Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Minimanóban 4d uh? Tapasztalatok?

Minimanóban 4d uh? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés

www.csodabent.hu

Mi a héten megyünk, és kíváncsi lennék más kismamák tapasztalatára. Tényleg olyan szépek a felvételek, mint az oldalon?


2009. aug. 18. 13:39
 1/9 anonim ***** válasza:

Szia! Megnéztem az oldalon a képeket és a videót is.

Őszinte leszek. Nekem nem tetszik. 18hetesen voltam először 4D uh-n a Genesisnél, sokkal szebb videót kaptunk, sokkal kivehetőbbet, ugyanúgy a 26.héten is szebb képek lettek, mint amiket ezen az oldalon láttam.

Árban is ugyanannyit kérnek és 1 óráig vizsgálnak érte.


34hetes pocis

2009. aug. 18. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszi, hogy írtál.

Nekem a genesis nagyon messze lett volna, de én is néztem azt a helyet.

Már túl vagyok rajta, van tapasztalatom, tehát leírom, hátha valaki rákeres még esetleg:

Nagyon kedves hölgynél voltam, a foglalt időpont mégsem felelt meg, de betett máshova és értesített telefonon, tehát már ez nagyon szimpatikus volt, hogy nem felejtette el és gondolt rám. Nagyon kellemes hely, a nagyfiam is ott volt, és mikor már nem bírta tovább apával ki tudott menni az előtérben lévő játszósarokhoz, ami ugye a Minimanó része. Sajna látni nem nagyon láttunk semmit, mert a babánk a méhlepény és a méhfal közé befészkelte magát, esélytelen volt. Forogtam jobbra, balra, de nem nagyon mutatta meg magát 4d-ben. Kevesebb a magzatvizem és nem jut elég a baba a méh és a lepény közé a jó képekhet (mert ugye a 3-4d-s ábrázolásnál ez feltétel). :( Ezt már megszoktam, a nagyobbikkal sem sikerült máshol a 4d és most vele is ez volt a 3. próbálkozás. A hölgy nagyon korrekt volt, elmondta, hogy lehet maga ellen beszél, de a méhem és a lepény adottságai miatt később sem érdemes mennem, mert nem lesz jobb. 1-2 képet megpróbált csinálni, azok nagyon jók lettek - jobbak, mint amiket eddig máshol csináltak róla és a nagyobbik fiamról - és minden porcikáját megnézte. Az orrlyukaktól kezdve a gyomrán át az egyenes lábtartásáig. Tehát lehet, hogy mozizni nemnagyon tudtunk, de a szonográfus kedvessége és precizitása megérte a pénzt! Összességében bátran merem ajánlani a helyet másoknak is! És kaptam ajándék kuponokat, de ez már csak a ráadás. :) Ja, és fél órás a vizsgálat, de óránként jönnek az emberek, tehát ha van valami spéci kérdés...stb azt fel lehet még utána tenni.

2009. aug. 30. 18:21
 3/9 anonim ***** válasza:
54%

Szia!

Mi múlt héten voltunk, messze nem ezt tapasztaltuk, mint te.

A szonográfus enyhén szólva is bunkó (feltételezem nem ugyanannál a nőnél voltunk, vagy szimplán csak nálunk volt rossz napja?). A vizsgálatokra aznap fél óránként voltak beírva páciensek, mi voltunk a második (!) mozizók, nálunk már 10 perces késés, az utánunk jövőknél már majdnem fél órás késés volt.

Azt kb. 10 percig tartott elmagyarázni, hogy ne az utolsó menstruációmhoz viszonyítson mindent, mert az első babámat még szoptattam és nem állt be a ciklusom.

Nálunk is nagyon kevés a magzatvíz (persze a leletre már azt írta, hogy valamivel kevesebb), az előttünk lévő csaj vörös szemekkel jött ki, a hangfoszlányok alapján ("azonnal keresse fel az orvosát") nála is láthatott valamit és mint utóbb kiderült az egyik ismerősünknek a rokonát is alaposan beparáztatták itt - nyitott gerincet állapított meg.

A leletet nem bírta kinyomtatni, szidta a tulajt, számlát nem tudott adni, majd utólag postán küldik.

Mi DVD-t kértünk és fizettünk, amin a több, mint 30 perces vizsgálatból 18 perc van, valamilyen okból az a rész, ahol problémát látott nincs a felvételen.


