Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért akarja, hogy előbb...

Miért akarja, hogy előbb szülessen a babája?

Figyelt kérdés
Egyik jó ismerősöm, most lépett a 36. hétbe. December 27-re van kiírva, de egyfolytában arról beszél, meg azt írja ki egyik közösségi oldalra, hogy már bármikor szülhet, meg biztos, hogy előbb meg lesz a baba. Az oké hogy szeretné már ha meglenne, de még van 1 hónapja. Már a múlt hónapban is arról beszélt, hogy mindjárt szülni fog, meg ilyenek (hozzáteszem semmi gond a terhességével, úgyhogy nem ezért mondja). Mikor még csak 12 hetes volt, már akkor azt mondogatta, hogy karácsonyra úgyis otthon lesznek, mert 100% hogy előbb fog szülni, nem bírja ki addig. Most beképzelte magának, hogy már teljesen lement a hasa, pedig egyáltalán nem. Hiába mondjuk neki, hogy még nagyon fent van. Néha már azt érzem ez ilyen feltűnési viszketegség nála. Én is vártam a gyerekeimet, de nem mondogattam, meg írogattam ilyen hülyeségeket. Jöttek mikor eljött az idő. Azt mondja, őt nem érdekli mekkora lesz, csak bújjon már ki! Más is ennyire várja a babáját?
2012. nov. 29. 08:03
 1/8 anonim ***** válasza:

Kicsit furi, de azért ne felejtsük el, hogy a terhesség (a hormonháború) sok nő agyát megzavarja alaposan :):)


Én is végig így készültem, nagy baba volt, és vártuk is nagyon, aztán 40+6-ra született :D

2012. nov. 29. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen én is azt mondogatom neki, hogy annyira várja, hogy a végén túlhordja! De azt mondja biztos nem, mert már két hete minden nap szabályos 2 perces fájásai vannak. Az anyja is azt mondja csak beképzeli ezeket!
2012. nov. 29. 08:09
 3/8 anonim ***** válasza:

Én kórházban voltam a 36. héttől és naponta elmondtam én is, hogy jöhetne már, jó lenne haza menni és hasonló.

40+2 hétre született végül.

Szerintem az ismerősöd azt hiszi "el tudja intézni", hogy karácsonyra már haza is mehessen. Van aki bepróbálkozik a dokijánál ezzel.

2012. nov. 29. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
36%
Neked meg ez a legnagyobb problémád :S
2012. nov. 29. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Képzeld nem ez a legnagyobb problémám! Csak kíváncsi voltam más véleményére is! De ha nem tetszik a kérdés, nem kell hozzászólnod.
2012. nov. 29. 08:14
 6/8 Golan Trevize ***** válasza:

Feleségem ikerterhes volt, és ő bizony szeretett volna előbb szülni, mert az utolsó heteiben már sehogy nem tudott úgy ülni/feküdni, hogy kényelmes legyen.

Majdnem 10 napot kórházban is volt, mert elkezdett kinyílni a méhszája is, az utolsó napokban már tapintani lehetett az egyik gyerek fejét.

Persze állandóan infúzión volt, nyomták tele kalciummal, görcsoldóval, méhösszehúzódás-gátlókkal, emiatt még kényelmetlenebb volt az egész.

Persze, értette ő is, hogy minél tovább bent kell tartania a gyerekeket, legalább addig, hogy ne számítsanak koraszülötteknek, de már alig bírta szegény.

Végülis a gyógyszerezés ellenére is 36+0-n beindult nála a szülés, akkor már a doki sem tudott mit csinálni.

2012. nov. 29. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
olyan szinten hátrahajló a méhem, hogy a doki mindég azt mondta, hogy valahogy húzzuk ki legalább a 30-32.hétig!! Az én "kicsi" fiam jól érezte magát, mert kiírás előtti napon, akkor is programozott császárral született! Majd 4 kilóval. Szóval, inkább maradjon még az a babóca, mert neki is jobb, ne akarjon koraszülést! Én is vártam, mint a Messiást, hogy végre a karomba tarthassam, de amikor belegondoltam, hogy Úristen, egy másfél kilós korababám is lehet, hát beszéltem hozzá ezerrel, hogy minél tovább akarjon bentmaradni! Minden egyes nap azért imádkoztam, hogy csak még egy pár napot maradjon bent.. A baba érdekében is jobb, ha nem sürgeti a szülést. Oké, hogy kifejlett, de érnie kell még a tüdejének is, legyen ideje felkészülni a kinti életre, utána úgyis akkor babázhat ,amikor akar.
2012. nov. 29. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én is és egyik barátnőm is nagyon vártuk a babáinkat. Az enyém 40+5 napra, az övé több, mint 41 hétre született. Úgyis akkor jönnek, mikor akarnak. :)
2012. nov. 29. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!