Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Allergiára szedett valaki...

Allergiára szedett valaki terhesség alatt Telfast?

Figyelt kérdés
Sok mindenre allergiás vagyok(nyír,nyár,mogyoróbokor...stb),és 3év alatt "találták"meg azt a gyógyszert ami használ.(Telfast+orrspray+szemcsepp,de a gyógyszer a lényeg)Áprilistól szeptemberig tart sajnos,de nagyon durva nálam..:SAz egy dolog hogy naponta több százat tüsszögök és 1mondatot nembírok elmondani,és folyik az orrom,bevan dugulva...de mellette még kötőhártya gyulladásom is van mindig,1nyár alatt kb 2szer,és abból is a legrosszabbik fajta...nem látok rá annyira viszket és összemegy,váladékozik..szóval nem egy szimpla allergia.:SNemtudom most is lesz e hogy terhes vagyok,mert hallottam hogy van olyan mikor megszűnik ilyenkor,hát összetenném a két kezem ha így lenne..Esetleg van aki szedett ilyet a terhesség alatt,vagy tud erről valamit?(18+4h)
2010. márc. 18. 20:45
 1/7 anonim ***** válasza:

Sajnos el kell hogy keserítselek. én asztmás és allergiás vagyok. nekem is áprilistól tart a szezon, de elhúzódik egészen novemberig. iszonyat az egész, állandó orrdugulás, és orrfolyás, köhögés, szemkönnyezés, szinte 3 havonta megyek olyankor vissza a gondozóba. amikor megtudtam hogy babát várok egyből felkerestem a dokimat aki változtatott az asztma gyógyszeremet, és azt mondta allergiára NEM szedhetek semmilyen gyógyszert, CSAK homeopátiás szert! egyedül az Opatanol szemcseppemet hagyta meg. én is nemsokára felkeresek egy patikát és jön a probálgatások kora :-(


neked mit mondott az orvos?

2010. márc. 20. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én terhesség előtt szedtem, de le kellett állni vele, mert szteroidos... Nekem poratkaallergiám van, sajnos mindig... :o( És már közel 4 éve nem szedhetem, mert két gyermekünk született, és szoptatás alatt sem lehetett. Amit nekem sikerült: rátaláltam a Nazalese Pollen Stopra, amit minden nap használhatok, teljesen ártalmatlan, csökkenti a nyálkahártya irritációt, mert egy filmréteget képez rajta. A szememre a szemész "engedélyezte" a szteroidos kenőcsöt, mert abból alig szívódik fel. De nekem összességében az éjszakák a rosszabbak, a fekvőhelyen levő poratkák miatt, nekem nem annyira nehéz mint Neked...

Allergológussal kell konzultálni egyébként, hogy mit lehet és mit nem... (Tüdőgondozóban)

Legjobbakat!

2010. márc. 20. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Én még nem közöltem vele hogy allergiás vagyok ennyire,de 1hét mulva megyek,akkor megemlítem neki,de addig még nem jelentkeznek a tünetek "nyugodt"vagyok.Remélem nem lesz elviselhetetlen...:S
2010. márc. 20. 17:34
 4/7 anonim ***** válasza:

az első válaszoló vagyok.


nekem is mindenféle gaz mellet még poratka, és porallergiám van. de a legrosszabb az ápr-nov időszak. novembertől meg előjön az asztmám és tart májusig.


megpróbálom azt az allergiás valamit amit írtál kedves második. Én a Sterimar orrspray használom, egyenlőre még jó...

ja, én 13 hetes vagyok.


kedves kérdező, mindenképpen keresd fel a dokidat, de úgy látom akkor nem csak az enyém tiltott le a gyógyszerekről.

2010. márc. 20. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
köszönöm nektek,mindenféleképpen mondom neki.
2010. márc. 20. 17:43
 6/7 anonim válasza:

Szia!


Igen, szedhetsz telfastot, én 17 hetes kismama vagyok, ugyan ezzel a problémával, és megkérdeztem a dokimat, azt mondta, hogy nyugodtan szedhetem.

Egyébként a Telfast NEM steroidos!!! Csak elég megnézni a betegtájékoztatót.


A gyógyszertárban úgyis azt fogják mondani, hogy ne, de a dokid azt fogja, hogy nyugodtan, enyém is ezt mondta.

2010. ápr. 8. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
a legelső vagyok. az én kifejezetten megtiltotta a gyógyszerek szedését. mondjuk ez régi kérdés már, de nálam ez volt. a dokim főorvos, és régóta praktizál már!
2010. ápr. 8. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!