Én összességében senkinek nem ajánlom őket.

2009. aug. 31. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Huh, akkor nekünk nagy mázlink volt az akkori szonográfussal, mert tényleg nagyon-nagyon kedves volt! Sőtt, eddig talán ő volt a legkedvesebb akivel találkoztam. És az is lehet, hogy jó időben voltam ott.

Sajnálom, hogy neked ilyen rossz tapasztalatod volt ott. :(

Megnéztem a leletet, én Várnai Andreánál voltam, akkor én inkább őt ajánlom.

2009. aug. 31. 16:29
 5/9 anonim válasza:
63%

Kedves Kismamák!


A CsodaBent Ultrahang Stúdió vezetőjeként néhány szóban szeretnék reagálni a fentiekre!

A galériánkban szereplő képek a saját ultrahang készülékünkkel készültek, ami egy GE Voluson 730-as gép. Ezzel a készülékkel valóban gyönyörű képeket lehet készíteni, s ugyanezt a gépet használja a fent említett másik rendelő is, így egész biztosan náluk is remek felvételek készülnek!


Minden kismamára egy órát szánunk, s ez így van, mióta megnyitottuk a rendelőt. Eredetileg 30 percben gondolkodtunk, de a próbavizsgálatok során kiderült, hogy fél órába nem fér bele egy alapos vizsgálat + az adminisztráció, így 1 órára módosítottuk a vizsgálati időtartamot. Az online felületen a bejelentkezés ugyan 30 percenként van, de minden második időpont ki van húzva.


Arra, hogy a szonográfus bunkó volt, nem tudok mit mondani, hiszen a vizsgálaton nem voltam jelen, de a visszajelzések alapján ez egyáltalán nem jellemző a kolléganőre. Sajnos a fenti hozzászólást író kismama előtt aznap valóban probléma volt a babával, és a szülők kérdéseinek megválaszolása, illetve a tennivalók megbeszélése már nem fért bele a vizsgálati időbe, így valóban volt 10 perc csúszás, amiért ezúton is elnézést kérek a megvárakoztatott kismamától. Szavaiból viszont úgy érzem, minket hibáztat, amiért az előtte lévő kismama sírva jött ki a rendelőből. Rossz hírt csak akkor közlünk a szülőkkel, ha tényleg találunk valamit amiről tudniuk kell, és feleslegesem sosem „paráztatnánk be” senkit. Sokan hálásak ezért és csak nagyon kevesen reagálnak úgy rá, hogy a hírhozóra haragszanak. Nem egyszer előfordult már az is, hogy nálunk derült ki olyan probléma, amit egyik korábbi ultrahang vizsgálaton sem vettek észre. Ez azért fordulhat elő, mert egész más szeme van a problémákra egy olyan szakembernek, aki több mint 10 éve vizsgál kismamákat főállásban, és egy szülész-nőgyógyásznak aki mellékesen ultrahangozni is szokott. Hála az égnek még nem fordult elő, hogy nyitott gerincről kellett volna tájékoztatnunk a szülőket, úgyhogy ezt valószínűleg egy másik rendelővel kapcsolatban hallhatta!


Visszanézve a babájáról készült felvételeket, én nem volnék elégedetlen, mert gyönyörűek a fotók, és helyük volna a galériánkban is, amennyiben hozzájárul, hogy közzé tegyük őket! Természetesen név nélkül…


Olyan nem fordult még elő, hogy egy baba a vizsgálat alatt végig videózható helyzetben maradt volna, erre nem is érdemes számítani. Általában ficánkolnak, maguk elé húzzák kezüket, lábukat, belefúrják arcukat a méhlepénybe, stb., s a szakembernek folyamatosan követnie kell a mozgásukat. Így jó esetben a teljes vizsgálati idő 1/4-e kerül rá a dvd-re. 18 perc felvétel a babámról engem nagyon boldoggá tett volna annak idején, de sajnos rólunk csak pár perc sikerült…


Aki egészségpénztárra kér számlát, annak utólag postázzuk azt, hogy ne a vizsgálati időből menjen el az idő a számlaírással. Ez eddig még senkinek sem okozott gondot.


Remélem a rossz tapasztalat ellenére szívesen nézegeti a felvételeket amiket a babájáról készítettünk! További boldog várandósságot és jó egészséget kívánunk!


