mondjuk még a terhesség felénél voltatok de megláttatok valamit ami akkor nagyon le volt árazva azt megvettétek?
2012. aug. 19. 09:57
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
30. hét környékén vettük meg a babakocsit, rá kb 3 hétre a kiságyat. Az apró dolgokat meg közben, kaptunk is sok mindent. Nem vagyok babonás, de én nem vásárolgattam 25. hétnél előbb. Egyrészt hova pakoljam addig, másrészt ha valamit láttam jó áron, akkor tuti, hogy rá 2 hétre láttam ugyanazt még jobb áron, jobb állapotban...
2012. aug. 19. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Mi szinte egyszerre vettünk meg! Úgy a 30-32. hét környékén!

Akkor két hét alatt mindennel együtt meg is csináltuk a babaszobát!

2012. aug. 19. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

szia!

mi babakocsit, csomó ruhát kapunk (a családban van egy 1 éves kisfiú- tőle örökölünk)

de kb a 26. héttől tervezem a vásárolgatást. sajnos nem állunk úgy anyagilag, hogy egyszerre meg tudjunk venni mindent ezért szép apránként szeretnék vásárolgatni.

2012. aug. 19. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
52%

Babakocsit szüleim vették, amikor kb 12 hetes terhes voltam, anyukám eltiltott a vásárlástól babonából, ő meg szépen bevásárolt: a gyereknek kb 4 hónapos koráig megvan az összes ruhája. :) Amikor megtudtam, hogy már vagy száz ruhadarabot megvett, akkor nagyon megharagudtam rá, és leültem a gép elé és megrendeltem a babaágyat, pelenkázót, komódot, stb. Ez olyan huszadik hét környékén volt. Aféle bosszú. :D Aztán most szünet van, majd a harmincadik hét után újra átnézem a holmijait, hogy mi az ami kimaradt, meg cumik, meg ilyenek még hátra vannak. Plüssöket már az elején vettem neki, azt viszont folyamatosan gyűjtögetem neki, sőt, még az én régi plüsseimet is örökölni fogja egy jó alapos tisztítás után. :)


Szép babavárást, jó vásárolgatást!


26 h km

2012. aug. 19. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Babakocsit (mivel akciós volt) ezért a 16ik hét környékén. Egyébként ruhákat onnantól, hogy kiderült a neme :)- a 18ik héttől.

Kiságyat az egyik mama vette meg, a 18ik hét környékén.

25ik hétre megcsináltuk a szobát.

És azóta folyamatosan veszem a dolgokat, vagyis már megvan minden. Jövőhéten nekiállok rendberakni, kimosni, kivasalni őket.


33hkm

2012. aug. 19. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
79%
Mi decemberben vettük a babakocsit, mert megtaláltuk álmaink babakocsiját nagyon olcsón. Imádom, nem hiszem hogy jobbat, szebbet praktikusabbat találnék ennél. NAgyon boldog vagyok hogy megvan, nagy könyebbség hogy erre majd nem kell költeni, féltem a babakocsi vásárlástól nagyon. Még nem vagyok várandós:) És higyétek el, nem ezen múlik:) Mindenféle példát tudnék mondani. Akkor kell megveni, amikor pénz, idő, alkalom és kedv van rá. Persze amikor a pcaklakó már a helyén van, de látjátok, vannak kivételek:)
2012. aug. 19. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
a félidő elmúlta után kezdetünk el apróságokat venni, pl: puha kis cipő, cuki kis sapka, ami megtetszett, de komolyabban a 30.hét után szeretnék vásárolni, ami már nincs túl messze, babakocsink van, azt kaptuk :)
2012. aug. 19. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Én, mikor kiderült, hogy fiú, vagy lány onnan kezdve szépen vásárolgattam a babaruhákat. Mindíg,ami akciós volt, így nagyon lcsón megúsztam, mert ha nem volt akció nem vettem, ha volt vettem, sokszor 50-60 %. kal is olcsóbban sikerült. Van olyan,ami még most is a szekrényben van, mert nagy, de majd bele nő, de van. Mert, amikor szükség lesz rá, akkor tuti nem lesz leárazás! babakocsit 5 hónaposan vásároltunk egy baba börzén, mert nagyon megtetszett, és jó árban is volt. Kiságyat a 9. hónapban hoztuk el, de csak azért, mert akkorra rendeztük be a szobát, de már a legelején le volt beszélve, hogy kitől kapom, és mennyiért, csak elhozni nem tudtuk. Szerintem érdemesebb elkezdeni vásárolgatni, mert, ha az utolsó pillanatra hagyod, nagyon sok lesz...
2012. aug. 19. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én a 22. hétben vagyok, a babakocsit most vettük emg. Ruha nayg része meg van, örököltem unokatesótól, de ha láttam vmit megvettem. Kiságy elvileg van. De ennyi. Minden más hiányzik. Most úgy vagyunk vele, h. még van 4 hónapunk majd apránként. Illet. a 36. hétre mindennek készen kell lenni.
2012. aug. 19. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat :)
2012. aug. 19. 14:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!