Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Most akkor mikor szülök?

Most akkor mikor szülök?

Figyelt kérdés

17+3 hetes vagyok, de még nem írtak ki. Miért? És szerintetek mikorra várható a szülés?

Utolsó mensim augusztus 3.-án volt.

Esetleg van köztetek, aki ennyi idős terhes?



2012. dec. 1. 17:58
 1/8 anonim ***** válasza:

Hogyhogy nem írtak ki? Vagy csak nem mondták.

Egy terhesség 40 hétből áll, ha 17+3 napos terhes vagy, akkor 22 hét és 4 nap múlva vagy kiírva, azaz május 10-re.

2012. dec. 1. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Amúgy vannak a neten szüléskalkulátorok, oda beírod az utolsó menzeszed első napját és kiadja a szülés várható időpontját.
2012. dec. 1. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Kedden megyek orvoshoz, mindenképp rá kérdezek. De a kiskönyvembe sincs beírva, és nem is mondták.
2012. dec. 1. 18:07
 4/8 anonim ***** válasza:
Igen a kalkulátor szerint is május 10.-re jön a babó! :D
2012. dec. 1. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Hát ez meg hogy lehet???Én vagyok ma 17+4 hetes és nekem az utolsó mensim július 25.én volt,és aug. 13.án fogant a picink.Én május 2-re vagyok kiírva!!
2012. dec. 1. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Úgy kell kiszámolni hogy az utolsó mensi első napjához adsz 7 napot és utána vissza számolsz 3 hónapot vagyis:


Aug. 3 + 7 nap= Aug 10.

Aug 10 - 3 hónap = máj. 10.

2012. dec. 1. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

5-ös válaszolónak:

Ha július 25-én volt az utolsó menzeszed első napja, akkor május 1 a szülésed várható időpontja és te most 18 hetes terhes vagy.

Ezek a számítások nyilván a menzeszhez vannak viszonyítva, nem pontosak, hisz nem biztos, hogy mindenkinek ugyanakkor van peteérése, hisz nem is mindenkinek 28 naposak a ciklusai, vannak akiknek rövidebb, vannak akiknek hosszabb. Ezek a számítások pedig az átlagot veszik figyelembe, vagyis a 28 napot és ehhez mérten a peteérést. De ha előbb vagy később következett be a peteérés, akkor nyilván más a tényleges szülés ideje. Azért ez csak egy várható dátum.

2012. dec. 2. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nekem 26 naposak a ciklusaim.

Most már én sem értem annyira:)

De minden uh alkalmával rátettek + 4-5napot, annyival mindig nagyobb a babának a mérete.

2012. dec. 2. 11:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!