Üdvözlettel,

Major Mónika

CsodaBent Stúdió

2009. szept. 23. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Akkor én is reagálok a vezető hozzászólásához:


A 60 perc/kismama esetünkben nem igazán állta meg a helyét, az összes adminisztrációs galibával (volt gazdagon) együtt nem voltunk bent 50 percet. Azt gondolom, hogy a 10 perces csúszást egy udvarias hozzáállással még mosolyogva is fogadok, gondolom az utánunk jövők is így éreztek. Nem a nevesített hölgy volt a mi szonográfusunk, ezt már korábban meg akartam a kérdezőnek írni.

Azt azért hozzáteszem, nem valószínű, hogy a mi napunkról írt a hölgy, mivel előttünk nem szülőpár volt. És nem, nem őket "hibáztatom" a rossz hír miatt, ez egy sajnálatos dolog. A nyitott gerinces történet a minimanós-csodabent-es 4D ultrahangról szólt. Igaz, nem jártam utána a történetnek (ezek szerint nem egészen úgy volt, ahogyan eljutott hozzánk), mindezt azért írtam le, mert elég érdekesnek tartottam, tartom, hogy akiktől hallottam élménybeszámolót erről a helyről, mindenhol volt valami nem odavaló, valami hiány, valami "rendellenesség". Többek között nálunk is, amit a korábbi válaszomban nem részleteztem.

A 18 perc felvételt pedig nem úgy kell érteni, hogy hú, de jó van 18 perc 4D felvételem a gyerekemről, hanem úgy, hogy van 18 percnyi anyag a DVD-n, aminek nagyon jó indulattal az 1/6-a 4D, ezt egyébként telefonon tisztáztuk is, korrektül felajánlották, hogy kifizetik a dvd árát, ha nem vagyok elégedett. (Azt már csak így zárójelben jegyzem meg, hogy szerintem az emberek többsége nem azért megy 4D-re, hogy egy ultrahangos vizsgálaton vegyen részt, amiről esetleg felvétel készül, hanem pont fordítva: egy olyan moziélményt szeretne, amit bármikor meg tud nézni.)

És az egészségpénztáras számlával sincs igazából gondom, csak nagyon furcsállom azt, hogy egy szolgáltatásért fizetek és majd valamikor küldik a nyugtát, blokkot, számlát. Egyébként meg egy számla megírása nem tart tovább, mint egy darab sajtcetlire felírni az adatokat, szóval szerintem bőven belefért volna az időbe.

2009. szept. 23. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
34%

Na majd pont a vezető fog itt nyilatkozni ennyi hét után! Miért nem azonnal reagálta le? Kicsit sántít ez nekem! Nem volt jelen a vizsgálaton, de emlékszik rád is és az előtte levő kismamára...

Ne hogy elhiggyétek!

A számlát meg kötelesek helyben kiállítani, nem postázgatni jobbra-balra. 1perc megírni helyben.

2009. szept. 24. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
34%
Kedves kérdező! Emeld ki ezt a kérdést, légy szíves! Ezt látnia kell mindenkinek! Ennek a kiemelésnek lenne értelme.Ne hagyd még veszni a süllyesztőben!
2009. szept. 24. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Kedves Hozzászólók, kedves Kételkedő!


Nem értem mi azon a hihetetlen, hogy pont a vezető nyilatkozik…Tegnap este találtam ezt a fórumot, és azonnal reagáltam is.

Nem mondtam, hogy emlékszem a kismamára, de abból, amit írt, ki tudtam deríteni, hogy ki és kinél volt. A rendeléseket követően általában megbeszéljük a kollégákkal az aznapi vizsgálatokat, és arról is tudok, ha valakinél valamilyen okból csúszás volt, vagy a vizsgálat közben valamilyen probléma adódott. Tudom melyik nap volt adminisztrációs galiba gazdagon és igyekeztem is elhárítani a nap végén, hogy a másnapi rendelés már zavartalanul mehessen. Nyilván emiatt illetve a legelső babánál talált probléma miatt is kicsit feszültebben fogadta a következő kismamát. Ő is emberből van. Azzal persze egyetértek, hogy sokminden tompítható kedvességgel.


Üdvözlettel,

Major Mónika

CsodaBent Stúdió

2009. szept. 24. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!