Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatt szabad-e...

Terhesség alatt szabad-e szedni az allergiára felírt Aerius tabletát?

Figyelt kérdés
Most vagyok 5 hetes terhes és előjött az allergiám amitől nagyon szenvedek és csak az Aerius segít szedhetem?
2009. aug. 19. 08:17
 1/5 anonim ***** válasza:

En Cetirizin-t szedek az allergiámra (élelmiszerre). Valahogy furcsa a módon az egész terhességem alatt alig kellett pár szemet bevennem mert nem volt szukséges.

Ha nem tul gyakoriak a tunetek szerintem párszor nyugodtan beveheted.

Mindenestre olvasd el a tájékoztatót is, vagy ha legkozelebb mész a dokihoz kérdezd meg ot is.

De most szerintem nyugodtan vegyél be egyet.

2009. aug. 19. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbb gyógyszer szedhető terhesen,kivéve az epilepszia ellenes szerek.A genetikai tanácsadáson mondták.Szerintem szedheted,de ha bizonytalan vagy, kérdezd meg őket telefonon (Klinika).
2009. aug. 19. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem szabad.Én ugyanezt szedtem, nekem is csak ez használt. Mikor babás lettem, visszamentem a dokihoz, de azt mondta,allergiára ilyenkor gyógyszert nem lehet szedni. Azt mondta igyak meg naponta 1 kalcium pezsgőtablettát. Én mellette még asztmás is vagyok, erre is egy másik fajta pipát kaptam. Szerintem minél hamarabb menj vissza a dokihoz, de addig próbáld ki a kalcium pezsgőtablettát, az biztosan nem árt a babának. Egyépként nekem az allergiám teljesen eltűnt a terhesség ideje alatt, semmi tünetem nem volt. Kíváncsi vagyok, milyen lesz majd szülés után.

Boldog babavárást neked! 30 hetes Km

2009. aug. 19. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Gyógyszert egyáltalán nem lehet szedni.Én pár hete voltam az allergián egy főorvosnőnél és mondta,hogy nem szabad!Kaptam Opticrom szemcseppet,Rhinocort orsprayt és ha rettenetesen el kezdek köhögni,akkor kimondottan csak Bricanyl belégzőport szabad használnom így terhesen.Azt mondta az első 3 hónap a kritikus mikor a baba szervei kialakulnak.2 napja rettenetesen viszket nekem is a szemem,de próbálom nélkülözni a szereket!

Biztonság kedvéért inkább szakemberhez fordulj!!!!!!!!


Üdv

24 km

2009. aug. 19. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
55%
Szia!Én is azt szedtem az előző években,és nekem is mondta a védőnő,hoy nem szabad szedni.Ő a homeopátiás bogyókat javasolta,vettem is,először erősödtek tőle a tünetek,de most már egyre jobb(kopp-kopp-kopp).Kitartás,majd csak elmúlik az allergiaszezon!Üdv.:26 hetes km.
2009. aug. 19. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!