Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamik! Legyetek szívesek...

Kismamik! Legyetek szívesek nekem tanácsot adni, és véleményezni! Mit kell ilyenkor tenni?

Figyelt kérdés

A problémám az, hogy egy nagyon kis cégnél dolgozom. Ez az 5. évem. Én még soha nem voltam táppénzen, mert senki nincs helyettem. Amikor beteg lettem esetlegesen, akkor épp nem volt senki az irodában. Most hogy babát várok nem tudom mitévő legyek. A könyvelőnk azt mondta, hogy amint megtudják a főnökömék, hogy az én kis Angyalkám a pocimban van, nekem egyből repülés lesz. Rettegek és nem tudom mit csináljak. Az ügyvéd ismerősöm azt mondta csak a táppénz védene le minket.

Én imádok dolgozni, és tudnék is még egy jódarabig biztos.

Bár lenne ok táppénzre mennem. Januárban katéteresen műtötték a szívemet, és a vérnyomásom még mindig ingadozik, illetve a cukrom sem normális.

De én nem akarok itthon ülni.......szerintem még legalább decemberig tutti tudnék melózni.

Mit csináljak?

Sokáig már nem tudom titkolni, mert hányós kismami vagyok. A főnim öccse pénteken is hazazavart, én meg arra fogtam, hogy gyomorrontásom van.


Ne szúrjatok le kérlek benneteket, viszont nagyon várom tapasztalataitokat, ésszerű tanácsaitokat.


2009. aug. 18. 16:32
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
2009. aug. 18. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

A munkáltató nem szüntetheti meg rendes felmondással a munkaviszonyt a terhesség, a szülést követő három hónap, illetve a szülési szabadság időtartama alatt. (Mt. 90. § (1) bekezdés)

[link]

Előző vagyok! Nem mondhatnak fel neked, mert véd a törvény!!! Ne hagyd magad! Boldog babavárást!

2009. aug. 18. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

először is gratulálok a babához.

másodszor:ahogy a doki igazolja a terhességet onnantól kezdve le vagy védve,NEM RÚGHATNAK KI!!!nem mondhatnak fel.csak ha probaidő alatt vagy,vagy ha határozott időtartamú szerződésed van,de akkor is csak annyit tehetnek hogy nem hosszabbítanak meg neked.ez van nálam is.lejárt a szerződésem és nem hosszabbították meg,pedig csak 2 hó kellett volna nekem.

[link]

ezen az oldalon még megtalálsz elég sok mindent.

remélem tudtam valamennyit segíteni.

mégegyszer gratulálok a kisbabához,és boldog,gondtalan pocakosodást kívánok.

39 hetes kismama


ui.:a táppénz tényleg levédene teljesen.és semmit ne irj alá a munkahelyeden,főleg ne közös megegyezést mert akkor már nem lehet mit tenni.

2009. aug. 18. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
NAGYON SZÉPEN KÖSZÖNÖM A VÁLASZAITOKAT, BÖNGÉSZEM A BELINKELT OLDALAKAT. :-)
2009. aug. 18. 17:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!