Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A terhesseg ideje alatt...

A terhesseg ideje alatt meddig lehet szexualis kapcsolatot elni? Nem veszelyeztetett a terhessegem.

Figyelt kérdés
2009. aug. 18. 10:48
 1/4 anonim ***** válasza:
Persze, hogy lehet. Nekem azt mondta az orvos, hogy az első 6 hétben és az utolsóban inkább ne.
2009. aug. 18. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Azt mondják,hogy ameddig jól esik...de persze a finomabb fajtából a vége felé :-)))

2009. aug. 18. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Ameddig a méhszáj nincs nyitva, addig lehet. Utána nem ajánlott, mert akárhogy is tisztálkodunk lehetnek rajta bacik is. Egyébként még jó hatással is van a sex, ugyanis az orgazmus vérbőséggel jár, így a placenta és a baba is több oxigénhez jut, a méhed meg edz a szülésre, a méhösszehúzódások miatt. A ritmikus mozgás meg elringatja a babát. Nem beszélve arról, ha valami neked jó, boldog vagy tőle, az a babának is jó. Én most 35 hetes vagayok és meg szeretkezünk, kicsit óvatosabban, mint előtte, de nyugodtan csináljuk. Jövő héten megyek dokihoz, és megmondja, hogy ha már nem lehet. Amúgy azt is hallottam, hogy ha nyitva van a méhszáj, akkor a spermiumtól akár be is indulhat a szülés. Nem tudom, hogy ennek mennyi a tudományos alapja, de jobb félni mint megijedni!

Üdv:35 hetes kismama

2009. aug. 18. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szia! utolsó hozzászólónak segítenék a pontosításban: igaz amit mondasz és van alapja. A váladékban, amiben az spermiumok úszkálnak van egy ún. prosztaglandin nevü anyag, amely méhösszehúzódásokat vált ki, ezért indíthatja be a szülést! :)
2009. aug. 18. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!