Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A stressz és a sok sírás...

A stressz és a sok sírás miben árt a babának?

Figyelt kérdés
Mindenhol olvasom, mondják, és gondolom is, hogy ezek nem tesznek jót, és eléggé aggódom. Sajnos az elmúlt fél évem sok szempontból katasztrófa volt. Fiatal halálesetek a közeli családban, amik miatt heteket sírtam. Gondok a párommal, amiken próbáltam túltenni magam, de nagyon sok fájdalmat, csalódást és szenvedést okozott az elmúlt hónapokban, egyszer kórházba is kerültünk egy ilyen után, mígnem tegnap vége lett, otthagytam. Rettenetesen rosszul vagyok, és nagyon aggódom, hogy ez a sok sz..r, ami a terhesség alatt volt, nem hagy benne maradandó sérülést. Mi baja lehet? Annyira próbálok minél higgattabb maradni, de nagyon nehéz: ha visszatartom a sírást, akkor meg belülről feszülök, gondolom az sem jó. Már azon drukkolok, hogy inkább szülessen meg előbb, hogy ne kelljen ezeket szegénynek átélni. És tudom, hogyha megjön, ő lesz az egyetlen ragyogó kis fénysugár az életemben. 35 hkm

2012. dec. 1. 20:36
 1/8 anonim ***** válasza:
80%
Jaj szegénykém! Nagyon nem lehet könnyű neked most! Sajnálom! DE fel a fejjel csak a kisbabádra gondolj! Ő lesz tényleg a legszebb dolog az életedben, aztán úgyis minden rendeződni fog meglásd!!! Drukkolok neked, és imádkozni fogok érted! 23 hkm
2012. dec. 1. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Hasonló cipőben jártam az első terhességem alatt. Nyugtatókat is kellett szednem.

A fiam teljesen egészséges lett. Azóta megszületett a második kisfiam is. A két baba ér és föld. A kicsi nyugodt, a nagy állandóan sírt, órákon keresztül, mikor ilyen idős volt. Nem lehetett megnyugtatni. A kicsi meg csak akkor sír, ha éhes.

A két terhesség is teljesen más volt. Most nem idegeskedtem, nyugodt voltam, élveztem.

Úgy gondolom, hogy az anya lelki állapota nagyban befolyásolja a kicsi kedvét.

2012. dec. 1. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha gyors a pulzusod neki is gyorsabban ver a kis szíve. Ami amúgy is kétszer olyan gyorsan ver, mint a felnőtteké. Ettől függetlenül semmi baja nem lesz, az első hetekben a stressztől előfordulhat vetélés, utolsókban meg megindulhat tőle a szülés, egyedül ez a veszély fenyeget. Valahogy bírj ki még 2 hetet legalább, onnantól már nem lesz koraszülött, nem probléma ha megszületik.
2012. dec. 1. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ja, a későbbiekben hát nemtudom.. én végig sírtam, stresszeltem a terhességemet, minden összeomlott körülöttem, és amúgy is egy "idegbeteg" típus vagyok, a gyermekem mégis rendkívül nyugodt. Bár lehet, hogy ezt pont az apjától örökölte.
2012. dec. 1. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Megpróbálom kihúzni... mondjuk a 29. hét óta húzzuk, akkor voltunk bent a kórházban, úgyhogy már ez is szép teljesítmény (az orvosom azt mondta a héten, hogy őszintén nem hitte volna, hogy eddig kibírjuk, de sikerült). Akkor lényegében beindult a szülés, úgy tartották vissza. Azóta fekszem.

Amúgy sokat mozgolódik. Ez jó, nem?

2012. dec. 1. 20:58
 6/8 anonim ***** válasza:

Nekem 2 babám ment el a stressz miatt. Az első 8. hétben, alig, hogy megtudtuk, hogy van az életünkben. A második pedig 11 hetesen.

Katasztrófának éreztem magam, nem tudtam túltenni magam rajta könnyen.

Természetesen dolgoztam a két terhesség alatt, sűrűn baxogattak odabent és állandóan megkellet felelni egy gyökérnek, aki azóta már nincs ott szerencsére.

Sok kismamát "tönkretett", sorban ment el mindenki táppénzre, mert nem bírták.

Nálam az lett a vége, hogy elvetéltem 2×.


Amikor megfogant a lányunk, akkor a 8. hétben kiírt az orvosunk táppénzre veszélyeztetett terhesként.

Ahogy mindent pozitív lett, nem akart kockáztatni.

Azt se engedte, hogy a munkahelyem közelébe férkőzzek.

Szóval otthon voltam a maradék időben .. pihentem és élveztem a terhességemet, ami egyébként szerencsére nyugodt volt :)))


Olvastam még szülés után egy cikkben, hogy aki kevesebb stresszet érez a terhesség alatt és alig idegeskedik, annak nyugodt gyermeke születik.

Aki pedig pont az ellenkezőjét csinálja, annak nem.


Nem tudom, hogy ebből mi az igaz, de a lányom 3 hetes kora óta átaludja az éjszakát és túlzás nélkül nagyon jó gyermek. 16 hónapos, de a korához képest semmi baj nincs vele, míg sok helyen - köztük itt is - néha olyanokat olvasok, ami nálunk cseppet sem jellemző vagy sosem volt.

2012. dec. 1. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 szintiatina ***** válasza:
Az a jó ha mozog :)
2012. dec. 1. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Én is borzasztó dolgokon mentem keresztül terhesen. Megértelek. Azon gondolkoztam, hogy meg ölöm magam, aztán azon, hogy örökbe adom. Mi rendőrségtől kezdve mindent be jártunk, mert engem zsaroltak, fenyegettek. (a gyerekem apja) Megcsalt, el hagyott. Majd én lettem az országos K.va. (12 év alatt nekem csak ő volt, nem is értettem ezt a titulust) Mint utóbb ki derült több nővel csalt. 22 hetesen idegösszeomlást kaptam, rohammentővel vittek be, azt hitték el vetélek. Vissza tartották. 1 hét múlva már kint voltam. Utána is folyamatosan bántottak (lelkileg). Mindenkivel közölte nem az övé a gyerek. Pedig én 100%ra tudom,de már nem is akartam harcolni. Ilyen ember ne mutasson példát a gyerekemnek. Na lényegtelen. Szóval én is borzalmakat éltem át. Végül a fiam 36-ik hétre 3200 grammal 50 centivel jött a világra. 2 nap múlva kiderült, hogy lyukas szívvel. Azt mondták a stressz. De hál Istennek 6 hónapos korára beforrt. Most 10 hónapos, egészséges, gyönyörű gyerek! Én borzasztó idegbeteg ember vagyok. Kivéve a gyerekkel. Nagyon jó gyerek, kívánni sem lehet jobbat. Nyugodt, bújós, imádnivaló. Talán érzi, hogy borzasztó nehéz lelkileg. Megkönnyíti az életem. Azóta rózsaszín köd van a szemem előtt! :D Igaz a pereskedés a viták most is heti rendszerességűek. Nemrég megkaptam az apja ellen a távoltartásit, remélem nyugtunk lesz. Lelkileg könnyebb lesz neked is, bár fájni fog. Fizikailag viszont egy roncs leszel, ezért fogadj el minden segítséget. Nekem sajnos nincs. De 3-4 hónap és meg szokod, hogy hulla fáradt vagy és másképp fogod látni a dolgokat. Hidd el nem lesz gond!!!

Kitartást és nagyon jó egészséget kívánok nektek!!!

2012. dec. 1. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!